Schneider Electric představil nové zdroje pro IoT a edge computing

10. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Schneider Electric)
Schneider Electric uvedl na trh novou modelovou řadu zdrojů 230V APC Smart-UPS s interaktivní lithium-iontovou bateriovou technologií. Ta přináší ekonomicky úsporné řešení pro edge computing i pro další specifické IT instalace.

Nové modely APC Smart-UPS splňují požadavky evropských zákazníků, počínaje malými rozměry a kombinovatelným použitím pro různé IT systémy přes požadavky na životní cyklus, snadnou instalaci, přístup a údržbu až po fyzicky kompaktnější a jednodušší vybavení infrastruktury s nižšími nároky na údržbu.

Interaktivní modely řady APC Smart-UPS jsou navrženy tak, aby poskytovaly odolnou ochranu napájení pro IT a síťová zařízení, zároveň prodlužují životnost baterie při nižších celkových nákladech spojených s vlastnictvím (TCO) - lithium-iontová technologie nabízí úspory až 50 % ve srovnání se zdroji nepřerušovaného napájení (UPS) využívajícími tradiční technologii olověného akumulátoru (VRLA). Nové Smart-UPS jsou nabízeny s pětiletou zárukou.

„Umístění kritických aplikací na periferii sítě představuje pro operátory nové výzvy, včetně správy většího počtu zařízení v místech, která nejsou optimalizována pro IT podporu,“ uvedl Rob McKernan, senior viceprezident evropské divize Secure Power Division, a doplnil: „Zároveň hraje klíčovou roli dostupnost energie a jakékoliv prostoje mají okamžitý dopad na byznys. Nový zdroj APC Smart-UPS s lithium-iontovou technologií splňuje tyto požadavky a nabízí robustní ochranu nepřerušovaného napájení pomocí cloudové aplikace pro edge computing prostředí.“

Se zvyšující se digitalizací a rostoucími požadavky na data a konektivitu v důsledku rozmachu internetu věcí (IoT) mnoho podniků přijímá strategie digitální transformace, které zvyšují efektivitu, produktivitu a ziskovost.  Proto jsou IT systémy nasazovány blíže k místům, kde dochází ke vzniku, zpracování a spotřebě dat – tento disruptivní trend se označuje jako edge computing.

Řada APC Smart-UPS Interactive obsahuje modely 500, 750, 1000 & 1500 VA s vysokým výkonovým faktorem. Lze vybrat mezi možnostmi 1U Rack / Tower / Wall Mount (500 VA) a 2U & 3U Rack (750, 1000, 1500 VA) s nízkou vestavnou hloubkou, malou hmotností a správou přes cloud pro vzdálený monitoring. Nové UPS kombinují ekologický režim s až 97% efektivitou, síťovým výkonem, automatickou regulací napětí AVR a ochranou proti přepětí.

Díky nízké vestavné hloubce a kompaktním rozměrům jsou zdroje vhodné pro prostředí, kde je prostor cennou komoditou. Lze je tedy snáze integrovat do IT systémů, jako je Hyper-Converged infrastruktura (HCI), rackových skříní nebo na zeď, jako vůbec první 6U nástěnný systém EcoStruxure Micro Data Center společnosti Schneider Electric. Ve spojení s nástrojem APC Local Edge Configurator lze řešení přizpůsobit pomocí optimalizovaných možností napájení, chlazení, uzavření a správy pro instalaci v různých typech provozů – od maloobchodních prodejen a poboček po průmyslová, vzdělávací a zdravotnická zařízení.

Modely EcoStruxure Ready APC Smart-UPS nabízejí řadu možností správy, které vycházejí vstříc různým potřebám. Všechny modely jsou snadno propojitelné s cloudem pro vzdálené monitorování. Součástí všech zdrojů této řady je technologie PowerChute Business Edition, která zajišťuje hladké bezobslužné vypnutí. Volitelná karta UPS Network Management Card integruje APC Smart-UPS s cenami ověnčeným softwarem nové generace EcoStruxure IT pro aplikace Data Center Infrastructure Management (DCIM) a výrazně tak zjednodušuje vzdálenou správu. Zákazníci také ocení vyšší spolehlivost a nižší riziko prostojů, pokud partnerským kanálům APC a poskytovatelům řízených služeb (MSP) povolí monitoring svých IT systémů nebo budou využívat službu vzdáleného monitorování EcoStruxure Asset Advisor od společnosti Schneider Electric.

Lithium-iontové baterie jsou navrženy tak, aby vydržely větší kolísání teploty, podporovaly vysoký výkon při venkovních teplotách až 40 °C a v některých případech také eliminovaly nutnost přídavného chladícího zařízení.  Lithium-iontové baterie jsou lehčí a kompaktnější než olověné akumulátory s technologií VRLA a kromě snadnější manipulace a instalace mají vyšší efektivitu nabíjecího/vybíjecího cyklu. Tento typ bateriové technologie má také delší životnost a díky sníženým nákladům na servis a výměnu má nižší náklady životního cyklu.

Video : 
Štítky: 
Záložní zdroje, Zdroje, Napájení, Schneider Electric

Podobné články

Schneider Electric rozšiřuje třífázovou řadu záložních zdrojů Easy UPS 3L

12. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Schneider Electric)
Schneider Electric oznámil rozšíření řady Easy UPS 3L z 250 kVA na 600 kVA (400 V). Řada nově zahrnuje třífázové záložní zdroje o výkonu 250, 300 a 400 kVA pro externí baterie. Easy UPS 3L zjednodušuje a zefektivňuje konfiguraci a servis a poskytuje vysokou dostupnost a predikci pro střední a velké komerční budovy a lehký průmysl. Čtěte více

CyberPower: záložní zdroje řady OR II

7. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: CyberPower)
Společnost CyberPower uvedla na trh novou řadu UPS OR II (Office Rackmount), určenou pro využití v kancelářích. Její jednotlivé modely disponují pokročilými funkcemi včetně možnosti vzdálené správy, baterií vyměnitelných za provozu nebo automatické regulace napětí. Čtěte více

Eaton: UPS Eaton 93PM G2

20. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eaton)
Společnost Eaton představila druhou generaci svého třífázového zdroje nepřerušovaného napětí (UPS) Eaton 93PM. Modulární a škálovatelná konstrukce zdroje umožňuje správcům datových center navyšovat kapacitu a ochranu napájení v souladu s obchodními požadavky a zároveň využívat nejnižší úrovně celkových nákladů na vlastnictví (TCO) ve své třídě. Čtěte více

Svou elektrickou síť chrání před riziky bouřek a blesků jen 4 z 10 Čechů

2. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Schneider Electric)
Bouřková sezona je v plném proudu, a to i s riziky, která mohou mít bleskové výboje na elektrickou síť. Zatímco podle dat společnosti Schneider Electric vnímá 86 % českých firem výpadek proudu jako významný bezpečnostní incident, 6 z 10 českých domácností obavy z případných dopadů bouřek a blesků na svoji domácnost nemá. Čtěte více