Primeflex od Fujitsu míří hlavně na malé a střední firmy

5. 5. 2017. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: Fujitsu)
Fujitsu rozšiřuje portfolio integrovaných systémů Primeflex. Na trh přichází nový Primeflex pro Storage Spaces Direct, jehož cílem je pomoci podnikům redukovat složitost systémů a riziko při zavádění vysoce výkonných hyperkonvergovaných infrastruktur společnosti Microsoft v datových centrech.

Nejnovější přírůstek v rodině Primeflex vybudovalo Fujitsu na základě důvěryhodných, osvědčených konfigurací virtuální infrastruktury, které kombinují servery, úložiště a budování sítí. Zákazník tak získá komplexní systém a může se těšit na nižší náklady.

Integrovaný systém Fujitsu Primeflex je jedním z nejkomplexnějších systémů předkonfigurovaných a předem otestovaných systémů pro datová centra zaměřená na podnikání. Nejnovější přírůstek využívá technologii Microsoft Storage Spaces Direct, která je součástí systému Microsoft Windows Server 2016 a umožňuje použít lokálně připojené pevné disky v serverových systémech k vytvoření dostupného a škálovatelného úložiště definovaného softwarem za zlomek nákladů tradičních polí SAN nebo NAS. Výsledkem je, že Fujitsu Primeflex poskytuje základ pro rychlou implementaci časově odolné IT infrastruktury, která snižuje riziko nasazení, náklady na vlastnictví a zkracuje dobu instalace pro hyperkonvergentní IT prostředí.

Jedním z prvních zákazníků společnosti Fujitsu, kteří využívají služby Primeflex pro Storage Spaces Direct, je švédský poskytovatel IT služeb, Make IT. Adam Lantz, obchodní ředitel společnosti Make IT, uvedl: "Řešení Primeflex nám poskytuje vynikající výkon a snižuje náklady na skladování, podlahové prostory, napájení a chlazení datového centra. Flexibilní návrh designu platformy Primeflex znamená, že můžeme sloužit potřebám zákazníků všech velikostí. Pro nás to znamená významnou ochranu investice a důvod, proč růst tímto směrem i v budoucnu."

Rychlost je klíčovým atributem nového systému Primeflex, který přináší ultranízké reakční časy v dané milisekundě. To umožňuje návrh úsporného hypervisoru v kombinaci s vysokorychlostním ukládáním dat pomocí all-flash technologie, vysokou propustností a sítí s nízkou latencí. Konfigurace začínají na systému složeném pouze ze dvou serverů a flexibilně se rozšiřují až na 16 strojů, podporují až 800 virtuálních serverů nebo stolních počítačů a nabízejí rozsáhlé možnosti automatizace a pomáhají šetřit čas a peníze při údržbě. To jsou klíčové důvody, proč je integrovaný systém Fujitsu Primeflex for Storage Spaces Direct vhodný pro firmy, kde je omezena IT podpora, jako jsou malé a střední podniky a podniky se vzdálenými pobočkami.

Ceny a dostupnost

Integrovaný systém Fujitsu Primeflex for Storage Spaces Direct je k dispozici v regionu EMEIA od května 2017 přímo od společnosti Fujitsu a prostřednictvím partnerů společnosti Fujitsu. Ceny závisí na konfiguraci.

Společnost Fujitsu poskytuje Primeflex for Storage Spaces Direct jako jeden balík hardwaru, softwaru a podpory. Infrastruktura pro výpočet a ukládání dat využívá výkonné, energeticky účinné servery Primergy x86 v kombinaci se softwarově definovanými servery a úložšti, což je technologie již integrovaná do systému Microsoft Windows Server 2016. Systém byl nově vyvinut na základě rozsáhlých zkušeností Fujitsu s hyperkonvergentn í infrastrukturou společnosti Microsoft. Řešení se připojuje k existujícím integrovaným systémům Fujitsu Primeflex pro prostředí společnosti Microsoft včetně systému Primeflex Cluster-in-a-box, který je založen na technologii softwarově definovaného úložiště zavedené v systému Windows Server 2012.

Štítky: 
Storage, Fujitsu

Podobné články

Budoucnost digitalizace hledejte ve výkonných serverech

14. 1. 2019. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Fujitsu)
PR článek - Hledáte smysluplnou změnu v ICT řešeních pro zákazníky v roce 2019? Podívejte se na zajímavé modely z řady serverů PRIMERGY, nebo třeba systém PRIMEQUEST pro kritické aplikace. Na těchto základech mohou zákazníci zkombinovat vynikající výkon, flexibilní konfiguraci a optimalizovaný design systémů, které jim zajistí nástroje do nestabilního prostředí digitalizace, pokročilé analytiky a umělé inteligence. Čtěte více

Trendy v open source pro rok 2019: Posílí role komunitních nadací, spolupráce s univerzitami a transformace firem

20. 12. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: SUSE)
Manažeři SUSE se zaměřili na několik základních oblastí, v nichž firma hraje důležitou roli, a shrnuli představy, jaký vývoj se dá očekávat v cloudu, datových úložištích, prodejních kanálech a jaké rozhodování čeká top manažery firem v oblasti open source. Nechybí ani info pro český trh. Čtěte více

Workshop Synology 2018 zavítal do Prahy

25. 4. 2018. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: DCD Publishing)
Společnost Synology sezvala své vybrané partnery na každoroční workshop v Praze, který se tentokrát uskutečnil v prostorách vinohradského Etnosvěta. Příchozí se zde mohli seznámit nejen s novinkami pořádající firmy, ale i s novými informacemi od výrobců pamětí Kingston a Seagate. Čtěte více

AT Computers a HPE mají společné facebookové stránky

2. 3. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
Na stránkách reselleři naleznou nejnovější informace a aktuality o serverech, sítích a storage společnosti Hewlett Packard Enterprise, aktuální promoakce ATC a HPE a další články a zajímavosti týkající se této oblasti. Čtěte více