Novell a VMware budou spolupracovat

10. 4. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
Společnost Novell oznámila rozsáhlou spolupráci se společností VMware, jejímž cílem je pomoci nezávislým výrobcům softwaru (ISV) vyrábět plně podporovaná virtuální zařízení se systémem SUSE Linux Enterprise.

Společnost Novell oznámila rozsáhlou spolupráci se společností VMware, jejímž cílem je pomoci nezávislým výrobcům softwaru (ISV) vyrábět plně podporovaná virtuální zařízení se systémem SUSE Linux Enterprise. Výrobcům softwaru, kteří používají VMware Studio, umožňuje tato spolupráce bezplatně na zkoušku redistribuovat virtuální zařízení postavená na podporovaném systému SUSE Linux Enterprise. Tato jedinečná nabídka jim pomůže optimalizovat a zjednodušit proces vytváření virtuálních zařízení. Společnosti navíc spolupracují s výrobci softwaru na vývoji virtuálních zařízení VMware Ready se systémem SUSE Linux Enterprise. Díky tomu mohou nezávislí výrobci softwaru nabízet svým zákazníkům hotová řešení s minimálními nároky na instalaci a konfiguraci, jež podstatně omezují náklady a komplikace.
Řešení VMware Studio umožňuje výrobcům softwaru používat nástroje VMware při vytváření virtuálních zařízení optimalizovaných pro platformu VMware ESX. VMware Studio doplňuje Novell SUSE Studio, které umožní výrobcům softwaru vytvářet zařízení postavená na systému SUSE Linux Enterprise a optimalizovaná pro různé platformy včetně VMware ESX.
Společnost Novell zároveň oznámila širokou dohodu o spolupráci se společností VMware, na jejímž základě bude dodávat SUSE Linux Enterprise Server jako plně podporovaný a optimalizovaný hostovaný operační systém ve špičkovém hypervisoru VMware ESX. Obě společnosti podepsaly dohodu o spolupráci na podpoře, která umožňuje Novellu poskytovat rozšířenou podporu zákazníkům, kteří provozují SUSE Linux Enterprise Server jako hosta na platformě VMware ESX. Kromě obvyklého modelu předplatného, který je pro virtualizované instalace výhodný, nabízí Novell časově omezenou zvýhodněnou nabídku, která přináší další finanční pobídky zákazníkům, kteří chtějí využít spolupráce obou společností.
Vedle toho Novell, VMware a SAP spolupracují na zajištění podpory pro zákazníky SAPu migrující z Unixu na SUSE Linux Enterprise virtualizovaný pod VMware. Řešení, které bude oficiálně uvedeno 18. března na společném webovém semináři, reaguje na poptávku po finančně výhodném a agilním produktu na podporu zásadních podnikových systémů.