Symantec chrání přes miliardu zařízení internetu věcí

30. 9. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Symantec)
Symantec rozšířil své bezpečnostní portfolio o platformu Embedded Critical System Protection, která chrání zařízení internetu věcí před útoky „zero day“. Řešení bude nasazeno například v bankomatech Wincor Nixdorf.

Nové bezpečnostní řešení Symanec je vhodné pro řadu různých typů přístrojů od televizorů přes automobily a chytré měřicí systémy až po kritickou infrastrukturu. Očekává se, že v roce 2020 bude do kategorie IoT spadat až 25 miliard zařízení.

Internet věcí je přijímán ve stále větší míře a v této oblasti dochází k neustálým inovacím, což s sebou současně přináší i nová bezpečnostní rizika. Právě zde je další prostor, kde budou probíhat střety mezi kybernetickými útočníky a obránci. Vždyť např. v automobilovém průmyslu již mnohdy hackeři dokáží převzít řízení vozidla a doslova dupnout na brzdy pouze pomocí své klávesnice,“ uvedl Shankar Somasundaram, senior director pro zabezpečení Internetu věcí v Symanteku. „Společnost Symantec proto spolupracuje s výrobci, ať už jde o automobilový nebo polovodičový průmysl, průmyslové řídicí systémy, zdravotnictví nebo maloobchodní prodej.“

Řešení společnosti Symantec pro oblast internetu věcí jsou součástí strategie Unified Security Strategy. Přístup zahrnuje autentizaci, zabezpečení samotného zařízení a nástroje pro analýzu a správu bezpečnosti. Díky tomu by automobily, zdravotní zařízení, průmyslové řídicí systémy a spotřební elektronika měly být chráněny před sledováním nebo ovládnutím úročníkem.

Portfolio společnosti Symantec pro oblast IoT zahrnuje mimo jiné:

  • Zabezpečení zařízení pomocí platformy Symantec Embedded Critical System Protection: zabezpečení IoT na úrovni zařízení dokáže uzamknout vestavěný (embedded) software, a chránit zařízení před útoky zero day a kompromitací.
  • Certifikace zařízení a důvěryhodnost na úrovni hardwaru: společnost Symantec má za partnery největší dodavatele čipů a kryptografických knihoven, včetně firem Texas Instruments a wolfSSL. Partnerství by mělo umožnit poskytovat zabezpečení na hardwarové úrovni.
  • Certifikáty podepisující kódy a služby pro zabezpečení aplikací: Symantec poskytuje certifikáty podepisující kód, které zajišťují, že se na zařízeních IoT bude spouštět pouze autorizovaný software. Podepisování kódu je dostupné i jako služba nabízená pomocí cloudu a podporuje řadu formátů používaných ve světě IoT.

Symantec plánuje do budoucna další řešení, která by měla podnikům pomoci zabezpečit systémy IoT. Technologie budou zahrnovat například portál pro správu veškerého zabezpečení IoT z jediného rozhraní a bezpečnostní analytické nástroje proaktivně detekující anomálie, které by mohly nasvědčovat skrytým pokusům o útoky na sítě IoT.

Symantec za účelem dalších inovací v zabezpečení IoT také nedávno oznámil partnerství se společností Frost Data Capital. Účelem spolupráce je inkubátor pro start-upy, jejich financování, poskytování zdrojů a odborných znalostí. 

Štítky: 
Internet věcí, Bezpečnost, Symantec Enterprise + Norton LifeLock

Podobné články

Deset kybernetických nebezpečí roku 2024: Hrozby, trendy a doporučení

25. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eviden)
S každým rokem roste počet a intenzita kybernetických útoků. Do roku 2025 by pak kyberzločinci měli celosvětově způsobit škody za 10,5 bilionu dolarů. Ruku v ruce s tím pak jde rostoucí zájem firem o služby prediktivní bezpečnosti. Vedle „tradičních aktivit“ poroste i závažnost útoků přes kvantové počítače, umělou inteligenci, 5G infrastrukturu nebo virtuální realitu. Čtěte více

Výhled trhu datových center pro rok 2024

13. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eaton)
S tím, jak se svět přizpůsobuje digitální transformaci téměř ve všech aspektech každodenního života, se neustále vyvíjí i odvětví datových center. Rychlý vývoj trhů s datovými centry a změny v architektuře a designu datových center znamenají, že na začátku nového roku se odvětví datových center pohybuje ve složitém labyrintu výzev a příležitostí, které slibují změnu v jeho trajektorii. Čtěte více

Firmy vnímají bezdrátové připojení jako cestu k vyšší produktivitě, některé problémy ale přetrvávají

14. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Panasonic Connect Europe)
Nejnovější průzkum společnosti Panasonic Connect Europe zjistil, že firmy očekávají od investic do bezdrátových technologií průměrné zvýšení své produktivity o 32 % během tří let od implementace. Více než třetina respondentů (36 %) uvedla, že 5G je nejdůležitější investicí do bezdrátových technologií v jejich podnikání, přičemž soukromé sítě v kampusech jsou populárnější než sítě veřejné. Čtěte více

Samsung SmartThings for Business rozšiřuje možnosti konektivity B2B obrazovek

2. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung na veletrhu ISE 2024 v Barceloně předvedla, jak platforma SmartThings vylepší možnosti B2B obrazovek a podpoří konektivitu ve firemním prostředí. Pod heslem „SmartThings for Business“ byly představeny výhody, které IoT platforma nabízí při vytváření propojených a snadno ovladatelných digitálních informačních systémů v nejrůznějších oborech. Čtěte více