Pod křídly Komárkova KKCG vznikl významný český ICT holding

4. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: KKCG a Aricoma )
Zástupci investiční skupiny KKCG představili (pravděpodobně) největší český ICT holding s názvem Aricoma Group. Aricoma Group zastřešuje společnosti AUTOCONT, Cleverlance, CAD studio, DataSpring a AEC. Založení holdingu znamená další krok v naplňování plánu skupiny KKCG, jehož cílem je vybudovat silného evropského poskytovatele ICT služeb.

Název a logo společnosti Aricoma je inspirováno horou v peruánských Andách a vyjadřuje velikost, ambice a sílu.

Podnikatelská strategie KKCG je založena na diverzifikaci rizik, na organickém i anorganickém růstu v těchto základních oblastech: v herním průmyslu, informačních technologiích, energetice, v cestovním ruchu a realitním byznyse.

V posledních letech se stává ICT pilíř jedním z nejvýznamnějších. Proto se KKCG rozhodlo vybrané technologické firmy, zabývající se především dodávkami řešení a služeb pro podnikovou sféru, zastřešit společností Aricoma Group. Firmy této skupiny pokrývají celé portfolio počínaje návrhem ICT architektury přes infrastrukturní a cloudové služby, implementaci podnikových aplikací až po vývoj vlastních rozsáhlých softwarových řešení a outsourcing. Všechny tyto obory navíc propojuje problematika kybernetické bezpečnosti. Skupina zaměstnává téměř dva tisíce lidí a její celkové loňské tržby přesáhly 6,75 miliardy korun.

„Když jsme v roce 2009 vstupovali do oblasti informačních technologií, věděli jsme, že je to velmi perspektivní oblast podnikání a tato hypotéza se nám každoročně vrchovatě potvrzuje,“ řekl Michal Tománek investiční ředitel KKCG zodpovědný za ICT. Podle Tománka ICT poskytuje v současné době skvělé investiční příležitosti především díky celosvětově rostoucí komplexitě ICT řešení a tím rostoucí poptávce po těchto službách. Stejně tak pomáhá rozvoji ICT boření tradičních obchodních modelů a vznik nových, které jsou založeny na online interakci s klienty. Rostoucí ICT trh a nedostatek kvalifikovaných odborníků dává prostor nabídnout špičkový servis firmám, které budou ustupovat od interního ICT, ale budou hledat dodavatelská řešení. „Budoucnost vidíme v tom umět najít kvalitní pracovníky doma i v zahraničí stejně tak, jako umět udržet si ty nejlepší lidi. Jen tak budeme moci našim zákazníkům nabízet dostatečně velké a odborně zdatné týmy,“ poznamenal Tománek.

„Před skupinou Aricoma stojí nyní dva hlavní úkoly. Prvním úkolem je konsolidovat a zvýraznit aktivity KKCG na českém a slovenském ICT trhu, kde chceme být jednoznačně největším poskytovatelem ICT služeb pro podnikovou sféru. Aricoma Group je zde především zastřešující brand, prezentující celou skupinu navenek a podporující spolupráci mezi jednotlivými částmi, které budou i nadále podnikat samostatně a pod svými vlastními značkami,“ doplnil dál vizi Aricomy její generální ředitel Milan Sameš a dodal: „Druhým úkolem Aricoma Group je stát se platformou pro evropskou expanzi ICT aktivit KKCG, protože máme ambici stát se silným evropským poskytovatelem ICT služeb. Velkou výhodu vidím ve vlastním kapitálu, který není omezován fixním investičním horizontem. Jinými slovy máme čas vybrat to nejlepší, do toho investovat a smysluplně rozvíjet.“ Za další strategickou výhodu Sameš považuje globální rozměr podnikání, kdy již v současné době je KKCG aktivní na těch nejperspektivnějších trzích.

„Stane-li se z Aricomy silný mezinárodní poskytovatel ICT služeb, věříme, že to pomůže udržet domácí IT experty a talenty a posílí pravděpodobnost toho, že budou v ČR vznikat inovativní produkty a služby. Stejně tak, jak jsme se v posledních sedmi letech prosadili na trhu herního průmyslu, (SAZKA Group je nyní největší loterijní skupinou v Evropě), tak chceme expandovat v ICT,“ prohlásil Tománek.

Skupina KKCG v současnosti spravuje několik významných společností, jejichž celková účetní hodnota přesahuje šest miliard eur. Skupina KKCG a jí vlastněné společnosti zaměstná téměř 6 000 zaměstnanců a podniká v 18 zemích světa. Skupina KKCG drží podíly například ve firmách MND, SAZKA Group, US Methanol, FISCHER Group, Conectart, SafeDX, Springtide Ventures a dalších.

Video : 
Štítky: 

Podobné články

Výrobce optických síťových modulů MicroOptics se slučuje se značkou Lanview

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: EET Group)
Skupina EET Group oznámila sloučení dvou předních poskytovatelů kompletních řešení strukturovaných sítí pro firemní zákazníky, společností MicroOptics a Lanview. Pod hlavičkou skupiny EET Group tak vzniká komplexní poskytovatel optických transceiverů, řešení pro bezdrátovou komunikaci, přenosové sítě, sítě datových center a cloud computing. Čtěte více

SWS získala ocenění od společnosti Canon

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: SWS)
SWS převzala již po 6. v řadě od společnosti Canon ocenění Nejlepší distributor za rok 2023 v kategorii „Photo-Video performance“, a to jak za Českou, tak i za Slovenskou republiku. Čtěte více

Intel Vision 2024: Gaudi 3 a další novinky ze světa umělé inteligence

12. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Intel)
Na konferenci Vision 2024 společnost Intel svým partnerům a zákazníkům představila nejdůležitější produktové novinky a technologické pokroky ze světa umělé inteligence pro firmy. Mezi největší inovace patří AI akcelerátor Gaudi 3, podniková AI řešení s novými funkcemi a možnostmi nebo škálovatelné end-to-end systémy založené na otevřeném ekosystému pro různé typy podniků. Čtěte více

Google Find My Device umožní lokalizovat ztracenou elektroniku

10. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Google)
Společnost Google spustila dlouho očekávanou funkci Find My Device, kterou poprvé ohlásila již na své loňské vývojářské konferenci. Technologie využívá sdílenou síť tvořenou miliardami zařízení se systémem Android a funkčně odpovídá možnostem podobných služeb společností Apple a Tile. Aktuálně je služba dostupná v USA a Kanadě, zbytek světa by měl brzy následovat. Čtěte více