SES ASTRA a obousměrné vysokorychlostní připojení

22. 4. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
SES ASTRA oznámila podepsání distribuční smlouvy se společností Towercom, která bude nabízet obousměrné vysokorychlostní satelitní připojení ASTRA2Connect v České republice a na Slovensku.

Tato smlouva umožní společnosti SES ASTRA značně rozšířit nabídku a prodej služby ASTRA2Connect ve Střední a Východní Evropě.
ASTRA2Connect je ideálním vysokorychlostním řešením určeným domácnostem v regionech s dostatečnou i nedostatečnou pozemní infrastrukturou k vysokorychlos­tnímu připojení k internetu. Tato technologie nabídne vysoce spolehlivé, stále dostupné a obousměrné vysokorychlostní připojení k internetu a internetovou telefonii za paušální cenu. Zařízení, které je nutné instalovat u zákazníka – modem a satelitní anténu – lze pořídit za nízkou cenu a je dodáváno se sadou k snadné vlastní instalaci uživatelem. Služba byla spuštěna počátkem roku 2007 a je nyní dostupná ve 12 zemích Evropy. Služba ASTRA2Connect je nabízena domácnostem prostřednictvím velkoobchodníků a poskytovatelů internetových služeb.
Společnost Towercom sídlí v Bratislavě na Slovensku a poskytuje služby televizním stanicím, operátorům mobilních nebo pozemních telekomunikačních služeb, státním úřadům, provozovatelům inženýrských sítí a jiným podnikům. Společnost Towercom rovněž ve spolupráci se společností TradeTec provozuje digitální satelitní platformu Skylink na oběžné dráze společnosti ASTRA (23,5°východně), pro kterou dosud distribuovala v České republice a na Slovensku 600,000 přístu­pových karet.