Průzkum: Hybridní IT začíná být standardem

25. 4. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dimension Data)
Společnost Dimension Data zveřejnila průzkum, který zkoumá aktuální stav rozvoje hybridních IT řešení a základní požadavky a motivaci podniků stojící za rozhodováním ohledně požadavků na rozložení IT potřeb a procesů.
Foto: Pixabay.com

Výzkum na základě odpovědí od 1 500 IT manažerů ze společností napříč různými vertikálami v USA, Evropě, Asie, Tichomoří a Jižní Africe, ukázal, že hybridní IT se postupně stává standardním podnikovým modelem, ale neexistuje jednotný scénář k tomu, jak se k němu propracovat.

Pokud se podíváme na hlavní motivaci pro ochotu přejít na hybridní IT podle jednotlivých zemí, v Hong-Kongu, Spojeném království a USA zmiňují nejčastěji zájem koncových zákazníků, zatímco respondenti ve Francii, Singapuru a Jižní Africe nejčasněji uvádějí úsporu nákladů. Malajsijské firmy zase hovořily o problémech s najímáním odborných pracovníků a německé podniky zmiňovaly jako nejčastější motivační faktor omezenou kapacitu datových center.

Průzkum s názvem Faktory úspěchu při správě hybridního IT (Success Factors for Managing Hybrid IT report) k danému tématu uvádí, že řízení a správa hybridního IT prostředí je jedním ze tří hlavních problémů v jeho zavádění (41 % respondentů).

Generální ředitel Dimension Data Group, Jason Goodall, řekl: „V situaci, kdy se data a procesy přesouvají napříč řadou cloudových i necloudlových prostředí, je třeba nalézt nový přístup k jejich správě. Správci v oblasti IT jsou pod obrovským tlakem, aby nacházeli nové cesty k efektivnímu řízení a zabezpečení rozdílných IT prostředí. Automatizace je důležitá, protože napomáhá snižování provozních nákladů i nepohodlí způsobeného rostoucí složitostí obchodních procesů a administrátorských úkolů. Už prostě není na místě, ani nákladově efektivní, aby se tyto úkoly prováděly manuálně.“

Dalším běžně zmiňovaným problémem při zavádění hybridního IT byla migrace dat, kdy 44 % respondentů uvedlo, že považují za potřebné určit, která možnost je nejlepší pro konkrétní pracovní potřeby a pro převedení takového procesu do nových lokalit.

Zatímco 38 % dotazovaných manažerů uvedlo, že k urychlení migrace aplikací užívají automatizaci, 48 % uvedlo, že migrace v jejich společnosti je manuální a vyžaduje velké pracovní nasazení, případně že využívají vnitropodnikové zdroje. Dnešní migrace aplikací a dat zůstává pro většinu organizací příliš složitá a nákladná.

Podle Kelly Morganové, viceprezidentky pro výzkum služeb ze společnosti 451 Research, se řízené služby staly základní součástí dodávky IT služeb v rámci celé škály infrastrukturních a aplikačních produktů. „Poskytovatelé služeb, kteří mohou nabídnout komplexní portfolio řízených IT služeb v rámci všech typů infrastruktury, mají dobrou pozici pro to, aby splnily veškeré požadavky, které si podniky kladou na využívání cloudů,“ uvedla Morganová.

Mezi další důležité body v průzkumu Dimension Data Success Factors for Managing Hybrid IT patří následující:

  • Organizace vítají síťové technologie nové generace, jako je SDN nebo virtualizaci síťových funkcí, a to i přes na obavy týkající se bezpečnosti, plnění zákonných požadavků a problémů s integrací.
  • Podniky využívají inovativní/nové technologie, jako jsou kontejnery, řešení pro velké objemy dat a softwarově definované sítě (SDN) ve svých produkčních scénářích.
  • Podniky vynakládají významnou část svých IT rozpočtů na externí dodavatele služeb poskytujících správu nebo profesionální služby – a to za účelem snížení nákladů, uvolnění IT zaměstnanců pro jiné projekty, zlepšení bezpečnosti a pro využití specializovaných technických odborníků u dodavatelů. Výzkum zjistil, že 41 % organizací spolupracuje s mnoha dodavateli a spravuje si je vlastními silami, přičemž dalších 37 % pracuje pouze s jedním dodavatelem nabízejícím širokou škálu produktů a služeb, které i sám vytváří a spravuje.
Štítky: 
Ze světa firem, Dimension Data, NTT Czech Republic (dříve Dimension Data)

Podobné články

Výrobce optických síťových modulů MicroOptics se slučuje se značkou Lanview

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: EET Group)
Skupina EET Group oznámila sloučení dvou předních poskytovatelů kompletních řešení strukturovaných sítí pro firemní zákazníky, společností MicroOptics a Lanview. Pod hlavičkou skupiny EET Group tak vzniká komplexní poskytovatel optických transceiverů, řešení pro bezdrátovou komunikaci, přenosové sítě, sítě datových center a cloud computing. Čtěte více

SWS získala ocenění od společnosti Canon

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: SWS)
SWS převzala již po 6. v řadě od společnosti Canon ocenění Nejlepší distributor za rok 2023 v kategorii „Photo-Video performance“, a to jak za Českou, tak i za Slovenskou republiku. Čtěte více

Intel Vision 2024: Gaudi 3 a další novinky ze světa umělé inteligence

12. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Intel)
Na konferenci Vision 2024 společnost Intel svým partnerům a zákazníkům představila nejdůležitější produktové novinky a technologické pokroky ze světa umělé inteligence pro firmy. Mezi největší inovace patří AI akcelerátor Gaudi 3, podniková AI řešení s novými funkcemi a možnostmi nebo škálovatelné end-to-end systémy založené na otevřeném ekosystému pro různé typy podniků. Čtěte více

Google Find My Device umožní lokalizovat ztracenou elektroniku

10. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Google)
Společnost Google spustila dlouho očekávanou funkci Find My Device, kterou poprvé ohlásila již na své loňské vývojářské konferenci. Technologie využívá sdílenou síť tvořenou miliardami zařízení se systémem Android a funkčně odpovídá možnostem podobných služeb společností Apple a Tile. Aktuálně je služba dostupná v USA a Kanadě, zbytek světa by měl brzy následovat. Čtěte více