Novinka od Panasonicu usnadní a zefektivní prezentování bez drátů

25. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Panasonic)
Společnost Panasonic představila nový bezdrátový prezentační systém PressIT. Jde o elegantní řešení navržené pro rychlou a jednoduchou spolupráci v zasedacích místnostech. Snadno použitelný systém dokáže zobrazit obsah až ze čtyř zařízení současně bez jakékoli ztráty na obrazové či zvukové kvalitě.

„Existuje řada různých trendů, které rychle mění požadavky na moderní pracovní prostředí,” uvedl Hartmut Kulessa, evropský marketingový manažer společnosti Panasonic Business. „Pozorujeme odklon od používání velkých zasedacích místností směrem ke společenským prostorům určeným pro kreativní spolupráci. V poslední době registrujeme také zvyšující se trend práce na dálku, která vyžaduje možnost pracovat, komunikovat a spolupracovat odkudkoli. Zaměstnanci, kteří patří do generace Z, chtějí v práci používat vlastní technické vybavení a očekávají neustálé bezdrátové připojení. PressIT představuje řešení, které uspokojí jakýkoli obchodní požadavek.”

Řešení PressIT pracuje s jakýmkoli PC, tabletem nebo chytrým telefonem s operačními systémy Android, Windows nebo iOS. Přijímač lze jednoduše připojit k jakémukoli displeji nebo projektoru a malý vysílač k zobrazovacímu zařízením. Prezentace se pak spustí stisknutím jediného tlačítka. Systém nabízí dva typy přijímačů: set-top-box, který se připojuje k jakémukoli projektoru nebo plochému displeji, nebo přijímač Intel Smart Display Module, který lze použít výhradně u 4K UHD LCD obrazovek Panasonic SQ1/SQE1. Tento přijímač se připojuje do slotu SDM na zadní straně obrazovky.

Vedle systému PressIT, který bude k dispozici od října 2020, nabízí Panasonic také řadu doplňkových řešení pro spolupráci určených pro rozvíjející se pracovní prostředí.

Všem, kteří si do kanceláře přinášejí vlastní zařízení, nabízí Panasonic prezentační řešení Wolfvision’s Cynap Pure. Bezkabelová instalace využívá protokol bezdrátového streamování, který umožňuje snadné zapnutí a zobrazení až čtyř obrazovek současně v kvalitě 4K se 100% šifrováním dat pro vysokou úroveň zabezpečení.

Pro ty, kteří upřednostňují obvyklé možnosti prezentování, obsahují displeje Panasonic řady CQE1 a SQE1 integrovanou funkci Wireless Display, která umožňuje bezdrátově zrcadlit obrazovkuuživatelům počítačů se systémem Windows 10.

Pro usnadnění propojení pracovníků na různých místech jsou displeje Panasonic řady EQ1navíc certifikovány pro použití se sadou Cisco Webex Room, která automaticky detekuje a optimalizuje nastavení obrazovky.

Štítky: 

Podobné články

Panasonic přináší komplexní řešení pro firemní spolupráci

29. 12. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Panasonic)
Společnost Panasonic Visual Systems Solutions v roce 2021 rozšíří svou nabídku produktů o řešení pro firemní spolupráci. Vedle dotykových displejů a projektorů bude klást větší důraz na bezdrátová prezentační a komunikační řešení pro usnadnění sdílení a prezentování informací a spolupráci. Čtěte více

Samsung Flip 2 jako řešení pro efektivnější komunikaci

17. 2. 2020. (redaktor: Jan Hanáček, zdroj: Samsung)
Zdlouhavé týmové porady jsou každodenní problém sužující většinu podniků. Neustálé schůze zabírají zaměstnancům nemalou část pracovního dne, kterou tak nemohou využít dostatečně produktivně. Přitom účast na poradě mnohdy nemá ani smysl – porady totiž často postrádají efektivitu. Čtěte více

Cisco Webex integruje oblíbená cloudová úložiště a nabízí nové možnosti využití videa

25. 4. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Zákazníci společnosti Cisco budou mít k dispozici nové integrace s úložišti, propojenější volání s nástroji třetích stran a budou moci své cloudové služby lépe propojit i se svým on-premise prostředím. Nová rozšíření se týkají i videa a uživatelé budou moci sdílet svůj video obsah se vzdálenými uživateli mnohem snadněji. Čtěte více
Tomáš Hudec, generální ředitel společnosti Sharp

Sharp a novinky pro rok 2018

1. 3. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Sharp)
Koncoví zákazníci se mohou těšit na nové modely z oblasti tiskových zařízení a audiovizuální techniky pro zasedací místnosti i digital signage, obchodní partneři pak mohou již brzy očekávat nový partnerský program. Čtěte více