Solitea dokončila akvizici skupiny Gesteem a dále posiluje v oblasti Business Intelligence

6. 10. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Solitea)
Společnost Solitea získala 100% podíl ve společnosti Gesteem Society, která je dodavatelem BI řešení a datových skladů v České a Slovenské republice (a působí i v Holandsku). Solitea akvizicí dále posiluje svůj tým a kompetence v oblasti datové analytiky a naplňuje svoji vizi být lídrem v dodávkách komplexních řešení digitalizace moderních podniků a chytrých institucí ve střední a východní Evropě.
Uprostřed Martin Cígler, CEO Solitea, se zástupci společnosti Gesteem Society Zdeňkem Noskem (vlevo) a Janem Skřivánkem (vpravo)

Z pohledu zaměstnanců, zákazníků a obchodních partnerů společnosti Gesteem se po akvizici nic nemění, firmu i nadále řídí původní management a činnost společnosti zůstává beze změn. Transakce podléhá schválení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Částka transakce je neveřejná.

„Segment datové analytiky považujeme za velmi perspektivní. Pro střední a velké společností je čím dál tím důležitější dělat strategická rozhodování na základě správného vyhodnocení dat, která mají k dispozici,“ uvedl Martin Cígler, předseda představenstva společnosti Solitea. „V České a Slovenské republice dnes patříme k lídrům trhu v oblasti ERP řešení Microsoft Dynamics a Infor, která nám otevírají obrovský potenciál pro sledování podnikové výkonnosti. Proto do segmentu BI již směřovaly akvizice společností BI Experts a Clever Decision. Akvizicí Gesteemu rozšiřujeme svou zákaznickou bázi a know-how a dále posouváme možnosti co nejlépe obsloužit své zákazníky.

Solitea patří ve středoevropském regionu a na Balkáně mezi největší dodavatele účetních a podnikových informačních systémů (ERP) jak pro komerční segment, tak i pro státní a neziskové organizace. V České republice je největším lokálním výrobcem účetních a ERP systémů. Obsluhuje statisíce malých podnikatelů využívajících cloudové služby iDoklad a Minimax, nabízí kompletní outsourcing mezd na klíč a úspěšně realizuje i velmi rozsáhlé, na míru připravené projekty na domácím trhu i v zahraničí – příkladem jsou v tuzemsku např. eRecept či v zahraničí implementace informačního systému finské celní správě TULLI. V České i Slovenské republice patří mezi nejvýznamnější partnery společnosti Microsoft.

V oblasti řešení Business Intelligence a Security dlouhodobě spolupracujeme s významnými zákazníky v oblasti financí, telekomunikací, farmacie a výroby,“ dodává Jan Skřivánek, spoluzakladatel a Obchodní ředitel Gesteem. „Solitea nám přináší obrovskou příležitost být silným a spolehlivým partnerem pro naše zákazníky, poskytnout více možností rozvoje pro naše zaměstnance a zejména těžit ze synergií, které velikost skupiny přináší.

 „Vizí holdingu Solitea je prostřednictvím svých produktů a řešení zjednodušovat podnikání firmám všech velikostí. Akvizice skupiny Gesteem je jen dalším krokem v naplňování této vize, strategickou investicí otevírající nové trhy a nové příležitosti pro všechny členy skupiny. Navíc touto akvizicí dostáváme na palubu desítky špičkových odborníků a já se již dnes těším na společnou práci,“ doplnil Petr Franc, výkonný ředitel divize Enterprise & Public Solitea.

Podobné články

Komunikace pomocí cloudu vytváří spokojenější zákazníky i věrnější zaměstnance

3. 2. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Soitron)
Získat, a hlavně udržet zákazníka v konkurenčním prostředí představuje náročný oříšek. Kvalitní produkt či služba v současné době – více než kdy jindy – představuje sice nutnou, ale nikoliv postačující podmínku. O tom, jestli spotřebitel zůstane, nebo odejde ke konkurenci, v první řadě rozhoduje, zákaznická zkušenost. A ta se rodí z komunikace. Čtěte více

Jediná továrna na výrobu počítačových pamětí v Evropě otevřela novou výrobní halu

3. 2. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Wilk Elektronik)
Wilk Elektronik SA, polský výrobce SSD, pamětí RAM a paměťových karet značek GoodRam a IRDM, slavnostně otevřel novou výrobní halu a sklad. Rozšiřování továrny trvalo rok a půl od oficiálního zahájení v květnu 2021. Byla tak dokončena první a hlavní etapa rozšíření továrny na výrobu pamětí Goodram a IRDM. Čtěte více

Cashback na tiskárny HP ušetří zákazníkům až 1 200 Kč

1. 2. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP odstartovala v České republice cashback akci, během které lze s výraznou slevou pořídit vybrané typy inkoustových i laserových tiskáren. Pokud se zákazníci po jejich koupi zaregistrují, získají část vynaložených prostředků zpět. Čtěte více

Dokumentové skenery FUJITSU budeme od dubna potkávat pod značkou Ricoh

31. 1. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Infomatic)
Dokumentové skenery FUJITSU, které mají největší podíl na celosvětovém trhu, budou od dubna 2023 nosit značku Ricoh. Čtěte více