QNAP vydal novou verzi nástroje QVR Human s funkcí hustoty osob v oblasti a dalšími možnostmi

13. 7. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP uvedla na trh řešení pro počítání lidí QVR Human ve verzi 2.0 s novými funkcemi, jako je analýza hustoty osob v oblasti, upozorňování na události, teplotní mapa a další. Nástroj poskytuje statistiky toku osob, které uživatelům umožní lépe se rozhodovat při zvyšování míry prodejní konverze, optimalizaci personálních plánů a zlepšování efektivity služeb a marketingu.

V porovnání s používáním stejného množství drahých kamer s umělou inteligencí a kamer pro počítání lidí provádí QVR Human počítání a analýzu na straně serveru, což pro maloobchodní prodejny a organizace znamená vyšší cenovou dostupnost. Uživatelé také mají prospěch z flexibility při výběru IP kamer, které vyhovují jejich potřebám a rozpočtu, protože QVR Human je kompatibilní s více než 6 700 IP kamerami a kamerami kompatibilními s ONVIF.

Klíčové vlastnosti QVR Human 2.0:

  • Podpora různých zdrojů videa: QVR Human analyzuje živé videostreamy z různých zdrojů včetně serverů RTSP, QVR Pro a QVR Elite.
  • Podpora hustoty osob v oblasti: Vypočítává úroveň hustoty osob nastavením horní hranice počtu lidí v určité oblasti. Tuto funkci lze použít také pro upozornění, pokud někdo vstoupí do zakázané oblasti.
  • Počítání překročení čáry: Zjišťuje počet osob, které vstoupily do vymezeného prostoru nebo z něj vystoupily. Pro každý kanál lze definovat až čtyři detekční linie (rovné/lomené čáry).
  • Upozorňování na události: Odesílá upozornění na události (například při překročení prahové hodnoty).
  • Přehled: Zobrazí všechny kamerové kanály, detekční čáry a vytvořené úlohy. Poskytuje statistiky pohybu osob v reálném čase na ovládacím panelu pro lepší řízení toku osob a plynulejší provoz.
  • Chytrá zpráva: Vizualizuje nashromážděná data v grafu nebo na teplotní mapě a informuje o tom, jaké jsou trendy v pohybu osob. Uživatelé mohou filtrovat podle konkrétních dat a stahovat zprávy do souborů CSV.
  • Použití modulu Hailo-8 pro zvýšení výkonu AI: Doplnění dozorovacího serveru modulem Hailo-8 M.2 pro akceleraci AI zvýší výkon rozpoznávání – tak lze dosáhnout vysoce efektivního, přesného a rozsáhlého inteligentního dozoru s mnohem nižšími provozními náklady.

Dostupnost

QNAP nabízí bezplatnou zkušební verzi na jeden měsíc, která zahrnuje dva kamerové kanály pro úlohy počítání překročení čáry a hustoty osob v oblasti. Uživatelé si mohou zakoupit licenční plán pro přidání dalších kamerových kanálů.

Požadavky na systém NAS

  • QNAP NAS na bázi architektury x86 (64 bitů) s nejméně 4 GB RAM (pro ještě plynulejší funkčnost se doporučuje 8 GB RAM).
  • QTS 5.0.1 (nebo novější), QuTS hero h5.0.1 (nebo novější)

Profilová karta firmy

QNAP Systems, Inc.

QNAP Systems, Inc.

QNAP znamená Quality Network Appliance Provider a je světovou špičkou v oboru výroby a dodávek vysoce kvalitních NAS a NVR zařízení.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Nástroj Qsirch pro QNAP NAS podporuje sémantické vyhledávání na bázi umělé inteligence

23. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Díky vyhledávacímu nástroji Qsirch 5.4.0 Beta a jeho sémantickému vyhledávání založenému na bázi AI pro vyhledávání obrázků a náhledů obsahu dokumentů mohou nyní uživatelé QNAP NAS využívat snadnější vyhledávání souborů s vyšší přesností. Kromě porovnávání klíčových slov lze k přesnějšímu vyhledávání používat intuitivní a přirozené jazykové příkazy. Čtěte více

Dva modely od QNAPu získaly prestižní ocenění CES 2024 Picks Awards

28. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP oznámila, že dva z jejích produktů (QNAP TBS-h574TX a TVS-h874T) získaly prestižní ocenění CES 2024 Picks Awards od TechRadar Pro. Čtěte více

All-flash úložiště s rozhraním Thunderbolt 4 od QNAPu míří do oblasti zpracování videa

15. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Thunderbolt 4 all-flash NASbook TBS-h574TX zefektivňuje pracovní postupy při výrobě videa od předprodukce až po postprodukci a zvyšuje produktivitu. Kompaktní úložiště typu all-flash s nízkou latencí nabízí např. pět slotů pro SSD, vysokorychlostní I/O a procesory Intel Core 13. generace. Vhod může přijít také inovativní podpora výměny M.2 SSD za provozu. Čtěte více

QNAP: NAS úložiště TS-h3077AFU

9. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP představila 30pozicový all-flash NAS TS-h3077AFU s operačním systémem na bázi ZFS, procesory AMD Ryzen Embedded řady 7000 a integrovanou grafikou AMD Radeon. Zařízení nabízí možnost rozšíření na 100GbE konektivitu a uplatní se např. jako výkonné úložiště, při virtualizaci s nízkou latencí nebo v segmentu produkce multimédií. Čtěte více