Philips Hue doplňuje nabídku osvětlení chytré kamery a bezpečnostní senzory

5. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Signify)
Společnost Signify uvedla na trh nové produktové kategorie, jejichž úkolem je zvýšit zabezpečení domácnosti: kamery Philips Hue Secure, senzory a s nimi související funkce v aplikaci Philips Hue. Uživatelé tak mohou monitorovat svůj domov v reálném čase, dostávat upozornění při detekci pohybu či ovládat světelné a zvukové alarmy. Novinkou je také podpora protokolu Matter.

Aplikace Philips Hue byla rozšířena o Centrum zabezpečení, jehož prostřednictvím jsou k dispozici další pokročilé funkce pro předplatitele. Představeny byly také vylepšené světelné řetězy Philips Hue Festavia do interiéru i exteriéru. Systém Philips Hue nově podporuje také standard Matter.

Kamery Philips Hue Secure přinášejí obraz ve Full HD rozlišení 1 080p včetně nočního vidění. Uživatelé mohou sledovat domácnost v reálném čase, kamera navíc zašle oznámení, jakmile zaznamená pohyb. Neznámou osobu tak lze odradit spuštěním světelného či zvukového alarmu.

Systém je však nápomocný i v jiných situacích. Jeho prostřednictvím lze například spustit obousměrný hovor a vysvětlit doručovateli, kde má nechat balíček, nebo třeba na dálku pozdravit souseda či známou osobu, pokud zrovna není uživatel doma. Kamery Philips Hue Secure jsou zabezpečené koncovým šifrováním, které zajišťuje, že veškeré videopřenosy, záznamy i záběry zůstanou soukromé. Dokonce i samotná klasifikace objektů – tedy rozpoznání, zda kamera zaznamenala osobu, domácího mazlíčka nebo poštovní zásilku – se odehrává přímo v zařízení, nikoliv v cloudu. To znamená, že citlivá data se nikam neposílají a koncové šifrování je vždy aktivní.

Kamery lze umístit v interiéru či exteriéru. K dispozici jsou v bateriové i kabelové verzi a dvou barevných variantách – černé a bílé. Kamera se síťovým zapojením se dá používat společně s praktickým stolním stojanem, který poskytuje flexibilitu při jejím umístění kdekoliv v domě. Obě kamery se mohou instalovat venku pomocí Secure držáku s hrotama lze je snadno propojit s nízkonapěťovým venkovním systémem Philips Hue Low-volt.

Speciálně k venkovnímu použití slouží Philips Hue Secure kamera s reflektorem. Prostřednictvím kamery lze sledovat zahradu, terasu nebo příjezdovou cestu. Jakmile uživatel v aplikaci Philips Hue spustí světelný alarm, reflektor kamery okamžitě ozáří daný prostor světlem v libovolné barvě.

Všechny kamery Philips Hue Secure lze doplnit o nízkonapěťový venkovní napájecí kabel a kabel s anti-drop systémem zabraňujícím pádu.

Kontrola dveří a oken pomocí kontaktních senzorů

Další novinka, kontaktní senzor Philips Hue Secure, slouží k použití na dveřích, oknech či skříních. Senzor dostupný v černé a bílé barvě odesílá v reálném čase upozornění, zda jsou dveře či okna otevřená, nebo zavřená. Mohou se například naprogramovat tak, aby při detekci otevření vstupních dveří rozsvítil svítidla na chodbě a odeslal notifikaci na určený mobil.

Kontaktní senzor tak může posloužit k jednoduché automatizaci osvětlení kdekoliv v domácnosti, například v závislosti na otevření či zavření dveří do koupelny nebo skříně.

Centrum zabezpečení v aplikaci Philips Hue

Aplikace Philips Hue nyní obsahuje nové Centrum zabezpečení, které slouží k ovládání zabezpečovacího systému chytré domácnosti. Díky oznámení je v případě potřeby možné ručně spustit světelný alarm, sirénu nebo kontaktovat policii (případně jiný zvolený kontakt). Nabízí také přizpůsobení nastavení kamery, a to včetně definicí zón soukromí nebo míst, která z kamerového záběru vynechat (například z důvodu častého pohybu). To se hodí zejména pro rušné chodníky před domem. Uživatelé aplikace můžou systém zabezpečení jednoduše (de)aktivovat, nastavit speciální režimy zabezpečení, prohlížet si časovou osu a využívat řady dalších funkcí.

