Přehled nejdůležitějších novinek z konference Microsoft Inspire 2021

23. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Virtuální partnerská konference společnosti Microsoft i letos přinesla řadu zajímavých novinek, které byly často výrazně poznamenány uplynulým rokem plným nebývalých změn, urychlených inovací a digitální transformace. Pojďme se proto společně za konferencí poohlédnout a připomenout si to nejzajímavější, co v jejím průběhu zaznělo.

Cloudy pro různá odvětví

Cloudy pro různá odvětví jsou novým rozšířením stávajících cloudových služeb Microsoftu. Na jednom místě poskytují zákazníkům funkce relevantní pro konkrétní odvětví ze všech oblastí řešení Microsoft. Jsou navrženy tak, aby byly modulární, vytvářely pro partnery nové příležitosti k budování nových zdrojů příjmů a bylo možné je rozšířit.

Nová cloudová nabídka Microsoft Cloud for Sustainability (Microsoft Cloud pro udržitelnost) pomůže zákazníkům napříč odvětvími plnit cíle, které si stanovili pro snižování emisí uhlíku a udržitelnost. Produkty budou dostupné později v tomto roce ve verzi Preview a umožní organizacím zaznamenávat, vykazovat a snižovat emise na jejich cestě k nulovým emisím. Další informace najdete v tomto oznámení.

Společnost Microsoft také oznámila svůj vlastní závazek 100/100/0, který zohledňuje omezené možnosti řídit globální energetickou infrastrukturu, ale maximalizuje schopnost ji ovlivnit. Do roku 2030 zajistí společnost Microsoft pro 100 procent své spotřeby elektřiny a 100 procent času odpovídající nákup energie vyrobené s nulovými emisemi uhlíku.

Cloudová služba Windows 365 nabízí firmám všech velikostí nový způsob používání systému Windows 10 nebo Windows 11. Windows 365 přenáší operační systém do cloudu a celé prostředí Windows, včetně aplikací, dat a nastavení, streamuje na jakékoli zařízení. Řešení Windows 365 plně integruje zabezpečení, je vytvořeno s využitím principů zero-trust a místo uchovávání informací v zařízení je bezpečně ukládá v cloudu. Windows 365 také vytváří novou kategorii hybridních osobních výpočetních prostředků označovanou jako PC Cloud - cloudový počítač, která využívá sílu cloudu i výhod zařízení, a poskytuje tak plnohodnotné, individuálně přizpůsobené prostředí Windows. Uživatelé mohou streamovat své aplikace, nástroje, data a nastavení z cloudu do jakéhokoli zařízení. Mohou se přitom přihlásit a pokračovat tam, kde přestali, a to dokonce i při střídavém používání různých zařízení. Windows 365 také IT oddělením zjednodušuje nasazení, aktualizace a správu a na rozdíl od jiných řešení nevyžaduje žádné zkušenosti s virtualizací.

Cloudový počítač poskytuje nové příležitosti všem partnerům, kteří nasazují řešení založená na systému Windows:

  • Systémoví integrátoři (SI) a poskytovatelé spravovaných služeb (MSP) mohou pomáhat organizacím maximalizovat hodnotu celého prostředí Windows.
  • Nezávislí výrobci softwaru (ISV) mohou i nadále vytvářet aplikace pro Windows, poskytovat je v cloudu a podporovat tak své zákazníky, kteří již procházejí digitalizací.
  • Partneři pro zařízení a hardware získávají příležitost integrovat Windows 365 do svého širokého portfolia služeb spolu se svými spolehlivými funkcemi zařízení a zabezpečeným hardwarem.

Další informace získáte v tiskové zprávě a na blogu Microsoft 365.

Zabezpečený přístup k datům Dynamics 365 v Teams

Organizace se přesvědčily o tom, jak užitečné pro ně může být řešení Microsoft Teams. V návaznosti na škálování, které umožnilo vyrovnat se s bezprecedentní poptávkou, představuje platforma Teams nové funkce, které lidem pomáhají virtuálně se setkávat a spolupracovat z jakéhokoli místa.

