Novinky Citrix v konvergované infrastruktuře a virtualizaci

21. 1. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Citrix)
Představené novinky spadají zejména do oblasti konvergované infrastruktury a virtualizace. Klíčovou myšlenkou je nabídnout firemním uživatelům technologické i produktové zázemí, které umožní pružnější a rychlejší reakci na neustále se měnící požadavky s ohledem na požadovaný výkon, efektivitu a předpokládané náklady.

Citrix WorkspacePod je integrované softwarové řešení určené pro výstavbu a provoz pracovních prostředí. Platforma rozšiřuje možnosti konvergovaných infrastruktur a využívá výhod technologií pro softwarově definovaná úložiště firmy Sanbolic, kterou Citrix převzal na začátku letošního roku. Ve spolupráci s technologickými partnery vyvíjí Citrix předpřipravené balíčky, které zákazníkům nabídnou integrované výpočetní, úložné i síťové zdroje. Firmy se tak mohou těšit na předem definovaná prostředí, která umožní snížení nákladů i zjednodušení procesů spojených se zajištěním provozu moderních aplikací. Bez ohledu na to, zda jde o Windows, Linux nebo třeba web.

WorkspacePod lze použít pro zprovoznění škálovatelných pracovních prostředí, která si poradí s tisíci uživateli. Koncoví uživatelé ocení přívětivost prostředí a intuitivní postupy, tedy vlastnosti, které jsou charakteristické pro všechny produkty a služby společnosti Citrix. Jedno z prvních dostupných řešení bude založeno na technologiích HP včetně serveru HP ProLiant SL4540. Testovací verze WorkspacePod bude dostupná v průběhu tohoto čtvrtletí.

Nová generace platformy XenServer

Nová generace komerční virtualizační platformy XenServer 6.5 vychází z open source hypervisoru Xen a v aktuální verzi podporuje 64bitovou architekturu jádra, díky které mohou zákazníci využít všech výhod moderních operačních systémů i hardwaru. Citrix XenServer 6.5 podporuje také podniková řešení pro správu sítí, úložišť a výpočetních zdrojů. Nová verze je kompatibilní i s technologií Intel Trusted Execution Technology (Intel TXT), a může se tak pochlubit ochranou před bezpečnostní kompromitací hypervisoru a před provozem aplikací na potenciálně ohrožených systémech.

Důležitým vylepšením verze 6.5 je možnost zadávat informace o geografické poloze jednotlivých prostředků a z bezpečnostních důvodů tyto informace využívat k omezení dostupnosti zdrojů v určitých lokalitách. Mezi další zdokonalení platformy XenServer 6.5 patří širší možnosti virtualizace grafických procesorů podporující technologii Nvidia GRID vGPU a padesátiprocentní nárůst hustoty serverů. XenServer 6.5 tak umožňuje provozovat na virtuálních desktopech i výkonově náročné 3D grafické aplikace. Otevřená platforma XenServer 6.5 je již k dispozici ke stažení.

Virtualizace aplikací a desktopů

V prvním čtvrtletí 2015 budou vylepšeny možnosti XenApp a XenDesktop. Půjde zejména o zdokonalení v oblasti bezpečnosti a vyšší flexibilitu při zpřístupňování aplikací i celých desktopů koncovým uživatelům. Stávající systémy půjde rozšířit o funkce, které zpřístupní nejnovější výhody virtualizace aplikací a desktopů pomocí aktualizací. Citrix v tomto čtvrtletí účastníkům programu Subscription Advantage zpřístupní k vyzkoušení i některé další nové vlastnosti a funkce včetně akcelerační technologie pro zrychlení bezdrátových sítí či nástroj pro off-line práci s virtuálními desktopy.

Inovace ve správě podnikové mobility

Uvolněna byla i nová verze řešení pro správu podnikové mobility (EMM), XenMobile 10. Pochlubit se může vyšší automatizací i usnadněním procesů zavádění a správy mobilního IT – od mobilních zařízení a aplikací až po data. Mezi softwarová vylepšení patří například integrace mezi mobilní aplikací WorxNotes a Exchange, která umožňuje synchronizaci poznámek mezi počítačem a mobilními zřízeními. Firmy ocení i větší flexibilitu, bezpečnost a možnosti škálování. Nový klient XenMobile je k dispozici okamžitě, serverová vylepšení budou zpřístupněná v průběhu tohoto čtvrtletí.

Štítky: 
Virtualizace, Citrix

Podobné články

Budoucnost digitalizace hledejte ve výkonných serverech

14. 1. 2019. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Fujitsu)
PR článek - Hledáte smysluplnou změnu v ICT řešeních pro zákazníky v roce 2019? Podívejte se na zajímavé modely z řady serverů PRIMERGY, nebo třeba systém PRIMEQUEST pro kritické aplikace. Na těchto základech mohou zákazníci zkombinovat vynikající výkon, flexibilní konfiguraci a optimalizovaný design systémů, které jim zajistí nástroje do nestabilního prostředí digitalizace, pokročilé analytiky a umělé inteligence. Čtěte více

Dell Technologies rozšiřuje portfolio hyperkonvergované infrastruktury

4. 6. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Společnost Dell Technologies rozšířila hyperkonvergovanou infrastrukturu (HCI) o vylepšení, která zákazníkům usnadňují transformaci IT díky výkonnějším systémům. Zařízení Dell EMC VxRail a systémy VxRack SDDC využívají pokročilejší technologie a poslední inovace. Díky tomu mohou zákazníci urychlit přechod k moderním prostředím s více cloudy. Čtěte více

NASy QNAP umožní provozovat více virtuálních systémů

13. 2. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP představila novou virtualizační technologii „vQTS“, která umožňuje na NAS serverech používat více virtuálních systémů QTS. Díky aplikaci Virtualization Station poskytuje vQTS výhody pro segregaci zdrojů, prostředí s více klienty a flexibilní zavádění aplikací. Zároveň přináší úsporu energie, nákladů a fyzického prostoru. Čtěte více

VMware posílil bezpečnost aplikací běžících v prostředí vSphere

31. 8. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: VMware)
Společnost VMware představila řešení pro zabezpečení aplikací běžících ve virtualizovaných a cloudových prostředích VMware AppDefense. Novinka využívá virtuální infrastrukturu ke sledování běžících aplikací a vyhodnocování aktuálního oproti žádoucímu stavu a dokáže detekovat útoky, které s takovými aplikacemi manipulují, a automatizovat reakci na ně. Čtěte více