Philips Hue doplňuje nabídku osvětlení chytré kamery a bezpečnostní senzory

5. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Signify)
Společnost Signify uvedla na trh nové produktové kategorie, jejichž úkolem je zvýšit zabezpečení domácnosti: kamery Philips Hue Secure, senzory a s nimi související funkce v aplikaci Philips Hue. Uživatelé tak mohou monitorovat svůj domov v reálném čase, dostávat upozornění při detekci pohybu či ovládat světelné a zvukové alarmy. Novinkou je také podpora protokolu Matter.

Aplikace Philips Hue byla rozšířena o Centrum zabezpečení, jehož prostřednictvím jsou k dispozici další pokročilé funkce pro předplatitele. Představeny byly také vylepšené světelné řetězy Philips Hue Festavia do interiéru i exteriéru. Systém Philips Hue nově podporuje také standard Matter.

Kamery Philips Hue Secure přinášejí obraz ve Full HD rozlišení 1 080p včetně nočního vidění. Uživatelé mohou sledovat domácnost v reálném čase, kamera navíc zašle oznámení, jakmile zaznamená pohyb. Neznámou osobu tak lze odradit spuštěním světelného či zvukového alarmu.

Systém je však nápomocný i v jiných situacích. Jeho prostřednictvím lze například spustit obousměrný hovor a vysvětlit doručovateli, kde má nechat balíček, nebo třeba na dálku pozdravit souseda či známou osobu, pokud zrovna není uživatel doma. Kamery Philips Hue Secure jsou zabezpečené koncovým šifrováním, které zajišťuje, že veškeré videopřenosy, záznamy i záběry zůstanou soukromé. Dokonce i samotná klasifikace objektů – tedy rozpoznání, zda kamera zaznamenala osobu, domácího mazlíčka nebo poštovní zásilku – se odehrává přímo v zařízení, nikoliv v cloudu. To znamená, že citlivá data se nikam neposílají a koncové šifrování je vždy aktivní.

Kamery lze umístit v interiéru či exteriéru. K dispozici jsou v bateriové i kabelové verzi a dvou barevných variantách – černé a bílé. Kamera se síťovým zapojením se dá používat společně s praktickým stolním stojanem, který poskytuje flexibilitu při jejím umístění kdekoliv v domě. Obě kamery se mohou instalovat venku pomocí Secure držáku s hrotama lze je snadno propojit s nízkonapěťovým venkovním systémem Philips Hue Low-volt.

Speciálně k venkovnímu použití slouží Philips Hue Secure kamera s reflektorem. Prostřednictvím kamery lze sledovat zahradu, terasu nebo příjezdovou cestu. Jakmile uživatel v aplikaci Philips Hue spustí světelný alarm, reflektor kamery okamžitě ozáří daný prostor světlem v libovolné barvě.

Všechny kamery Philips Hue Secure lze doplnit o nízkonapěťový venkovní napájecí kabel a kabel s anti-drop systémem zabraňujícím pádu.

Kontrola dveří a oken pomocí kontaktních senzorů

Další novinka, kontaktní senzor Philips Hue Secure, slouží k použití na dveřích, oknech či skříních. Senzor dostupný v černé a bílé barvě odesílá v reálném čase upozornění, zda jsou dveře či okna otevřená, nebo zavřená. Mohou se například naprogramovat tak, aby při detekci otevření vstupních dveří rozsvítil svítidla na chodbě a odeslal notifikaci na určený mobil.

Kontaktní senzor tak může posloužit k jednoduché automatizaci osvětlení kdekoliv v domácnosti, například v závislosti na otevření či zavření dveří do koupelny nebo skříně.

Centrum zabezpečení v aplikaci Philips Hue

Aplikace Philips Hue nyní obsahuje nové Centrum zabezpečení, které slouží k ovládání zabezpečovacího systému chytré domácnosti. Díky oznámení je v případě potřeby možné ručně spustit světelný alarm, sirénu nebo kontaktovat policii (případně jiný zvolený kontakt). Nabízí také přizpůsobení nastavení kamery, a to včetně definicí zón soukromí nebo míst, která z kamerového záběru vynechat (například z důvodu častého pohybu). To se hodí zejména pro rušné chodníky před domem. Uživatelé aplikace můžou systém zabezpečení jednoduše (de)aktivovat, nastavit speciální režimy zabezpečení, prohlížet si časovou osu a využívat řady dalších funkcí.

