Pure Storage se svým zákazníkům zavazuje platit za energii a prostor úložiště

13. 10. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Pure Storage)
Své vedoucí postavení v oblasti záruk a garancí (SLA) spojených s provozem podnikových úložišť dat společnost Pure Storage dále posiluje přidáním rozšířených závazků, které mají podnikům zajistit energetickou efektivitu, hustotu kapacity ukládaných dat a ochranu před jejich ztrátou.

Společnost Pure Storage se zavázala, že svým zákazníkům služeb Evergreen//One Storage as-a-Service (STaaS) a Evergreen//Flex bude hradit náklady na energii a prostor v racku. Zároveň představila nové záruky týkající se ochrany dat (No Data Migration, Zero Data Loss a Power and Space Efficiency) spolu s flexibilními upgrady a financováním v celém portfoliu Evergreen.

Řada dodavatelů úložišť jako služby (Storage as-a-Service, STaaS) již léta nabízí svá CapEx řešení na bázi OpEx (náhrada investičních výdajů za provozní) a ignorují přitom, co znamená poskytovat skutečnou službu. Podniky chtějí od STaaS výsledky založené na smluvně garantované úrovni služby (SLA), které optimalizují nejen rozpočty a výdaje na IT, ale také snižují zátěž IT specialistů a zároveň podporují cíle zákazníků v oblasti bezpečnosti a udržitelnosti a umožňují podnikům pružně reagovat na změnu vnějších podmínek. Společnost Pure Storage poprvé narušila tradiční model spojený s vlastnictvím úložišť v roce 2015, kdy přišla s architekturou Evergreen. Od té doby rozšiřuje portfolio řešení pro úložiště, aby tak vyšla vstříc všem zákazníkům bez ohledu na konkrétní stav jejich podnikání. V roce 2018 společnost uvedla na trh službu Evergreen//One, první skutečnou nabídku STaaS pro podniky, jejíž součástí jsou bezkonkurenční smlouvy SLA a záruky, a roce 2022 představila službu Evergreen//Flex, která kombinuje vlastnictví úložišť s ekonomickým modelem založeným na spotřebě.

Aktuální oznámení představuje další významný pokrok v oblasti nabídky STaaS pro podniky. Společnost Pure Storage poskytuje jedny z energeticky nejefektivnějších technologií na trhu – zákazníkům umožní dosáhnout až 85% snížení spotřeby energie a emisí uhlíku a až o 95 % zmenšit prostor v racku než konkurenční řešení. Nová nabídka Pure Storage obsahující závazek hradit zákazníkům náklady na energii a prostor v racku umožní zákazníkům spojit úspory celkových nákladů na vlastnictví (TCO) a dlouhodobé cíle v oblasti efektivity.

V kombinaci s novými zárukami, flexibilním financováním, zvýšenou odolností a možnostmi služeb založených na umělé inteligenci tak Pure Storage pokračuje v rozšiřování možností zákazníků. Díky službám založeným na technologii Evergreen umožňuje podnikům větší volbu a pružnost při nákupu a využívání datových úložišť.

Hlavní novinky:

