Panasonic představil bezpečnostní kamery WV-S1132 a WV-S1131

3. 10. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Panasonic)
Novinky společnosti Panasonic v sobě snoubí rozlišení Full HD a nejnovější vlastní software, který dokáže oproti formátu H.265 snížit paměťové nároky a šířku síťového pásma až o 80 %.

Nové skříňové kamery Panasonic WV-S1132 a WV-S1131 budou k dispozici od října 2016 a stanou se prvními přírůstky do nové kamerové platformy i-Pro Extreme. Kamery budou představeny jako součást nového systému H.265, který zahrnuje i rekordér (WJ-NX400) a software (WV-ASM300).

Platforma využívá potenciál komprese H.265, která ve srovnání s H.264 umožňuje snížení šířky pásma o 50 %. Ve spojení s technologií Panasonic Smart Coding dokáže nová platforma oproti H.265 zajistit 80% zefektivnění šířky pásma a paměťových nároků.

Obě kamery jsou opatřeny novým 1/3“ senzorem, který zprostředkovává barevný obraz i při nedostatečných světelných podmínkách. Senzor zajišťuje stejné osvětlování při nedostatečném světle jako 1/2“, senzor, ale při snížených nákladech.

Nová kombinace nativního komplexního H.265 a technologie Smart Coding bude k dostání v chystaném vnitřním i venkovním provedení, ve skříňových kamerách, ale i v modelech odolných proti vandalismu. Nová technologická platforma je určena k tomu, aby poskytovala extrémní výkon v extrémních podmínkách,“ řekl Gerard Figols, evropský šéf produktového marketingu v divizi Security Solutions. „Technologie Panasonic Smart Coding se vyznačuje  funkcí AutoVIQS (proměnlivá kvalita obrazu v dané oblasti), která pomáhá snižovat celkovou šířku pásma prostřednictvím kategorizace a nahrávání různých oblastí obrazu v jedné ze tří úrovní kvality od nejkvalitnějšího nahrávání tváří po nejméně kvalitní nahrávání oblastí bez pohybu. Tím se zajistí průkazná kvalita nahrávky při zachování scenérie v pozadí, ovšem při nižší rychlosti datového toku.

Nová funkce Enhanced Super Dynamic se navíc stará o viditelnost tváří i v nekvalitních světelných podmínkách a zvyšuje tak možnost identifikace.

Platforma H.265 je vybavena systémem Panasonic Secure Communication, který slouží k ochraně kamery, rekordéru i softwaru před narušením soukromí. Systém byl vyvinut ve spolupráci s předním poskytovatelem bezpečnostních certifikátů a nabízí tři různé oblasti zabezpečení (šifrování dat, šifrování komunikace a systém ověření a identifikačního klíče).

Štítky: 

Podobné články

Z bezpečnostních kamer se stávají senzory umělé inteligence

30. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Securitas)
Online workshop společnosti Securitas ČR ukázal, že základním prvkem moderního zabezpečení se i v Česku stává IP kamera s umělou inteligencí. Kamery dnes slouží spíš jako detektory, které z videa automaticky extrahují metadata, a český systém umělé inteligence dokáže rozpoznat tvář s pravděpodobností jedna ku milionu i v případě, že je zakryta rouškou. Čtěte více

Axis: IP kamery řady P32

25. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis)
Společnost Axis uvedla na trh nové přírůstky v sérii síťových kamer P32. Fixní varifokální kopulovité kamery nabízejí cenově výhodnou instalaci a jsou vhodné pro dohled v celé řadě míst, včetně datových a logistických center, nebo prémiových maloobchodních prodejen. K dispozici je i verze s duální čipovou sadou navržená pro analytiku s umělou inteligenci a hlubokým učením. Čtěte více

Jaké trendy se objevují v oblasti dohledové techniky? Nejen AI a hluboké učení

12. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Panasonic)
Bezpečnostní videokamery představují inteligentní technologii, která díky umělé inteligenci (AI) pomáhá v rozvoji firmám i společnosti jako takové. V kontextu pandemie lze aplikace hlubokého učení efektivně využívat pro rutinní organizační úkoly. V roce 2021 se očekává také nástup takzvané hyperautomatizace, i v této oblasti podpoří bezpečnostní kamery plnění základních činností. Čtěte více
Robert Jaroš, obchodní ředitel společnosti Express Alarm Czech

Express Alarm Czech: Nezávislý distributor bezpečnostních technologií se specializací na značku Hikvision

9. 2. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Robert Jaroš, obchodní ředitel ve společnosti Express Alarm Czech, nám prozradil, co všechno společnost na českém trhu nabízí i to, kam se bude trh s bezpečnostními systémy ubírat v dohledné době. Řeč byla také o značce Hikvision a novém bezdrátovém bezpečnostním systému AX PRO, jehož je společnost Express Alarm Czech exkluzivním distributorem. Čtěte více