Novinky Citrix v konvergované infrastruktuře a virtualizaci

21. 1. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Citrix)
Představené novinky spadají zejména do oblasti konvergované infrastruktury a virtualizace. Klíčovou myšlenkou je nabídnout firemním uživatelům technologické i produktové zázemí, které umožní pružnější a rychlejší reakci na neustále se měnící požadavky s ohledem na požadovaný výkon, efektivitu a předpokládané náklady.

Citrix WorkspacePod je integrované softwarové řešení určené pro výstavbu a provoz pracovních prostředí. Platforma rozšiřuje možnosti konvergovaných infrastruktur a využívá výhod technologií pro softwarově definovaná úložiště firmy Sanbolic, kterou Citrix převzal na začátku letošního roku. Ve spolupráci s technologickými partnery vyvíjí Citrix předpřipravené balíčky, které zákazníkům nabídnou integrované výpočetní, úložné i síťové zdroje. Firmy se tak mohou těšit na předem definovaná prostředí, která umožní snížení nákladů i zjednodušení procesů spojených se zajištěním provozu moderních aplikací. Bez ohledu na to, zda jde o Windows, Linux nebo třeba web.

WorkspacePod lze použít pro zprovoznění škálovatelných pracovních prostředí, která si poradí s tisíci uživateli. Koncoví uživatelé ocení přívětivost prostředí a intuitivní postupy, tedy vlastnosti, které jsou charakteristické pro všechny produkty a služby společnosti Citrix. Jedno z prvních dostupných řešení bude založeno na technologiích HP včetně serveru HP ProLiant SL4540. Testovací verze WorkspacePod bude dostupná v průběhu tohoto čtvrtletí.

Nová generace platformy XenServer

Nová generace komerční virtualizační platformy XenServer 6.5 vychází z open source hypervisoru Xen a v aktuální verzi podporuje 64bitovou architekturu jádra, díky které mohou zákazníci využít všech výhod moderních operačních systémů i hardwaru. Citrix XenServer 6.5 podporuje také podniková řešení pro správu sítí, úložišť a výpočetních zdrojů. Nová verze je kompatibilní i s technologií Intel Trusted Execution Technology (Intel TXT), a může se tak pochlubit ochranou před bezpečnostní kompromitací hypervisoru a před provozem aplikací na potenciálně ohrožených systémech.

Důležitým vylepšením verze 6.5 je možnost zadávat informace o geografické poloze jednotlivých prostředků a z bezpečnostních důvodů tyto informace využívat k omezení dostupnosti zdrojů v určitých lokalitách. Mezi další zdokonalení platformy XenServer 6.5 patří širší možnosti virtualizace grafických procesorů podporující technologii Nvidia GRID vGPU a padesátiprocentní nárůst hustoty serverů. XenServer 6.5 tak umožňuje provozovat na virtuálních desktopech i výkonově náročné 3D grafické aplikace. Otevřená platforma XenServer 6.5 je již k dispozici ke stažení.

Virtualizace aplikací a desktopů

V prvním čtvrtletí 2015 budou vylepšeny možnosti XenApp a XenDesktop. Půjde zejména o zdokonalení v oblasti bezpečnosti a vyšší flexibilitu při zpřístupňování aplikací i celých desktopů koncovým uživatelům. Stávající systémy půjde rozšířit o funkce, které zpřístupní nejnovější výhody virtualizace aplikací a desktopů pomocí aktualizací. Citrix v tomto čtvrtletí účastníkům programu Subscription Advantage zpřístupní k vyzkoušení i některé další nové vlastnosti a funkce včetně akcelerační technologie pro zrychlení bezdrátových sítí či nástroj pro off-line práci s virtuálními desktopy.

Inovace ve správě podnikové mobility

Uvolněna byla i nová verze řešení pro správu podnikové mobility (EMM), XenMobile 10. Pochlubit se může vyšší automatizací i usnadněním procesů zavádění a správy mobilního IT – od mobilních zařízení a aplikací až po data. Mezi softwarová vylepšení patří například integrace mezi mobilní aplikací WorxNotes a Exchange, která umožňuje synchronizaci poznámek mezi počítačem a mobilními zřízeními. Firmy ocení i větší flexibilitu, bezpečnost a možnosti škálování. Nový klient XenMobile je k dispozici okamžitě, serverová vylepšení budou zpřístupněná v průběhu tohoto čtvrtletí.

Štítky: 
Virtualizace, Citrix

Podobné články

ANECT od VMwaru získal certifikaci pro oblast virtualizace sítí

27. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: ANECT)
Společnost ANECT získala odbornou certifikaci VMware Master Services Competency v oblasti virtualizace sítí. Certifikát potvrzuje, že je společnost připravená pomáhat zákazníkům urychlovat jejich digitální transformaci pomocí ověřených služeb založených na pokročilých technologiích VMware. Čtěte více

Budoucnost digitalizace hledejte ve výkonných serverech

14. 1. 2019. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Fujitsu)
PR článek - Hledáte smysluplnou změnu v ICT řešeních pro zákazníky v roce 2019? Podívejte se na zajímavé modely z řady serverů PRIMERGY, nebo třeba systém PRIMEQUEST pro kritické aplikace. Na těchto základech mohou zákazníci zkombinovat vynikající výkon, flexibilní konfiguraci a optimalizovaný design systémů, které jim zajistí nástroje do nestabilního prostředí digitalizace, pokročilé analytiky a umělé inteligence. Čtěte více

Dell Technologies rozšiřuje portfolio hyperkonvergované infrastruktury

4. 6. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Společnost Dell Technologies rozšířila hyperkonvergovanou infrastrukturu (HCI) o vylepšení, která zákazníkům usnadňují transformaci IT díky výkonnějším systémům. Zařízení Dell EMC VxRail a systémy VxRack SDDC využívají pokročilejší technologie a poslední inovace. Díky tomu mohou zákazníci urychlit přechod k moderním prostředím s více cloudy. Čtěte více

NASy QNAP umožní provozovat více virtuálních systémů

13. 2. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP představila novou virtualizační technologii „vQTS“, která umožňuje na NAS serverech používat více virtuálních systémů QTS. Díky aplikaci Virtualization Station poskytuje vQTS výhody pro segregaci zdrojů, prostředí s více klienty a flexibilní zavádění aplikací. Zároveň přináší úsporu energie, nákladů a fyzického prostoru. Čtěte více