Všichni zákazníci, kteří Microsoft Teams využívají, získají nyní přímo v Teams přístup k datům z Dynamics 365 bez dalších poplatků. Tato integrace odstraní překážky, které zákazníkům brání v produktivní práci, a současně také bariéry mezi spoluprací a obchodními procesy. Tento bezplatný přístup rovněž poskytuje organizacím flexibilitu v rozhodování, kdy a jak zakoupí Dynamics 365.

Microsoft klade důraz na důvěryhodnost a zabezpečení, a proto je možné nakonfigurovat oprávnění a přístupová pravidla, která zajistí, že k datům budou mít přístup jen určení uživatelé. Další podrobnosti najdete v tomto oznámení.

Komerční marketplace

Komerční marketplace společnosti Microsoft zaznamenal 70% meziroční nárůst počtu aplikací, které je možné jeho prostřednictvím zakoupit. Jde o nejucelenější komerční marketplace v tomto odvětví nabízející více než 30 000 aplikací a služeb. Každý měsíc s ním aktivně pracují čtyři miliony zákazníků. Potřeby softwaru se i nadále zvyšují, a partneři se proto snaží zjednodušit proces nasazení. Pro správu svého portfolia softwaru stále častěji volí komerční marketplace. V Microsoftu se proto rozhodli snížit poplatky u nabídek, jejichž transakce se uskuteční, na 3 %, což je o 2 % méně, než je standardní poplatek. To bude platit pro všechny aplikace publikované přes komerční marketplace, u kterých probíhají prodejní transakce, včetně digitálních obchodů Azure Marketplace a Microsoft AppSource. Toto snížení znamená zvýšení marží partnerů, kteří na našich webech publikují aplikace a pověřují nás přitom prováděním prodejních transakcí. Toto řešení zjednoduší celý systém poplatků. Cílem je, aby platforma byla přívětivá pro partnery. Další informace o změnách v poplatcích.

Nezávislí výrobci softwaru, kteří přes komerční marketplace publikují nabídky a pověří nás přitom řešením prodejních transakcí, budou mít od letošního podzimu možnost stanovit jednu cenu pro zákazníky a další cenu pro jimi vybrané partnery v programu Microsoft Cloud Solution Provider (CSP). To výrobcům ISV umožní poskytovat partnerům v programu CSP marži a partneři v programu CSP si přitom také budou moci přidat k ceně svou marži, když budou nabídky prodávat zákazníkům mimo komerční marketplace. Smyslem nového flexibilnějšího systému je vytvořit silnější spojení mezi partnery a podnítit výrobce ISV ke sdílení marží s prodejci. Celkovým cílem je zajistit, aby partneři společnosti Microsoft měli větší zisk ze svého zapojení a prodeje svých nabídek přes náš komerční marketplace. Další informace o této příležitosti.

Nové integrace v Microsoft Viva

Platforma Microsoft Viva, která v jednom řešení poskytuje prostředí pro tzv. zaměstnaneckou zkušenost a začleňuje nástroje pro komunikaci, vzdělávání, osobní pohodu a rozvoj znalostí přímo do pracovních postupů, nabízí partnerům zajímavé příležitosti k integraci. Nově byly přidány integrace s více než 20 partnery, včetně společností Workday, Qualtrics a ServiceNow. Aktuálně integrace doplňují letošní novinky z února, jako jsou funkce od společností SuccessFactors, Cornerstone OnDemand, Headspace a celá řada dalších. Zákazníci mohou jejich prostřednictvím bez problémů implementovat systémy a nástroje, které jejich zaměstnanci každodenně používají, přímo do platformy Microsoft Viva.

Více se dozvíte v tomto oznámení.

 

Poskytování spravovaných služeb zabezpečení a identifikace obchodních příležitostí

Řešení Microsoft 365 Lighthouse, které je nyní dostupné ve verzi Public Preview, a Projekt „Orland“ pro Microsoft 365, jehož předběžná verze je v současnosti dostupná omezenému počtu partnerů, podpoří růst a ziskovost partnerů. Usnadní jim poskytování spravovaných služeb zabezpečení a otevřou nové cesty rozvoje podnikání.

