Oracle rozšiřuje svůj ekosystém a zjednodušuje prodej softwaru třetích stran

20. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Oracle)
Společnost Oracle oznámila, že její obchod Cloud Marketplace podporuje účtování spotřebovaného softwaru třetích stran. Zákazníci nyní mohou kromě pořízení licence od samotných dodavatelů softwaru využít na spotřebu podnikových aplikací a řešení také univerzální kredity Oracle.

Z dodavatelů softwaru jsou na Oracle Cloud Marketplace zastoupeni např. A10 Networks, Aviatrix, Blue Prism, Center for Internet Security (CIS), Compellon, Couchbase, Fortinet, Kinetica, Palo Alto Networks, Pyramid Analytics, ScyllaDB, Sesame Software, ShieldIO a Stromasys.

Oracle Cloud umožňuje jediným kliknutím nasadit rozšíření pro aplikační server Oracle WebLogic nebo sadu Oracle Applications. Již delší dobu nabízí certifikovaná a optimalizovaná řešení partnerů Oracle.

„Naši podnikoví zákazníci často investují do softwaru třetích stran. Nyní jim způsob využití těchto řešení zjednodušujeme, protože software třetích stran i služby Oracle Cloud Infrastructure mohou mít na jediném účtu,“ uvedl Vinay Kumar, viceprezident právy produktů Oracle Cloud Infrastructure. „Nezávislí dodavatelé softwaru se nyní mohou při provozu svých aplikací spolehnout na extrémní výkon prostředí Oracle Cloud a také mohou se společností Oracle spolupracovat na rozšíření svého prodejního kanálu přímo k zákazníkům Oracle.“

Díky rozšiřujícím možnostem na Oracle Marketplace mohou nyní nezávislí dodavatelé softwaru s pomocí této platformy snadněji budovat specializovaná zákaznická řešení. Platformu Oracle Cloud takto využívají např. společnosti McAfee, Cisco, HighJump, Altair, Datalynx, Manhattan Associates, NTT Data Intellilink, SimCorp, UiPath a Vertex.

Společnost McAfee například s pomocí Oracle Cloud Infrastructure poskytuje své řešení Enterprise Security Manager, což je systém pro správu bezpečnostních informací a událostí (SIEM). Řešení poskytuje zákazníkům komplexní informace o zabezpečení, umožňuje jim volit priority, vyšetřovat incidenty i reagovat na bezpečnostní hrozby. „Díky škálovatelnosti, spolehlivosti a pružnosti architektury Oracle Cloud Infrastructure má naše řešení McAfee Enterprise Security Manager v cloudu obrovský výkon, a informace potřebné pro bezpečnostní ochranu proto dokáže našim zákazníkům dodávat velmi rychle,“ uvedl Anand Ramanathan, viceprezident produktového managementu ve společnosti McAfee.

Společnost Tetration je partnerem společnosti Cisco a jejich kombinovaná nabídka zahrnuje celkovou ochranu zátěže pro datová centra využívající více cloudů. Řešení umožňuje mikrosegmentaci i v prostředí nulové důvěry a detailní sledování dat na úrovní aplikací i uživatelů. Výsledkem je rychlé odhalování změn, které by mohly nasvědčovat útoku malwaru nebo snahy o zneužití zranitelností. „Pomáháme našim zákazníkům vytvářet, nasazovat a vynucovat bezpečnostní zásady v libovolném cloudovém prostředí. Oracle Cloud Infrastructure nám poskytuje potřebný spolehlivý výkon, který není ovlivněn dalšími uživateli platformy. Po přechodu na cloudová řešení Oracle jsme zaznamenali až 60násobné zvýšení výkonu. Bezpečnostní technologie dokážeme proto našim zákazníkům poskytovat levněji,“ ocenil platformu Oracle Cloud Infrastructure zakladatel společnosti Tetration Navindra Yadav.

Štítky: 

Podobné články

Novicom novým řešením ELISA rozšiřuje svou vizi Aktivního SOC

3. 7. 2020. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Novicom)
V úterý 16. června 2020 se uskutečnilo online ohlášení nového produktu české společnosti Novicom. Ke stávajícím klíčovým produktům Novicom ADDNET a Novicom BVS přibyl třetí produkt – ELISA Security Manager, nástroj pro sběr a vyhodnocení kybernetických bezpečnostních událostí. Čtěte více

O2 zvýhodňuje tarify pro připojení tabletů a notebooků

6. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: O2)
O2 v posledních měsících zaznamenalo zvýšenou spotřebu dat v přenosných zařízeních díky jejich využití pro práci a výuku z domova. Od července proto výrazně navyšuje data ve vylepšených tarifech O2 Data+ určených pro připojení tabletu nebo notebooku. Do nabídky zároveň zařazuje i neomezený tarif. Čtěte více

DNS „zlatým distributorem“ společnosti Micro Focus

2. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DNS)
VAD distributor DNS dosáhl statusu „gold“ distributora společnosti Micro Focus na českém i slovenském trhu. Čtěte více

HPE představilo novinky pro digitální transformaci

1. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) udělala významný pokrok v oblasti své edge-to-cloud platform-as-a-service strategie. Firma prostřednictvím nových cloudových služeb, nové kontejnerové software platformy využívající principů umělé inteligence (AI) a strojového učení (ML) zrychluje nabízená řešení HPE GreenLake. Čtěte více