Primeflex od Fujitsu míří hlavně na malé a střední firmy

5. 5. 2017. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: Fujitsu)
Fujitsu rozšiřuje portfolio integrovaných systémů Primeflex. Na trh přichází nový Primeflex pro Storage Spaces Direct, jehož cílem je pomoci podnikům redukovat složitost systémů a riziko při zavádění vysoce výkonných hyperkonvergovaných infrastruktur společnosti Microsoft v datových centrech.

Nejnovější přírůstek v rodině Primeflex vybudovalo Fujitsu na základě důvěryhodných, osvědčených konfigurací virtuální infrastruktury, které kombinují servery, úložiště a budování sítí. Zákazník tak získá komplexní systém a může se těšit na nižší náklady.

Integrovaný systém Fujitsu Primeflex je jedním z nejkomplexnějších systémů předkonfigurovaných a předem otestovaných systémů pro datová centra zaměřená na podnikání. Nejnovější přírůstek využívá technologii Microsoft Storage Spaces Direct, která je součástí systému Microsoft Windows Server 2016 a umožňuje použít lokálně připojené pevné disky v serverových systémech k vytvoření dostupného a škálovatelného úložiště definovaného softwarem za zlomek nákladů tradičních polí SAN nebo NAS. Výsledkem je, že Fujitsu Primeflex poskytuje základ pro rychlou implementaci časově odolné IT infrastruktury, která snižuje riziko nasazení, náklady na vlastnictví a zkracuje dobu instalace pro hyperkonvergentní IT prostředí.

Jedním z prvních zákazníků společnosti Fujitsu, kteří využívají služby Primeflex pro Storage Spaces Direct, je švédský poskytovatel IT služeb, Make IT. Adam Lantz, obchodní ředitel společnosti Make IT, uvedl: "Řešení Primeflex nám poskytuje vynikající výkon a snižuje náklady na skladování, podlahové prostory, napájení a chlazení datového centra. Flexibilní návrh designu platformy Primeflex znamená, že můžeme sloužit potřebám zákazníků všech velikostí. Pro nás to znamená významnou ochranu investice a důvod, proč růst tímto směrem i v budoucnu."

Rychlost je klíčovým atributem nového systému Primeflex, který přináší ultranízké reakční časy v dané milisekundě. To umožňuje návrh úsporného hypervisoru v kombinaci s vysokorychlostním ukládáním dat pomocí all-flash technologie, vysokou propustností a sítí s nízkou latencí. Konfigurace začínají na systému složeném pouze ze dvou serverů a flexibilně se rozšiřují až na 16 strojů, podporují až 800 virtuálních serverů nebo stolních počítačů a nabízejí rozsáhlé možnosti automatizace a pomáhají šetřit čas a peníze při údržbě. To jsou klíčové důvody, proč je integrovaný systém Fujitsu Primeflex for Storage Spaces Direct vhodný pro firmy, kde je omezena IT podpora, jako jsou malé a střední podniky a podniky se vzdálenými pobočkami.

Ceny a dostupnost

Integrovaný systém Fujitsu Primeflex for Storage Spaces Direct je k dispozici v regionu EMEIA od května 2017 přímo od společnosti Fujitsu a prostřednictvím partnerů společnosti Fujitsu. Ceny závisí na konfiguraci.

Společnost Fujitsu poskytuje Primeflex for Storage Spaces Direct jako jeden balík hardwaru, softwaru a podpory. Infrastruktura pro výpočet a ukládání dat využívá výkonné, energeticky účinné servery Primergy x86 v kombinaci se softwarově definovanými servery a úložšti, což je technologie již integrovaná do systému Microsoft Windows Server 2016. Systém byl nově vyvinut na základě rozsáhlých zkušeností Fujitsu s hyperkonvergentn í infrastrukturou společnosti Microsoft. Řešení se připojuje k existujícím integrovaným systémům Fujitsu Primeflex pro prostředí společnosti Microsoft včetně systému Primeflex Cluster-in-a-box, který je založen na technologii softwarově definovaného úložiště zavedené v systému Windows Server 2012.

Štítky: 
Storage, Fujitsu

Podobné články

Jan Joska (HPE): Chceme být pro partnery atraktivnější a flexibilnější

22. 12. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S channel manažerem společnosti Hewlett Packard Enterprise Janem Joskou jsme hovořili o inovovaném partnerském programu, jehož primárním cílem je, „aby se partnerům s firmou spolupracovalo ještě lépe.“ Pokud se chcete blíže seznámit s novinkami a možnostmi, které vám z nich vyplývají, jste na nejlepším možném místě. Čtěte více

Ivan Preisler (Fujitsu): Chystáme investice do partnerské sítě

16. 4. 2020. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Vloni došlo u společnosti Fujitsu, která je jedním z technologických lídrů, k řadě významných změn. Firma se nově profiluje jako 100% partnersky orientovaná, došlo ke změnám ve struktuře a část výroby se přesunula do České republiky. Jak se novinky dotknou českých resellerů a co znamená, že společnost navýší investice do partnerské sítě, to nám prozradil Ivan Preisler, channel sales director Fujitsu v ČR. Čtěte více
Zleva Filip Meluzín (Hitachi Vantara) a Pavel Klimuškin (DNS)

Jak vypadá ideální spolupráce výrobce a distributora

22. 1. 2020. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Značka Hitachi Vantara má renomé spolehlivého a stabilního výrobce. Podíl na tom má také výhradní distributor značky, společnost DNS. O výhodách a přínosech vzájemné spolupráce, roli distributora a očekáváních do budoucna společně promluvili ti nejpovolanější – Filip Meluzín, country manager pro Českou republiku, Slovensko a Řecko ve společnosti Hitachi Vantara, a Pavel Klimuškin, výkonný ředitel společnosti DNS. Čtěte více

Lenovo DCG vyhlásilo nejlepší partnery roku 2019

13. 12. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Infrastrukturní a serverová divize společnosti Lenovo (nazývaná také jako Lenovo Data Center Group – DCG) vyhlásila nejlepší partnery roku 2019. Pokud vás zajímá, kterých osm společností se z ocenění může těšit, jste na správném místě. Čtěte více