Microsoft 365 Lighthouse pomáhá poskytovatelům spravovaných služeb zabezpečit zařízení, data a uživatele v malých a středních firmách, které používají Microsoft 365 Business Premium. Projekt „Orland“ je novým řešením v Partnerském centru, které pomáhá partnerům / poskytovatelům cloudových řešení (CSP) rozvíjet cloudové podnikání sdílením poznatků o zákaznících s cílem zlepšit správu zákaznických účtů na základě využití nástrojů a technologií Microsoftu. Partneři v programu CSP získají doporučení vycházející z jejich stávající zákaznické základny, například informace o tom, které zákazníky je možné převést ze zkušební na placenou verzi, které zákazníky bude pravděpodobně nutné znovu oslovit nebo kteří zákaznáci jsou připraveni na nasazení nových aplikačních úloh. Více informací o řešení Microsoft 365 LighthouseProjektu „Orland“.

Nová řešení pro Microsoft 365

Microsoft představil další benefity pro nezávislé výrobce softwaru (ISV), kteří chtějí vytvářet a propagovat aplikace pro moderní formy práce v Microsoft Teams a Microsoft Viva. Výrobci ISV získají přístup k technologiím Microsoftu, pečlivě vybrané nabídce školení, individuálním konzultacím a marketingovým materiálům, aby mohli snáze oslovit 145 milionů lidí, kteří přes Microsoft Teams denně spolupracují. Zde se můžete podrobněji seznámit s novými výhodami.

Zjednodušení programu ISV Connect

Cílem je pomoci partnerům zkrátit čas potřebný k vývoji aplikací a rychlejšímu uvedení produktu na trh, odlišit se od konkurence a efektivněji rozvíjet podnikání na nových trzích způsoby, kterých by jinak v potřebném rozsahu nemohli dosáhnout. Program ISV Connect představí jednodušší možnosti pro uvádění řešení na trh, nové technické výhody, jako je ISV App License Management (správa licencí na aplikace od výrobců ISV) a slevy na prostředí pro vývoj, testování a demo a také výrazně snížené sdílení příjmů. Přicházíme také s dalšími investicemi do portálu Microsoft AppSource s cílem více zviditelnit aplikace a zlepšit výsledky vyhledávání. Seznamte se s programem ISV Connect.

Podívejte se na naši Knihu novinek Inspire 2021 a projděte si další zajímavé informace od našich přednášejících na webu této virtuální akce.

Video : 

Podobné články

Výrobce optických síťových modulů MicroOptics se slučuje se značkou Lanview

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: EET Group)
Skupina EET Group oznámila sloučení dvou předních poskytovatelů kompletních řešení strukturovaných sítí pro firemní zákazníky, společností MicroOptics a Lanview. Pod hlavičkou skupiny EET Group tak vzniká komplexní poskytovatel optických transceiverů, řešení pro bezdrátovou komunikaci, přenosové sítě, sítě datových center a cloud computing. Čtěte více

SWS získala ocenění od společnosti Canon

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: SWS)
SWS převzala již po 6. v řadě od společnosti Canon ocenění Nejlepší distributor za rok 2023 v kategorii „Photo-Video performance“, a to jak za Českou, tak i za Slovenskou republiku. Čtěte více

Intel Vision 2024: Gaudi 3 a další novinky ze světa umělé inteligence

12. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Intel)
Na konferenci Vision 2024 společnost Intel svým partnerům a zákazníkům představila nejdůležitější produktové novinky a technologické pokroky ze světa umělé inteligence pro firmy. Mezi největší inovace patří AI akcelerátor Gaudi 3, podniková AI řešení s novými funkcemi a možnostmi nebo škálovatelné end-to-end systémy založené na otevřeném ekosystému pro různé typy podniků. Čtěte více

Google Find My Device umožní lokalizovat ztracenou elektroniku

10. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Google)
Společnost Google spustila dlouho očekávanou funkci Find My Device, kterou poprvé ohlásila již na své loňské vývojářské konferenci. Technologie využívá sdílenou síť tvořenou miliardami zařízení se systémem Android a funkčně odpovídá možnostem podobných služeb společností Apple a Tile. Aktuálně je služba dostupná v USA a Kanadě, zbytek světa by měl brzy následovat. Čtěte více