Panasonic představil bezpečnostní kamery WV-S1132 a WV-S1131

3. 10. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Panasonic)
Novinky společnosti Panasonic v sobě snoubí rozlišení Full HD a nejnovější vlastní software, který dokáže oproti formátu H.265 snížit paměťové nároky a šířku síťového pásma až o 80 %.

Nové skříňové kamery Panasonic WV-S1132 a WV-S1131 budou k dispozici od října 2016 a stanou se prvními přírůstky do nové kamerové platformy i-Pro Extreme. Kamery budou představeny jako součást nového systému H.265, který zahrnuje i rekordér (WJ-NX400) a software (WV-ASM300).

Platforma využívá potenciál komprese H.265, která ve srovnání s H.264 umožňuje snížení šířky pásma o 50 %. Ve spojení s technologií Panasonic Smart Coding dokáže nová platforma oproti H.265 zajistit 80% zefektivnění šířky pásma a paměťových nároků.

Obě kamery jsou opatřeny novým 1/3“ senzorem, který zprostředkovává barevný obraz i při nedostatečných světelných podmínkách. Senzor zajišťuje stejné osvětlování při nedostatečném světle jako 1/2“, senzor, ale při snížených nákladech.

Nová kombinace nativního komplexního H.265 a technologie Smart Coding bude k dostání v chystaném vnitřním i venkovním provedení, ve skříňových kamerách, ale i v modelech odolných proti vandalismu. Nová technologická platforma je určena k tomu, aby poskytovala extrémní výkon v extrémních podmínkách,“ řekl Gerard Figols, evropský šéf produktového marketingu v divizi Security Solutions. „Technologie Panasonic Smart Coding se vyznačuje  funkcí AutoVIQS (proměnlivá kvalita obrazu v dané oblasti), která pomáhá snižovat celkovou šířku pásma prostřednictvím kategorizace a nahrávání různých oblastí obrazu v jedné ze tří úrovní kvality od nejkvalitnějšího nahrávání tváří po nejméně kvalitní nahrávání oblastí bez pohybu. Tím se zajistí průkazná kvalita nahrávky při zachování scenérie v pozadí, ovšem při nižší rychlosti datového toku.

Nová funkce Enhanced Super Dynamic se navíc stará o viditelnost tváří i v nekvalitních světelných podmínkách a zvyšuje tak možnost identifikace.

Platforma H.265 je vybavena systémem Panasonic Secure Communication, který slouží k ochraně kamery, rekordéru i softwaru před narušením soukromí. Systém byl vyvinut ve spolupráci s předním poskytovatelem bezpečnostních certifikátů a nabízí tři různé oblasti zabezpečení (šifrování dat, šifrování komunikace a systém ověření a identifikačního klíče).

Štítky: 

Podobné články

Umělá inteligence od Konica Minolta předpovídá budoucnost

29. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Konica Minolta)
Nová řada chytrých kamer Konica Minolta dokáže s pomocí termovize a umělé inteligence upozornit na nebezpečí vzniku požáru ještě před samotným vznícením. Kamery rovněž dovedou odhalit nežádoucí zahřívání strojů a předejít tak jejich poškození nebo zvýšit ochranu objektů i za špatného počasí. Čtěte více

Hanwha Techwin rozšiřuje nabídku síťových videorekordérů podporujících kamery Wisenet AI

23. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hanwha Techwin)
Díky uvedení osmi- a šestnáctikanálových síťových videorekordérů řady Wisenet X mohou i malé podniky za dostupnou cenu využít výhod kamer Wisenet AI s bezplatnou licencí pro analýzu video obsahu na bázi AI se schopností hlubokého učení, prováděnou přímo na zařízení. Čtěte více

D-Link rozšířil nabídku kamer Vigilance o vylepšené modely

27. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: D-Link)
Společnost D-Link ohlásila kompletní aktualizaci svojí populární kamerové řady Vigilance. Nové kamery pro střežení interiérů i exteriérů mají rozlišení až 4K a jsou ideální pro malé a střední firmy i velké podniky, které hledají profesionální řešení za výhodnou cenu. Čtěte více

Český startup GoodVision a Axis mění kamery na dopravní senzory

26. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis Communications)
Společnosti Axis Communications a GoodVision uvádějí nové řešení monitoringu dopravy v reálném čase. Aplikace GoodVision Live Traffic, která se nahraje přímo do kamer vybavených procesorovou jednotkou hlubokého učení, dokáže například rozlišovat a počítat až osm kategorií objektů, vyhodnocovat dopravní přestupky a vytvářet další statistiky. Čtěte více