Další novinky z portfolia Philips Hue

Nově se na trhu představí i druhá generace světelných řetězů Philips Hue Festavia, které lze používat v interiéru i exteriéru. Různě barevné gradienty vytvoří útulnou atmosféru, ať už jde o svátky, zvláštní příležitosti nebo „jen“ grilování na zahradě. Řetězy se dodávají ve třech variantách: 100 LED diod na 8m kabelu, 250 LED diod na 20m kabelu a 500 LED diod na 40m kabelu. Do aplikace Philips Hue přibyly hned tři nové světelné efekty vytvořené speciálně pro řadu Festavia: Prism, Glisten a Opal. Všechny lze využít i s první generací světelných řetězů Festavia, Prism je navíc k dispozici pro veškeré barevné osvětlení Philips Hue. 

Nová chytrá žárovka Philips Hue MR16 umožňuje přenést chytré osvětlení Philips Hue do běžných bodových svítidel s paticí GU5.3 kdekoliv v domácnosti a funguje na stejném nízkém 12V napětí jako standardní žárovky MR16. Je tedy kompatibilní s většinou traf. Díky dvoukolíkové patici a klasické šířce se proto hodí do většiny stávajících svítidel.

Podpora protokolu Matter

Neméně významnou novinkou se již brzy stane možnost využívat výhod standardu Matter, a to díky softwarové aktualizaci zařízení Philips Hue Bridge, která bude k dispozici v září letošního roku. Po aktualizaci se uživatelé dočkají zjednodušeného propojování systému Philips Hue s dalšími zařízeními a aplikacemi pro chytrou domácnost, jež jsou s tímto standardem kompatibilní.

Dostupnost a doporučené ceny

  • Kabelová kamera Philips Hue Secure bude dostupná během podzimu za cenu od 4 909 Kč (199,99 eur);
  • Bateriová kamera Philips Hue Secure bude dostupná rovněž na podzim, a to za 6 139 Kč (249,99 eur);
  • Model Philips Hue Secure s reflektorem přijde na trh v prvním kvartále roku 2024 za 8 589 Kč (349,99 eur);
  • Kontaktní senzor Philips Hue Secure půjde pořídit od podzimu za ceny od 989 Kč (39,99 eur);
  • Chytrá žárovka Philips Hue MR16 bude dostupná od září za ceny od 989 Kč (39,99 eur).

Podobné články

Samsung představil inovovaný systém SmartThings a další novinky

5. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung představila inovace pro chytrou domácnost a nastínila svou vizi dalšího rozvoje platformy SmartThings. Život v tomto ohledu již brzy uživatelům usnadní technologie jako Food AI nebo AI Energy. Svého představení se dočkala také 2. generace přenosného projektoru The Freestyle. Čtěte více

Signify rozšiřuje funkce systému propojeného osvětlení o analýzu pracovních prostorů

11. 8. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Signify)
Signify představil inovativní funkci svého propojeného osvětlení Interact. Analytická funkce Interact Space umožňuje v kombinaci se dvěma novými senzory majitelům budovat získat důležité informace potřebné k optimalizaci pracovních podmínek pro nájemníky a jejich zaměstnance. Instalované senzory sledují obsazenost jak v jednotlivých místnostech, tak na celých poschodích. Čtěte více

Axis uvedl software pro správu multisite audiosystémů

11. 8. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis Communications)
Společnost Axis představila hybridní cloudovou službu AXIS Audio Manager Center založenou na předplatném, která slouží k intuitivní správě multisite audiosystémů. Uživatelé nyní můžou v jednom centrálním ovládacím panelu nastavovat, kontrolovat, spravovat a aktualizovat všechny své audiosystémy i zařízení v různých lokalitách a také vzdáleně spravovat vysílaný obsah. Čtěte více

Letos bude prodej smarthome řešení klesat, ale návrat k růstu se blíží

2. 8. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Prodej řešení pro chytrou domácnost i v prvním kvartálu roku 2023 klesal. Celkem se celosvětově prodalo 186 milionů zařízení, což je podle IDC meziročně o 5,6 % méně. Pro celý letošní rok IDC odhaduje pokles o 1,8 %. Již v roce 2024 by se však měl trh vrátit k růstu a v roce 2027 by měl prodej atakovat 1,1 miliardy kusů. Čtěte více