Program Veeam Cloud & Service Provider slaví růstem a vydáním nové platformy

16. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Veeam)
Společnost Veeam Software slaví 10leté výročí programu Veeam Cloud & Service Provider (VCSP). U této příležitosti nabízí řadu slev a aktualizací. Současně vydává novou Veeam Service Provider Console v4, která obsahuje nové funkce, jež poskytovatelům služeb usnadní vzdálenou správu a dohled nad prostředím Veeam u zákazníků, přičemž pro partnery VCSP je tato nabídka zdarma.

Program VCSP byl uveden na trh v březnu 2010 a poskytovatelé služeb mohou jeho prostřednictvím využívat software Veeam a nabízet spolehlivé služby BaaS (Backup as a Service, zálohování jako služba) a DRaaS (Disaster Recovery as a Service, zotavení po havárii jako služba) a generovat z nich výnosy. Program VCSP zahrnuje více než 25 000 partnerských poskytovatelů cloudu a služeb a za 4. čtvrtletí roku 2019 u něj došlo ke 33% meziročnímu nárůstu opakovaných ročních výnosů (ARR). I deset let od uvedení VCSP programu do něj Veeam neustále přidává nové hodnoty a inovace.

„Vizí společnosti Veeam vždy bylo dodávat zákazníkům jednoduchá, flexibilní a spolehlivá zálohovací řešení. Někteří zákazníci si rádi sestavují a spravují vlastní řešení zálohování a obnovy, zatímco jiní dají přednost službě. Proto společnost Veeam investuje do budování robustního ekosystému poskytovatelů cloudu a služeb, aby firmy všech velikostí měly možnost získat řešení Veeam, a to způsobem, jenž jim nejlépe vyhovuje,“ řekl Jim Kruger, CMO společnosti Veeam. „Na oslavu 10 let programu VCSP představujeme nové slevy a možnosti, které pomohou poskytovatelům cloudu a řízených služeb ziskovým způsobem škálovat jejich řízený byznys BaaS a DRaaS. Mnoho z našich partnerů VCSP dnes hlásí dvojciferný či dokonce trojciferný nárůst podnikání. Těšíme se, že s našimi VCSP partnery budeme i v budoucnosti slavit úspěchy, a zaměřujeme se na strategii ‘společně lepší’.“

Jako součást výročí Veeam pro rok 2020 připravil slevy a aktualizace programu VCSP, například:

  • Snížení ceny řešení Enterprise Plus: Přineste špičkové funkce Veeam na trh a vybudujte konkurenceschopné nabídky služeb BaaS a DRaaS bez poklesu marží díky 15% snížení ceny platformy Veeam Backup & Replication Enterprise Plus.
  • Slevy smluv VRA (Volume Rental Agreement): Nové úrovně smluv VRA u programu VCSP výrazně zvyšují marže a odměňují nové partnery, kteří jsou připraveni navázat spolupráci se společností Veeam, i dlouhodobé partnery s vysokou spotřebou služeb.
  • Univerzální licencování Veeam (VUL) u pronájmů: Využijte všech funkcí řešení Veeam prostřednictvím jednoduchého programu platby dle růstu, díky němuž je snadné vytvářet či rozšiřovat jakoukoli nabídku služeb BaaS a DRaaS s podporou společnosti Veeam bez velkých kapitálových nákladů.
  • VCSP Pulse: Partneři v oblastech EMEA a APJ se budou nyní moci připojit k více než 6 000 VCSP partnerů v Severní Americe, kteří se mohou spojit se společností Veeam a jejich systémem Aggregator v jediné specializované platformě. Toto prostředí nabízí potřebnou jednoduchost a spolehlivost pro realizaci přiměřených řešení BaaS a DRaaS s podporou společnosti Veeam.

Kromě nových slev a změn v jednotlivých vrstvách programu VCSP uvádí společnost Veeam novou platformu Veeam Service Provider Console v4. Produkt dříve známý jako Veeam Availability Console nyní obsahuje možnosti vzdáleného sledování a správy začleněné přímo do systému ConnectWise Automate. Tato integrace konsoliduje klientská data do jediného, proaktivního a centralizovaného uživatelského rozhraní, což snižuje nároky na zdroje a umožňuje docílit rychlejších časů odezvy. Ve výsledku mohou poskytovatelé služeb věnovat více času růstu firem a méně úsilí investovat do administrativních úkolů.

Platforma Veeam Service Provider Console v4 usnadňuje zprostředkování služeb s podporou společnosti Veeam více než kdy dříve. Nové možnosti pomáhají škálovat partnerskou nabídku, spolupracovat s prodejními partnery a spravovat spotřebu služeb Veeam z jediného místa. Mezi nové funkce patří:

  • Kvalitnější informace o využití služeb: Automaticky generuje jedinou zprávu o využití služeb pro všechny úlohy, aniž by bylo nutné věnovat čas ruční agregaci jednotlivých bodů a ​úloh​.
  • Plná podpora platformy Veeam Backup & Replication​ v10: Nabízí nové možnosti nástrojů NAS Backup a Veeam Agent for Microsoft Windows v4. ​
  • Rozšířené rozhraní API​: Umožňuje sestavovat pokročilé plány další automatizace pro poskytovatele služeb a jejich zákazníky s pomocí nových akcí a koncových bodů rozhraní RESTful API. Rozhraní API mohou nyní využívat i uživatelé v roli Reseller.

Nástroj Veeam Service Provider Console v4 je nyní k dispozici všem partnerům VCSP zcela zdarma.

Podobné články

Hackeři zneužívají pro maskování phishingových útoků veřejné cloudy

4. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Kyberbezpečnostní společnost Check Point varuje před novým trendem. Hackeři zneužívají pro maskování phishingových útoků Google Cloud Platform (GCP). Pomocí pokročilých funkcí v oblíbeném cloudovém úložišti mohou lépe maskovat škodlivé aktivity a oklamat uživatele, který by jinak u podezřelé domény nebo webové stránky bez certifikátu HTTPS zpozorněl. Čtěte více

Novinky z konference Microsoft Inspire 2020

3. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Již 17. ročník konference Microsoft Inspire se letos poprvé uskutečnil zcela online. Jako každý rok i letos byla konference skvělou příležitostí pro partnery Microsoftu, spojit se s ostatními, ohlédnout se za uplynulým rokem a současně se i podívat na budoucí trendy. Čtěte více

Řízené služby tvoří významnou část příjmů již u více než poloviny českých prodejců IT

30. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: SolarWinds MSP)
Společnost SolarWinds MSP, dodavatel IT řešení pro poskytovatele služeb, uvedla, že dle výsledků průzkumu mezi českými a slovenskými IT prodejci rychle roste podíl tzv. „řízených služeb“ na celkovém obratu. Významnou část tvoří již u 56 % lokálních IT prodejců, zbylí partneři poskytují řízené služby jen okrajově nebo o jejich zavedení uvažují. Čtěte více

Canon připravuje podporu univerzálního cloudového tisku od Microsoftu

30. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Digitální transformace stoupá na žebříčku firemní agendy čím dál výše. Canon ve spolupráci s dceřinou společností NT-ware proto připravuje podporu služby Universal Print od Microsoftu, která představuje holistické cloudové řešení pro firemní tisk. Řešení bude integrováno přímo do firmwaru multifunkcí Canon. Čtěte více