Republic of Gamers od Asusu se rozrůstá

16. 6. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
ASUS v rámci své řady Republic of Gamers (ROG) představil nové produkty a inovace.

Patří mezi ně například ROG MemOK! – jedinečný nástroj, s nímž lze jediným kliknutím spolehlivě a bez námahy rozšiřovat operační paměť; grafická karta ASUS ROG MARS v limitované edici, která předčí všechny dosavadní výsledky testů grafických karet; a také nejinteligentnější grafická karta na světě – ROG MATRIX GTX 285. Za pozornost stojí i 120Hz herní monitor s technologií 3D-Ready, který se postará o nepřekonatelné herní zážitky. Notebook ASUS W90 pak představuje nekompromisní herní stroj, který stanovil nový Guinessův rekord v přetaktování.

Republic of Gamers (ROG) vznikla v roce 2006 a díky technologickým inovacím, testování a náročnému výzkumu a vývoji her a přetaktování se ROG stala vyznamenáním pro světové šampióny z oblasti her i přetaktování. Vzhledem k nesčetným světovým rekordům v testu 3DMark Vantage při použití presetů Entry, Performance, High a Extreme je ROG zárukou extrémního výkonu a absolutní spolehlivosti.

MemOK!: Jakákoli paměť je naprosto OK!
Problémy s kompatibilitou operační paměti jsou častou překážkou při vylepšování počítače. Společnost ASUS je jediným výrobcem základních desek na světě, který přišel s důmyslným nástrojem sloužícím výhradně k řešení problémů s operační pamětí. S exkluzivním nástrojem ASUS MemOK! už při výměně operační paměti nemusíte spoléhat na pouhé domněnky, už nikdy se nemusíte obávat, zda bude paměť kompatibilní. V případě, že při spouštění systému po instalaci nového paměťového modulu dojde k chybě, pak budete muset udělat jen jediné – stisknout snadno přístupné tlačítko na základní desce. MemOK! poté automaticky rozpozná nastavení, při němž nedochází k chybám a výrazně tak zvýší úspěšnost bezproblémového spuštění systému. MemOK! dokáže bleskurychle nalézt problém s pamětí a také jej spolehlivě vyřešit – dokonce i při použití špatné nebo nestabilní paměti! MemOK! je k dispozici na nově vydaných základních deskách Rampage II GENE, Maximus II GENE a Crosshair III Formula.

Grafická karta ROG MARS: limitovaná edice
Nová karta ASUS ROG MARS je v současnosti nejrychlejší grafickou kartou na světě. Díky jedinečné kombinaci dvou procesorů NVIDIA® GeForce™ GTX 285 a 4 GB samostatné grafické paměti s nebývale velkou, 1024bitovou šířkou pásma je tato karta o celých 23 % výkonnější než běžná grafická karta GTX 295. Karta ROG MARS přichází také s vylepšenou konstrukcí chlazení. Tepelné trubice nyní mají o 65 % větší pokrytí a odvod tepla se zlepšil o rovných 20 %. I při graficky náročných úlohách tak bude zaručeno perfektní chlazení. Tato extrémně výkonná grafická karta vám nabídne výjimečné a dosud nepředstavitelné herní zážitky. Grafická karta ASUS ROG MARS bude dostupná pouze v limitované edici a každé kartě bude přiřazeno jedinečné sériové číslo. Jelikož bude k prodeji určeno pouze 1000 kusů, bude karta ASUS ROG MARS opravdovým skvostem ztělesňujícím sílu a výkon.

ASUS ROG MATRIX GTX 285
Nejnovější grafická karta ASUS ROG MATRIX GTX 285 je vybavena technologií Super Hybrid Engine, která automaticky sleduje zatížení karty a upravuje nastavení. S touto technologií lze dosáhnout o 15 %* nižší hlučnosti GPU a také zvýšit výkon a stabilitu při přetaktování až o 10 %. Pětiúrovňový hardwarový LED indikátor umožňuje uživatelům sledovat aktuální vytížení GPU. Velkou předností karty ASUS ROG MATRIX GTX 285 je nový iTracker2, který po svém předchůdci zdědil jak široké možnosti monitorování, tak i grafické uživatelské rozhraní s 5 režimy. Nově však obsahuje exkluzivní funkce pro časování paměti a změny nastavení systému BIOS a také funkci obnovení. Hráči tak budou mít své grafické karty naprosto pod kontrolou. Díky tlačítku Safe Mode nyní uživatelé mohou spouštět systém jen jediným kliknutím. Jejich systém se bezpečně spustí dokonce i tehdy, když je poškozen systém BIOS – iTracker2 jej automaticky obnoví. Grafická karta ASUS ROG MATRIX GTX 285 bude vždy v perfektní kondici, o což se postará chladicí systém Extreme Cooler, který inteligentně nastavuje rychlost ventilátorů v závislosti na vytížení grafického procesoru. Tepelné trubice mají nyní o 46,5 % větší pokrytí a zlepšují odvod tepla až o 12 %*.

ASUS W90: Nejrychlejší notebook světa podle Guinessovy knihy rekordů
ASUS W90 byl uznán Guinessovou knihou rekordů, jako nejrychlejší notebook světa. Je poháněn procesorem Intel® Core™ 2 Extreme QX9300 a o jeho grafický výkon se stará karta ATI® Mobility Radeon® HD4870X2 s 1 GB GDDR3 VRAM. Na setkání uživatelů zabývajících se přetaktováním, které proběhlo v Norsku, získal notebook ASUS W90 v testu 3DMark06 skóre neuvěřitelných 20 324 bodů.

ASUS G51 a G60: Užijte si hry s obrazem i zvukem ve vysokém rozlišení
Notebooky ASUS G51 a G60 jsou vybaveny reproduktory Altec Lansing a technologiemi EAX Advanced HD a CMSS. Extrémně výkonná grafická karta NVIDIA GeForce GTX 260M spolu s technologií PhysX zaručují zcela realistickou podívanou a propracovaný fyzikální model.

120Hz herní monitor s technologií 3D-Ready a rozlišením Full HD
120Hz 3D-Ready Full HD herní monitor od společnosti ASUS oproti běžným 60Hz monitorům nabízí dvojnásobnou obnovovací frekvenci – 120 Hz. Takto výrazný nárůst počtu snímků za sekundu již dokáže zamezit rozmazání pohybů u akčních a sportovních scén. Rozlišení Full HD 1080p a rozhraní HDMI jsou zárukou čistého obrazu. Díky technologii Trace Free a extrémně rychlé době odezvy jen 2 ms (GTG) si můžete užít zcela plynulé zobrazení, dokonce i ve hrách, které jsou graficky velmi náročné a vyžadují bleskurychlé reakce. 120Hz herní monitor ASUS s technologií 3D-Ready a rozlišením Full HD je plně kompatibilní se soupravou 3D Vision od společnosti NVIDIA a všem uživatelům zajistí prvotřídní podívanou a nepřekonatelné herní zážitky.