Oracle uvedl na trh servery Sun Server X4-4 a X4-8

19. 6. 2014. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: Oracle)
V kategorii serverů postavených na platformě x86 s nejvýkonnějšími procesory řady Intel E7 představují novinky nejlepší volbu pro provoz Oracle databáze, včetně nově představené funkce In-Memory, virtualizaci a provoz aplikací náročných na paměť.

Spolu se softwarem společnosti Oracle nabízejí tyto servery pružné výpočetní prostředí a obrovský výkon, dokáží se v reálném čase přizpůsobit požadavkům řady aplikací. Sun Server X4-4 byl navržen speciálně pro aplikace business intelligence, analytiku a konsolidaci serverů. Sun Server X4-8 je na trhu nejlepší platformou pro novou databázi Oracle In-Memory. Oba nové servery Oracle na platformě x86 představují důležitou součást integrovaných řešení (engineered systems) společnosti Oracle, tj. systémů, které integrují hardware i software.

Zařízení Sun Server X4-4 a Sun Server X4-8 jsou prvními a jedinými systémy, které nabízejí pružnost už na úrovni hardwaru – to znamená, že se dynamicky přizpůsobují požadavkům specifických úloh, což maximalizuje využití systému a jeho efektivitu.

Nové servery jsou založeny na nejnovějších procesorech Intel Xeon E7-8895 v2 a operačním systému Oracle Solaris nebo Oracle Linux. Zákazníci mají k dispozici rozsáhlé možnosti konfigurace, které zajistí optimální výkon systému pro daný typ úloh.

Sun Server X4-8 je ideální platformou pro provoz Oracle databáze v kombinaci s jejím nejnovějším rozšířením In-Memory. Díky nově vyvinuté optimalizaci pamětí dovede tento server urychlit zpracování databázových dotazů na maximum.

Sun Server X4-4 se hodí pro aplikace, které mají velké nároky na paměť virtuálních strojů, a pro provoz analytického softwaru v reálném čase.

Oba servery jsou navrženy tak, aby umožňovaly efektivní využití prostoru v datových centrech. Vyhovují extrémním nárokům na paměť či propustnost (I/O) pro kritické úlohy. Zařízení zajišťují extrémní výkon pro podnikové prostředí, kde se využívá virtualizace, cloud computing či clustery s vysokou hustotou.

Servery Oracle na platformě x86 jsou navrženy, vyvíjeny a testovány spolu s operačními systémy Oracle Solaris ,Oracle Linux a virtualizačním softwarem Oracle VM. Provoz takto kombinovaného řešení od jedné firmy zajišťuje ideální dostupnost a spolehlivost aplikací.

Štítky: 
Servery, Oracle

Podobné články

Schneider Electric: chlazení Uniflair Rack Mounted

4. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Schneider Electric)
Edge data centra mohou být umístěna doslova kdekoliv – v těsném napojení na serverovnu, v kanceláři obsazené zaměstnanci, v maloobchodním zařízení nebo v nepříznivých podmínkách venkovního prostředí. Bezpečný a plynulý chod těchto řešení i v extrémních podmínkách zajistí chladicí jednotka Uniflair RM 3,5kW od Schneider Electric. Čtěte více

Dell Technologies PowerStore pro ukládání dat zaujme výkonem a flexibilitou

19. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Dell EMC PowerStore je moderní infrastrukturní platforma určená pro náročné požadavky datové éry. Řešení je až sedmkrát rychlejší a vykazuje třikrát kratší odezvu než předchozí midrange storage systém Dell EMC. Zároveň jde o jediné zařízení, na kterém lze díky funkci AppsON provozovat virtualizované workloady VMware a softwarové aplikace přímo na diskovém poli. Čtěte více

Ivan Preisler (Fujitsu): Chystáme investice do partnerské sítě

16. 4. 2020. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Vloni došlo u společnosti Fujitsu, která je jedním z technologických lídrů, k řadě významných změn. Firma se nově profiluje jako 100% partnersky orientovaná, došlo ke změnám ve struktuře a část výroby se přesunula do České republiky. Jak se novinky dotknou českých resellerů a co znamená, že společnost navýší investice do partnerské sítě, to nám prozradil Ivan Preisler, channel sales director Fujitsu v ČR. Čtěte více

IDC: Prodej serverů i podnikových úložišť letos kvůli pandemii COVID-19 klesne

6. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Výdaje koncových uživatelů na servery a podnikové úložné systémy letos podle IDC meziročně v důsledku pandemie viru COVID-19 klesnou o 3,4 % v případě serverů (na 88,6 miliardy USD) a o 5,5 % na 28,7 miliardy USD v případě úložišť. Čtěte více