Společnost TCL představila svůj první notebook a několik nových tabletů

6. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: TCL)
Firma TCL Communication představila na veletrhu CES 2022 portfolio přenosných zařízení, které zahrnuje první notebook značky s operačním systémem Windows, tablet řady NXTPAPER s netradičním displejem a další tablety určené pro vzdělávání dětí a studentů.

Tablet TCL NXTPAPER 10s se odlišuje od běžné produkce především svým displejem. Ten se neleskne a vizuálně se podobá papíru. Využívá 10 ochranných vrstev, které zachovávají přirozené barvy obrazu. Novinka je proto velmi šetrná k očím uživatele. Redukce modrého světla je prioritou a tato funkce je zabudována přímo do softwaru i hardwaru zařízení. Displej má certifikaci TÜV a redukuje modré světlo procházející obrazovkou o více než 50 %. Uživatelé si také mohou vychutnat jasný obraz při pohledu z jakéhokoli úhlu díky antireflexní úpravě displeje. Zásluhou této inovace je pohled na obrazovku mnohem pohodlnější a poskytuje celkově lepší uživatelský zážitek.

TCL NXTPAPER 10s je díky přibalenému peru ideální pro studium nebo psaní poznámek na displej, který dokáže rozeznat více úrovní přítlaku. Baterie s kapacitou 8 000 mAh zajistí celodenní výdrž a volitelná klávesnice Folio Keyboard a podložka Writing Board pomáhají zvýšit produktivitu na cestách. TCL NXTPAPER 10s se na evropském trhu objeví během prvního čtvrtletí 2022.

TCL BOOK 14 Go

Společnost TCL nově rozšiřuje svou nabídku produktů o notebooky. První vlaštovkou je model TCL BOOK 14 Go s operačním systémem Windows 11 určený zejména pro studenty. Úhlopříčka displeje 14,1", profil 13,95 mm a hmotnost 1,3 kg předurčují notebook k přenášení.

K práci v terénu přispívá i mobilní připojení 4G LTE a vynikající výdrž baterie. Platforma Qualcomm Snapdragon 7c zaručuje okamžité zapnutí notebooku a zároveň zajišťuje až 12hodinovou výdrž baterie. Potěší i možnost plynulého přepínání mezi připojeními Wi-Fi a 4G, takže není nutné spoléhat na veřejné Wi-Fi sítě. TCL BOOK 14 Go využívá operační systém Microsoft Windows 11. TCL BOOK 14 Go bude ve vybraných regionech v prodeji od 2. čtvrtletí 2022.

Tablety TAB 8 4G a TAB 10L

Model TAB 8 4G je díky kompaktnímu designu a baterii s kapacitou 4 080 mAh ideálním společníkem na cestách. Navíc podporuje mobilní připojení LTE, které umožní být online, i když právě není k dispozici Wi-Fi síť. TCL TAB 10L je vybaven dotykovým displejem s úhlopříčkou 10,1" a rozlišením HD a má ideální velikost pro hry i studium. Oba tablety se v Evropě začnou prodávat během 1. čtvrtletí 2022.

Řada tabletů TKEE

Společnost TCL představila i tři nové tablety řady TKEE - TCL TKEE MINI, TKEE MID (s připojením 4G) a TKEE MAX, které byly navrženy a vytvořeny speciálně pro děti. Intuitivní uživatelské rozhraní umožňuje dětem hrát si a učit se bezpečně a zodpovědně. Všechna tři zařízení byla důkladně testována, aby odolala nešetrnému zacházení. Jejich displej využívá technologii TCL Eye-safe screen, která chrání dětské oči před škodlivým modrým světlem. Každý tablet je vybaven robustním pouzdrem, které odolá pádům a dodává se s perem, aby si děti mohly zlepšit své dovednosti v psaní a kreslení. Nové modely řady TKEE se začnou ve vybraných regionech prodávat v prvním čtvrtletí roku 2022.

TCL Kids

TCL Kids je služba pro děti, která je dostupná v obchodě Google Play pro všechny nové tablety TCL a brzy ji bude podporovat i notebook TCL BOOK 14 Go. Služba sdílí stejné základní rozhraní jako řada tabletů TKEE a je doplněna knihovnou vzdělávacího a zábavného obsahu pro děti čítající více než 20 000 videí, 400 pohádkových knih a 50 aplikací pro děti. Nabízí také řadu rodičovských monitorovacích nástrojů, které umožňují sledovat čas strávený u obrazovky, spravovat aplikace a webové stránky a připomínat dětem správnou polohu při čtení. Služba bude dostupná zákazníkům po celém světě v různých jazycích ve 2. čtvrtletí 2022 za 3,99 USD měsíčně.

Štítky: 

Podobné články

Prodej počítačů a tabletů budou i nadále ovlivňovat potíže s dodávkami

6. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
IDC ve svých prvních prognózách odhaduje, že za rok 2021 se celosvětově prodalo 344,7 milionu osobních počítačů. Zatímco za celý rok by měl prodej PC růst o 13,5 %, na konci roku trh zaznamenal přibližně 3,5% pokles. Podobné je to s tablety – i přes takřka 9% pokles prodeje v poslední části roku by měl trh vykázat asi 3,4% celoroční růst. Čtěte více

Samsung: tablet Galaxy Tab A8

25. 12. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung představila nejnovější a dosud nejvýkonnější přírůstek do řady tabletů Tab A. Mezi jeho hlavní výhody patří rozměrný displej a výkon vhodný pro všechny běžné činnosti v tenkém a lehkém provedení, které se výborně hodí ke každodennímu využití při učení, zábavě, komunikaci s přáteli apod. Čtěte více

Infografika: Tablety zažívají renesanci. Od začátku pandemie si jej pořídila více než třetina Čechů

26. 11. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Zatímco ještě před dvěma lety se mohlo zdát, že si čím dál více lidí vystačí jen s kombinací počítače a chytrého telefonu, dnes je jasné, že odepsat tablety by bylo velkou chybou. Jejich flexibilita a snadná přenositelnost se ukázaly jako klíčové vlastnosti v situaci, kdy většina lidí tráví více času online jak z pracovních důvodů, tak i ve volném čase. Čtěte více

Realme uvádí na český trh svůj první tablet

22. 11. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Realme)
Realme chce do Evropy přinést co nejvíce oblíbených produktů. Tím dalším na řadě je první tablet společnosti – Realme pad, který v kategorii do šesti tisíc korun zaujme nejenom svým designem a tenkým provedením. Čtěte více