Další novinky z portfolia Philips Hue

Nově se na trhu představí i druhá generace světelných řetězů Philips Hue Festavia, které lze používat v interiéru i exteriéru. Různě barevné gradienty vytvoří útulnou atmosféru, ať už jde o svátky, zvláštní příležitosti nebo „jen“ grilování na zahradě. Řetězy se dodávají ve třech variantách: 100 LED diod na 8m kabelu, 250 LED diod na 20m kabelu a 500 LED diod na 40m kabelu. Do aplikace Philips Hue přibyly hned tři nové světelné efekty vytvořené speciálně pro řadu Festavia: Prism, Glisten a Opal. Všechny lze využít i s první generací světelných řetězů Festavia, Prism je navíc k dispozici pro veškeré barevné osvětlení Philips Hue. 

Nová chytrá žárovka Philips Hue MR16 umožňuje přenést chytré osvětlení Philips Hue do běžných bodových svítidel s paticí GU5.3 kdekoliv v domácnosti a funguje na stejném nízkém 12V napětí jako standardní žárovky MR16. Je tedy kompatibilní s většinou traf. Díky dvoukolíkové patici a klasické šířce se proto hodí do většiny stávajících svítidel.

Podpora protokolu Matter

Neméně významnou novinkou se již brzy stane možnost využívat výhod standardu Matter, a to díky softwarové aktualizaci zařízení Philips Hue Bridge, která bude k dispozici v září letošního roku. Po aktualizaci se uživatelé dočkají zjednodušeného propojování systému Philips Hue s dalšími zařízeními a aplikacemi pro chytrou domácnost, jež jsou s tímto standardem kompatibilní.

Dostupnost a doporučené ceny

  • Kabelová kamera Philips Hue Secure bude dostupná během podzimu za cenu od 4 909 Kč (199,99 eur);
  • Bateriová kamera Philips Hue Secure bude dostupná rovněž na podzim, a to za 6 139 Kč (249,99 eur);
  • Model Philips Hue Secure s reflektorem přijde na trh v prvním kvartále roku 2024 za 8 589 Kč (349,99 eur);
  • Kontaktní senzor Philips Hue Secure půjde pořídit od podzimu za ceny od 989 Kč (39,99 eur);
  • Chytrá žárovka Philips Hue MR16 bude dostupná od září za ceny od 989 Kč (39,99 eur).

Podobné články

Společnost Signify uvedla na trh nová osvětlení a představila funkci Music Sync

21. 6. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Signify)
Společnost Signify uvedla na trh LED světelný pásek Smart Fairy Light pro vnitřní i venkovní použití, chytrý vypínač Smart Dial Switch a venkovní nástěnné svítidlo Wall Light. Kromě toho firma představila novou funkci Music Sync, která umožňuje uživatelům měnit jas a barvu svítidel podle rytmu přehrávaných melodií. Čtěte více

Netatmo uvádí na český trh chytrý zámek s fyzickými klíči

11. 6. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netatmo+)
Francouzský výrobce produktů pro chytrou domácnost Netatmo rozšířil své portfolio o chytrý zámek na dveře, který kromě mobilní aplikace disponuje i sadou chytrých fyzických klíčů. Díky unikátní kombinaci získají majitelé produktu ochranu i snazší přístup do svých domácností nejen pro ostatní členy rodiny, ale i plánované návštěvy či nečekané hosty. Čtěte více

Arlo uvádí na náš trh novou řadou chytrých bezpečnostních kamer Essential 2

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Arlo)
Společnost Arlo oznámila uvedení své nejnovější řady Essential na tuzemský trh. Nová řada zařízení Essential Outdoor, Essential Outdoor XL nabízí bezpečnostní funkce 4 v 1 a vychází vstříc spotřebitelům, kteří se poohlížejí po cenově dostupném řešení pro bezpečnější domov. Essential 2 poskytuje celou řadu nových funkcí a rozlišení 2K nebo 1 080p. Čtěte více

Aplikace Philips Hue Sync TV rozšiřuje spolupráci se Samsung SmartThings a míří do ČR a SR

2. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Signify)
Již více než rok si mohou diváci propojit svůj kompatibilní Samsung televizor se svítidly Philips Hue a vytvořit si tak pohlcující atmosféru díky kombinaci interaktivního osvětlení a domácího kina. Aplikace Philips Hue Sync TV bude nově k dispozici také pro uživatele v ČR a SR. Novinkou je také možnost měsíčního předplatného. Čtěte více