Netgear představil firemní mesh řešení s cloudovou správou

30. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netgear)
Kalifornská společnost Netgear přichází na trh s další verzí své služby Insight, tentokrát s číselným označením 5.7. Verze přináší podporu cloudově konfigurovatelné mesh sítě, vytváření časových harmonogramů Wi-Fi, snadnou tvorbu captive portálů a hromadnou registraci až padesáti zařízení současně.

Insight představuje řešení v podobě mobilní aplikace či cloudového portálu, které umožňuje jednoduše a rychle nakonfigurovat více firemních zařízení současně. Ty lze následně monitorovat a spravovat odkudkoli na světě v dosahu internetového připojení v nepřetržitém režimu. Rozšíření této služby přináší uživatelům řadu dalších užitečných funkcí, včetně možnosti používat tuto službu pro provoz až dvaadvaceti vybraných firemních produktů, jako jsou přepínače, přístupové body a další síťová zařízení.

Řešení Insight Instant Mesh v sobě snoubí dvě technologie – patentované třípásmové mesh Wi-Fi a platformu pro vzdálenou správu. Zajišťuje tak spolehlivé a rychlé připojení se širokým pokrytím a nepřetržitou správou. Přitom je kompatibilní až s pěti přístupovými body WAC540 a WAC564. Zařízení lze libovolně kombinovat, přičemž jedno z nich slouží jako zdroj, zbývající zařízení plní funkci extenderů. Funkce pro jednotlivé přístupové body si uživatel může nastavit sám, nebo jejich výběr nechá automaticky na samotné službě.

Další funkcí je Instant Captive Portal, který umožňuje rychle vytvořit pokročilý intuitivní captive portál pro klienty, kteří mají zájem připojit se k firemní Wi-Fi síti. Nabízí například možnost přihlášení se k sociálním sítím včetně zobrazení statistik, přizpůsobení reklamy, session management a log storage. Službu lze snadno konfigurovat a přizpůsobovat prostřednictvím všech bezdrátových zařízení od firmy Netgear.

Insight 5.7 dále umožňuje:

  • Vytvářet časové harmonogramy pro jednotlivé SSID napříč více sítěmi; snadné zapnutí a vypnutí SSID.
  • Odstraňovat problémy pomocí rychlostního testu. Uživatelé tak získají rychlost připojení deklarovanou jeho poskytovateli a zároveň budou schopni specifikovat jednotlivé problémy spojené s připojením.
  • Hromadnou registraci/přidání až 50 zařízení současně prostřednictvím nahrání souboru .csv na cloudový portál či naskenování QR/bar kódů těchto zařízení pomocí mobilní aplikace.
  • Přidělit administrátorská oprávnění jednotlivým klientským firmám za kredity za předplatné.
Video : 
Štítky: 

Podobné články

D-Link rozšířil svůj mesh Wi-Fi systém Covr o ochranu od McAfee

19. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: D-Link)
Společnost D-Link rozšířila výbavu svého třípásmový mesh Wi-Fi systému COVR-2202 o bezpečnostní funkce. Integrovaná ochrana od McAfee nabízí pětileté předplatné služby Secure Home Platform a dvouleté předplatné služby McAfee LiveSafe Protection a zajišťuje komplexní zabezpečení pro každé zařízení připojené k domácí síti. Čtěte více

Cisco představilo novinky z oblasti bezpečnosti, sítí i komunikace

15. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco systems)
Mezi novinky patří Talos Incident Response – ucelený soubor aktivních a reaktivních služeb, které pomáhají připravit se na možný kybernetický útok, reagovat na něj a následně obnovit provoz. Dále sem patří inovace v portfoliu nástrojů pro spolupráci nebo nové produkty z rodiny Meraki tvořící jednoduchou, bezpečnou a inteligentní platformu pro budování a správu sítí pro digitální podniky. Čtěte více

Sítě řízené obchodními potřebami chtějí do dvou let nasadit 3/4 firem

13. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco se zeptala více než 2 000 IT lídrů a síťových stratégů na aktuální stav jejich sítí a na to, jak plánují jejich rozvoj. Ukázalo se, že jejich cílem je mít síť schopnou reagovat na požadavky byznysu. Do dvou let by toho chtělo dosáhnout 78 % účastníků průzkumu. Čtěte více

Zyxel AiShield pomůže s ochranou menších sítí

12. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zyxel)
Společnost Zyxel uvedla na trh službu AiShield, která je určena pro zařízení Multy X a Multy Plus a slouží k ochraně domácích, kancelářských a malých podnikových sítí před kybernetickými útoky. Čtěte více