Office 2013 poběží pouze na Windows 7 a 8

17. 7. 2012. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: Microsoft a DCD Publishing)
Dotykové ovládání, propojení se Skypem a Skydrivem a nemožnost spuštění na jiném systému než Windows 7 a 8. To jsou hlavní novinky připravovaného kancelářského balíku od Microsoftu s pracovním názvem Office 2013.

Steve Ballmer, generální ředitel Microsoftu, na tiskové konferenci představil některé novinky další generace balíků obsahující tabulkový procesor, textový editor, program pro elektronickou poštu, tvorbu prezentací a další nástroje.

Hlavními novinkami Office budou – dotykové ovládání, propojení se Skypem a Skydrivem. Dotykové ovládání by mělo pomoci ještě lépe se sadou pracovat na tabletech a All-In-One počítačích či dotykových tabulích používaných k prezentaci. Ovládání bude nejpraktičtější v programu OneNote nebo pro PowerPoint (posouvání slidů, přidávání fotografií, zoomování obrázků).

Integrace Skypu do Outlooku umožní přímo z adresáře nejen poslat e-mail, ale rovnou i komunikovat v reálném čase. Díky propojení se Skydrivem bude postaráno o zálohování dat a následně jednoduchý přístup z jakéhokoliv počítače. Na úložišti bude také uloženo nastavení Office a tak se uživatelské prostředí přizpůsobí tomu, na které je uživatel zvyklý.

Microsoft zatím nezveřejnil datum, kdy by se měly nové Office na trhu objevit, ani kolik budou stát. Můžeme tedy pouze spekulovat. Je však jisté, že u této verze společnost poněkud pozmění distribuční model. Kromě klasických krabicových verzí bude totiž Office prodávat online - v podobě Office 365 (měsíční pronájem).

Další verze nemá oficiální označení a zatím se ve spojení s ní hovoří o názvech Office 2013 či Office 15. Nainstalovat je bude možné pouze na Windows sedm či Windows osm.

Dle informací z Microsoftu, Office dnes používá více než miliarda uživatelů, z nichž valnou část tvoří hlavně studenti. Do firem Microsoft prodal 125 milionů licencí SharePointu.

Zkušební verzi můžete stahovat na www.microsoft.com/office/preview.

Štítky: 

Podobné články

Kaspersky přidává zabezpečení SharePoint Online a Microsoft Teams

1. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Nová verze bezpečnostního produktu Kaspersky Security for Microsoft Office 365 rozšiřuje ochranu na aplikace pro spolupráci zaměstnanců. Již stávající ochranu nástrojů Exchange Online a OneDrive tak doplňuje zabezpečení SharePoint Online a bezpečné sdílení souborů přes Microsoft Teams. Čtěte více

Microsoft koupil GitHub, vývojáři se mají na co těšit

26. 6. 2018. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Na začátku června informovalo několik zpravodajských serverů, že Microsoft usiluje o portál GitHub. Záhy se ukázalo, že nejde jen o námluvy – potvrdilo se, že softwarový gigant rozšiřuje své portfolio o GitHub. Hodnota celého obchodu vyšla na 7,5 miliardy dolarů v akciích. Čtěte více

Soukromá zařízení v práci si razí cestu českým byznysem. Polovina firem využívá BYOD

2. 8. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Microsoft)
Z průzkumu Náskok díky technologiím, který si nechala zpracovat společnost Microsoft, se počet firem, které mají pravidla pro tzv. BYOD, za poslední dva roky víc než zdvojnásobil. Česko se díky tomu vyšvihlo nad evropský průměr. Čtěte více

Microsoft představil nové služby a produkty

25. 7. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Microsoft)
Společnost Microsoft představila na akci Microsoft Worldwide Partner Conference několik novinek ze svého portfolia. Mezi ty patří nově uvolněný online portál Microsoft AppSource, služba Azure Information Protection či oficiální termín uvedení Windows Server 2016. Čtěte více