  • První závazek poskytovatele úložiště dat platit zákazníkům náklady na energii a prostor v racku: Společnost Pure Storage bude svým zákazníkům předplacených služeb Evergreen//One Storage as-a-Service (STaaS) a Evergreen//Flex hradit napájení a prostor v racku. Tím Pure Storage u nabídky STaaS přebírá odpovědnost za související výdaje. Odstraněním problémů spojených se správou rostoucích nákladů na elektřinu a prostor pro rackové jednotky společnost Pure Storage dále ilustruje, co znamená nabízet skutečný, bezproblémově fungující cloud i v prostorách u zákazníka (on premises). Jednorázová platba předem může být provedena přímo v hotovosti nebo prostřednictvím kreditů na služby. Finální částka je založena na pevných sazbách za kilowatthodinu (kWh) a jednotku racku a závisí na zeměpisné poloze zákazníka a objemu smlouvy.
  • Záruka energetické účinnosti i efektivity využití prostoru: Zatímco zákazníci služeb Evergreen//One a Evergreen//Flex získávají výhodu placeného závazku na spotřebovanou energii a prostor v racku, Pure Storage současně nabízí rozšířené záruky pro podporu zákazníků, kteří se rozhodnou pro vlastnictví datového úložiště prostřednictvím předplatného Evergreen//Forever. Společnost Pure Storage se tak dále etabluje jako poskytovatel nejinovativnějšího portfolia v oboru úložišť dat pro podniky, a to i pokud jde speciálně o předplacené služby. Záruky energetické účinnosti, efektivity využití prostoru a kapacity uložení dat u služeb Evergreen//Flex a Evergreen//Forever podporují snahu zákazníků spotřebovávat méně energie a ukládat více dat na menším prostoru, snižovat náklady na energii a mít k dispozici transparentní informace o skutečné spotřebě wattů na tebibyte (TiB) uložených dat. Pokud není dodržena garantovaná hodnota (watty/TiB nebo TiB/rack), společnost Pure Storage zákazníkům zaplatí. Záruka energetické účinnosti je již k dispozici jako garantovaná nabídka (SLA) u služby Evergreen//One.
  • Nové obchodní záruky pro budoucnost: Díky novým zárukám garantujícím nulovou ztrátu dat a nulovou potřebu jejich migrace u řešení Evergreen//One (SLA), Evergreen//Flex a Evergreen//Forever umožňuje Pure Storage zákazníkům snížit neplánované náklady způsobené ztrátou dat a zároveň zachovat běžný provoz podnikání i během upgradů úložiště. Spolu se zárukou nulové ztráty dat poskytuje společnost Pure bezplatnou ochranu dat pomocí pokročilých služeb obnovy v případě jakýchkoli incidentů souvisejících s hardwarem i softwarem. Záruka nulové potřeby migrace dat znamená, že společnost Pure Storage zajišťuje bezproblémové upgrady technologií, čímž zákazníkům snižuje celkové riziko i celkové náklady na vlastnictví, a navíc se tímto způsobem minimalizuje produkce elektronického odpadu. Architektura Evergreen společnosti Pure prodlužuje životnost zařízení až na deset a více let.
  • Flexibilní upgrady a financování: Společnost Pure Storage ve své nové nabídce eliminuje potřebu velkých upgradů a zároveň poskytuje zákazníkům větší výběr. Program Ever Agile nyní zahrnuje výměnu kapacity datového úložiště a řadiče za cenu až o 20 % nižší, než jsou náklady na nový řadič. Program Capacity Consolidation (konsolidace kapacity úložiště) nyní navíc obnáší rozšířené kredity na výměnu kapacity v hodnotě až 50 %. Nejnovější aktualizace, které jsou k dispozici ve službě Evergreen//Forever, poskytují zákazníkům flexibilní přístup k průběžným inovacím v oblasti výkonu, hustoty uložených dat a energetické účinnosti. Díky rozšířeným možnostem financování STaaS pro službu Evergreen//One navíc zákazníci získávají také flexibilitu při pořizování a nasazování tohoto řešení.

Podobné články

AI v periferních zařízeních přinese větší výkon i kapacitu

27. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Western Digital)
Umělou inteligenci dnes využívají miliony firem a spotřebitelů po celém světě. Vedle periferních síťových zařízeních, cloudu nebo datových centrech se sní však budeme stále častěji setkávat také přímo v koncových zařízeních. Vedle mnoha benefitů se však musíme připravit i na řadu výzev, které bude nutné odpovídajícím způsobem je řešit. Čtěte více

Seagate přichází s 30TB pevnými disky

29. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Seagate)
Společnost Seagate uvedla na trh platformu pevných disků Mozaic 3+, která využívá inovovanou technologii HAMR (Heat-Assisted Magnetic Recording) a v současné chvíli přináší 3TB kapacitu na jedné plotně. Do budoucna se počítá s dalším zvyšováním hustoty až na 5TB nebo více na jednu plotnu. Čtěte více

TD SYNNEX distributorem Pure Storage v České republice

31. 10. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: TD SYNNEX)
Společnost TD SYNNEX uzavřela v České republice nové distribuční partnerství s firmou Pure Storage, která poskytuje technologie a služby pro ukládání dat. Partnerům a systémovým integrátorům tak přináší nové obchodní příležitosti na trhu all-flash úložišť. Čtěte více

Western Digital představil nová řešení pro oblast audiovizuální tvorby

20. 10. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: wester)
Western Digital představil novinky z produktové řady SanDisk Professional. Představené produkty obohacují ekosystém řešení pro ukládání digitálního obsahu pro streamovací, mediální a zábavní průmysl. Dva nové stolní pevné disky nabízejí kvalitu a spolehlivost potřebnou pro pracovní postupy s videem na produkční úrovni, aniž by to bylo na úkor prémiového designu. Čtěte více