O2 Guru v prodejnách a franšízách Telefóniky

11. 4. 2012. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: Telefónica)
Telefónica v dubnu zavedla na své firemní O2 prodejny zaměstnance nazývané O2 Guru. Jejich úkolem je pomáhat a nadchnout lidi pro nové technologie. v květnu přibudou další a to i do franšízových O2 prodejen.
Zleva sedí Lukáš Antoš, Jan Karas a Jiří Dvorjačanský

Předností O2 Guru je, že nemluví technickým jazykem a jsou schopni poradit opravdu každému. Zájemcům na praktických příkladech ukazují, jak nové technologie mohou ulehčit život nebo jim přinést zajímavé výhody. Poskytnout radu však není jedinou úlohou O2 Guru. Všichni O2 Guru byli mimo jiné vyškoleni pro práci s handicapovanými zákazníky. Jsou připraveni jim pomoci najít takové nastavení mobilního telefonu, jež umožní, aby výhody nových technologií mohli vyzkoušet skutečně všichni.

„Během posledního roku došlo k zdesetinásobení počtu dotazů v našich call centrech, jež se týkají chytrých telefonů, zejména nastavení internetu v mobilu či konfigurace MMS. Nejen to nás vedlo ke zjištění, že na českém trhu stále chybí odborníci, kteří by lidem pomohli a zároveň je inspirovali k využívání nových technologií. Chceme veřejnost přesvědčit, že O2 prodejny jsou jedinečným místem, kam si lidé mohou zajít pro radu nebo pomoc s nastavením přístroje nebo aplikace, kterou právě využívají," uvedl Jiří Dvorjančanský, ředitel Divize marketing společnosti Telefónica Czech Republic.

Právě proto se Telefónica Czech Republic rozhodla nabídnout O2 Guru na prodejnách. Společnost již nabízí O2 Guru na sociálních sítích, kde odpovídají na dotazy uživatelů Facebooku a Twitteru. Vedle toho existují O2 Guru videa, na kterých O2 Guru přehledně ukazují, jak nastavit nejpoužívanější služby mobilních technologií. Videa O2 Guru od loňského srpna již shlédlo přes 300 000 uživatelů a O2 Guru na sociálních sítích již zodpověděli přes 25 tisíc dotazů.

O2 Guru jsou od začátku dubna k dispozici na třiačtyřiceti O2 prodejnách v celé České republice. Na začátku května přibude dalších osmdesát O2 Guru ve všech značkových a ve vybraných franšízových O2 prodejnách. Celkem jich tedy bude k dispozici 123.