QNAP QuTS hero h5.1.0 podporuje SMB Multichannel a nabízí lepší výkon i bezpečnost

3. 8. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Nejnovější verze operačního systému QNAP QuTS hero h5.1.0 na bázi ZFS přináší vyšší výkon a vylepšené možnosti ukládání velkých objemů dat a jejich zabezpečení. Platforma tak představuje robustní a spolehlivé řešení pro ukládání dat a provozování kritických podnikových úlohy, které vyžadují integritu dat.

„QuTS hero NAS na bázi ZFS nabízí pokročilé technologie pro optimalizaci podnikového úložiště, jako je samoregenerace, inline redukce dat, optimalizace SSD a funkce SnapSync v reálném čase, která umožňuje nulový cílový bod obnovy (RPO),“ uvedl Sam Lin, produktový manažer společnosti QNAP, a dodal: „Díky těmto neustálým vylepšením a inovacím umožňují servery QuTS hero NAS podnikům zvýšit efektivitu IT a spolehlivost systému.“

Klíčové nové funkce v QuTS hero h5.1.0

Funkce SMB Multichannel pro maximální propustnost a ochranu: Funkce SMB Multichannel agreguje několik síťových připojení za účelem maximalizace dostupné šířky pásma a dosažení vyšší přenosové rychlosti – což je ideální zejména pro přenos velkých souborů a multimédií. Poskytuje také toleranci vůči poruchám sítě, aby se zabránilo přerušení služeb.

Rozšíření kapacity ZFS RAID-Z přidáním jednoho disku: Nyní mohou uživatelé jednoduše přidat jeden disk do stávajícího pole RAID-Z pro rozšíření úložiště nebo pohodlně přidat 2 až 3 disky pro zvýšení úrovní RAID s paritou.

Vylepšení výkonu čtení iSCSI díky technologii socket zero-copy: Při vysokorychlostním přenosu dat může být výkon iSCSI ovlivněn režií procesoru. QuTS hero 5.1.0 podporuje technologii socket zero-copy, která významně snižuje zatížení CPU, čímž zvyšuje výkon čtení iSCSI LUN.

Zvýšený výkon šifrovaných složek / jednotek LUN: V QuTS verze h5.1.0 byl výkon šifrovaných sdílených složek a jednotek LUN výrazně zvýšen.

Podpora AES-128-GMAC pro akceleraci podepisování SMB: Akcelerace podepisování AES-128-GMAC (pouze v klientech Windows Server 2022 a Windows 11) nejenže výrazně zvyšuje účinnost podepisování dat oproti SMB 3.1.1, ale také zlepšuje využití procesoru systému NAS – a poskytuje tak nejlepší rovnováhu mezi zabezpečením a výkonem.

Aplikace QNAP Authenticator podporuje přihlašování bez hesla: S mobilní aplikací QNAP Authenticator si můžete nastavit dvoufázový proces přihlašování k účtům NAS, například pomocí časových jednorázových hesel, skenování QR kódu a schvalování přihlášení. Podporováno je také přihlašování bez hesla.

Delegovaná správa zvyšuje produktivitu řízení a bezpečnost dat: Správci NAS mohou na ostatní uživatele delegovat osm typů rolí s konkrétními oprávněními k úlohám správy a datům v NAS. Rostoucím organizacím pomáhá delegování rolí ulehčit práci při správě, aniž by došlo k omezení řízení přístupu k datům.

Automatická výměna disků ve skupině RAID náhradními disky před potenciálním selháním: Při zjištění potenciální chyby disku systém automaticky přesune data z příslušné jednotky ve skupině RAID na náhradní disk dříve, než dojde k úplnému poškození dat na příslušném disku. Předchází se tak časovým ztrátám a rizikům spojeným s obnovou pole RAID a výrazně se zvyšuje spolehlivost systému.

Monitorování a správa více NAS pomocí platformy pro správu AMIZ Cloud: AMIZ Cloud, platforma pro centralizovanou cloudovou správu, umí vzdáleně monitorovat nejen zařízení Network Virtualization Premise Equipment QuCPE, ale také QNAP NAS. Umožňuje vzdálené sledování prostředků NAS a stavu systému, provádění aktualizací firmwaru a hromadnou instalaci/aktualizaci/spouštění/ukončování aplikací. V organizacích s více pracovišti nebo pobočkami mohou pracovníci IT snadno spravovat zařízení na více místech z jednoho bodu.

Další informace o QuTS hero h5.1.0 naleznete zde.

Profilová karta firmy

QNAP Systems, Inc.

QNAP Systems, Inc.

QNAP znamená Quality Network Appliance Provider a je světovou špičkou v oboru výroby a dodávek vysoce kvalitních NAS a NVR zařízení.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

QNAP představil síťové dozorovací servery s dlouhodobou dostupností do roku 2029

29. 8. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Síťové dozorovací servery QVP-41C se čtyřmi 3,5“ pozicemi pro disky a QVP-21C se dvěma 3,5“ pozicemi pro disky obsahují čtyřjádrový procesor Intel Celeron a software QVR Pro. Přístroje poskytují osm bezplatných kanálů pro připojení IP kamer a jsou vhodné pro malé a střední podniky či kanceláře. Výhodou je dlouhodobá dostupnost a podpora garantovaná až do roku 2029. Čtěte více

QNAP: síťové úložiště TS-855X

12. 8. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Nový NAS QNAP TS-855X přichází se dvanácti pozicemi pro 3,5“ pevné disky a dvěma pozicemi pro 2,5“ SSD. Díky svému výkonu, konektivitě a komplexním aplikacím pro podnikové zálohování, virtualizaci a kybernetickou bezpečnost je vhodný pro malé a střední podniky, které ocení (nejen) příznivé celkové náklady na vlastnictví. Čtěte více

QNAP Container Station 3.0 přináší efektivnější nasazování kontejnerů a mikroslužeb

9. 8. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP představila Container Station verze 3.0 s přepracovaným uživatelským rozhraním, které nabízí pohodlnější a flexibilnější nasazování kontejnerů a jednodušší nastavování potřebných funkcí. Platforma podporuje lehké virtualizační technologie jako LXD, Docker a Kata Containers, a umožňuje tak na úložištích QNAP provozovat flexibilní a všestrannou architekturu mikroslužeb. Čtěte více

Synology: úložiště DiskStation DS223j

29. 7. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Synology)
Společnost Synology zahájila prodej dvoudiskového zařízení DiskStation DS223j určeného pro potřeby domácích kanceláří a malých týmů. Díky intuitivnímu operačnímu systému přístroj nabízí celou řadu možností a funkcí pro každodenní ukládání a správu dat, včetně synchronizace a sdílení souborů, zálohování a dozorování pomocí videa. Čtěte více