Schneider Electric představil nové zdroje pro IoT a edge computing

10. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Schneider Electric)
Schneider Electric uvedl na trh novou modelovou řadu zdrojů 230V APC Smart-UPS s interaktivní lithium-iontovou bateriovou technologií. Ta přináší ekonomicky úsporné řešení pro edge computing i pro další specifické IT instalace.

Nové modely APC Smart-UPS splňují požadavky evropských zákazníků, počínaje malými rozměry a kombinovatelným použitím pro různé IT systémy přes požadavky na životní cyklus, snadnou instalaci, přístup a údržbu až po fyzicky kompaktnější a jednodušší vybavení infrastruktury s nižšími nároky na údržbu.

Interaktivní modely řady APC Smart-UPS jsou navrženy tak, aby poskytovaly odolnou ochranu napájení pro IT a síťová zařízení, zároveň prodlužují životnost baterie při nižších celkových nákladech spojených s vlastnictvím (TCO) - lithium-iontová technologie nabízí úspory až 50 % ve srovnání se zdroji nepřerušovaného napájení (UPS) využívajícími tradiční technologii olověného akumulátoru (VRLA). Nové Smart-UPS jsou nabízeny s pětiletou zárukou.

„Umístění kritických aplikací na periferii sítě představuje pro operátory nové výzvy, včetně správy většího počtu zařízení v místech, která nejsou optimalizována pro IT podporu,“ uvedl Rob McKernan, senior viceprezident evropské divize Secure Power Division, a doplnil: „Zároveň hraje klíčovou roli dostupnost energie a jakékoliv prostoje mají okamžitý dopad na byznys. Nový zdroj APC Smart-UPS s lithium-iontovou technologií splňuje tyto požadavky a nabízí robustní ochranu nepřerušovaného napájení pomocí cloudové aplikace pro edge computing prostředí.“

Se zvyšující se digitalizací a rostoucími požadavky na data a konektivitu v důsledku rozmachu internetu věcí (IoT) mnoho podniků přijímá strategie digitální transformace, které zvyšují efektivitu, produktivitu a ziskovost.  Proto jsou IT systémy nasazovány blíže k místům, kde dochází ke vzniku, zpracování a spotřebě dat – tento disruptivní trend se označuje jako edge computing.

Řada APC Smart-UPS Interactive obsahuje modely 500, 750, 1000 & 1500 VA s vysokým výkonovým faktorem. Lze vybrat mezi možnostmi 1U Rack / Tower / Wall Mount (500 VA) a 2U & 3U Rack (750, 1000, 1500 VA) s nízkou vestavnou hloubkou, malou hmotností a správou přes cloud pro vzdálený monitoring. Nové UPS kombinují ekologický režim s až 97% efektivitou, síťovým výkonem, automatickou regulací napětí AVR a ochranou proti přepětí.

Díky nízké vestavné hloubce a kompaktním rozměrům jsou zdroje vhodné pro prostředí, kde je prostor cennou komoditou. Lze je tedy snáze integrovat do IT systémů, jako je Hyper-Converged infrastruktura (HCI), rackových skříní nebo na zeď, jako vůbec první 6U nástěnný systém EcoStruxure Micro Data Center společnosti Schneider Electric. Ve spojení s nástrojem APC Local Edge Configurator lze řešení přizpůsobit pomocí optimalizovaných možností napájení, chlazení, uzavření a správy pro instalaci v různých typech provozů – od maloobchodních prodejen a poboček po průmyslová, vzdělávací a zdravotnická zařízení.

Modely EcoStruxure Ready APC Smart-UPS nabízejí řadu možností správy, které vycházejí vstříc různým potřebám. Všechny modely jsou snadno propojitelné s cloudem pro vzdálené monitorování. Součástí všech zdrojů této řady je technologie PowerChute Business Edition, která zajišťuje hladké bezobslužné vypnutí. Volitelná karta UPS Network Management Card integruje APC Smart-UPS s cenami ověnčeným softwarem nové generace EcoStruxure IT pro aplikace Data Center Infrastructure Management (DCIM) a výrazně tak zjednodušuje vzdálenou správu. Zákazníci také ocení vyšší spolehlivost a nižší riziko prostojů, pokud partnerským kanálům APC a poskytovatelům řízených služeb (MSP) povolí monitoring svých IT systémů nebo budou využívat službu vzdáleného monitorování EcoStruxure Asset Advisor od společnosti Schneider Electric.

Lithium-iontové baterie jsou navrženy tak, aby vydržely větší kolísání teploty, podporovaly vysoký výkon při venkovních teplotách až 40 °C a v některých případech také eliminovaly nutnost přídavného chladícího zařízení.  Lithium-iontové baterie jsou lehčí a kompaktnější než olověné akumulátory s technologií VRLA a kromě snadnější manipulace a instalace mají vyšší efektivitu nabíjecího/vybíjecího cyklu. Tento typ bateriové technologie má také delší životnost a díky sníženým nákladům na servis a výměnu má nižší náklady životního cyklu.

Video : 
Štítky: 
Záložní zdroje, Zdroje, Napájení, Schneider Electric

Podobné články

UPS CyberPower lze vzdáleně spravovat i přes cloud

14. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: CyberPower)
Společnost CyberPower představila rozšiřující karty Cloud Card Series, které umožňují vzdálené monitorování a správu UPS systémů prostřednictvím zabezpečeného webového portálu nebo mobilní aplikace, a to snadným přidáním do správy PowerPanel Cloud. Čtěte více

Svou domácí elektrickou síť chrání jen 40 % Čechů

2. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Schneider Electric)
Devět z deseti Čechů zažilo v souvislosti s bouřkou výpadek proudu, čtvrtině respondentů pak přepětí v síti pokazilo nějaký elektrický přístroj. Přesto se však proti bleskům většinou nechrání, nějakou formu prevence volí jen 40 procent lidí. Nejčastěji jde o přepěťovou ochranu, záložní zdroje či jejich kombinaci. Čtěte více

Záložní zdroj energie Eaton 3S Mini zajistí i provoz drobné elektroniky

8. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: ASBIS CZ)
Většině lidí se v souvislosti se záložními zdroji vybaví velká zařízení pro zálohování provozu monitorů, počítačů, úložišť nebo třeba serverů. Na menší přístroje, jako jsou IP kamery, síťové prvky nebo třeba systémy pro řízení chytrých domácností či kanceláří, se většinou zapomíná. Jejich role pro zachování provozu firmy či domácnosti přitom nemusí být o nic menší. Díky společnosti Eaton naštěstí existuje odpověď i na tento požadavek. Čtěte více

Schneider Electric: UPS Galaxy VL

15. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Schneider Electric)
Společnost Schneider Electric zahájila prodej třífázových nepřerušitelných zdrojů napájení řady Galaxy VL 200-500 kW, které jsou nejnovějším přírůstkem do rodiny Galaxy. Kompaktní jednotky UPS nabízejí až 99% účinnost v režimu ECOnversion pro plnou návratnost investice do dvou let u středních a velkých datových center a komerčních a průmyslových aplikací. Čtěte více