Netgear představil firemní mesh řešení s cloudovou správou

30. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netgear)
Kalifornská společnost Netgear přichází na trh s další verzí své služby Insight, tentokrát s číselným označením 5.7. Verze přináší podporu cloudově konfigurovatelné mesh sítě, vytváření časových harmonogramů Wi-Fi, snadnou tvorbu captive portálů a hromadnou registraci až padesáti zařízení současně.

Insight představuje řešení v podobě mobilní aplikace či cloudového portálu, které umožňuje jednoduše a rychle nakonfigurovat více firemních zařízení současně. Ty lze následně monitorovat a spravovat odkudkoli na světě v dosahu internetového připojení v nepřetržitém režimu. Rozšíření této služby přináší uživatelům řadu dalších užitečných funkcí, včetně možnosti používat tuto službu pro provoz až dvaadvaceti vybraných firemních produktů, jako jsou přepínače, přístupové body a další síťová zařízení.

Řešení Insight Instant Mesh v sobě snoubí dvě technologie – patentované třípásmové mesh Wi-Fi a platformu pro vzdálenou správu. Zajišťuje tak spolehlivé a rychlé připojení se širokým pokrytím a nepřetržitou správou. Přitom je kompatibilní až s pěti přístupovými body WAC540 a WAC564. Zařízení lze libovolně kombinovat, přičemž jedno z nich slouží jako zdroj, zbývající zařízení plní funkci extenderů. Funkce pro jednotlivé přístupové body si uživatel může nastavit sám, nebo jejich výběr nechá automaticky na samotné službě.

Další funkcí je Instant Captive Portal, který umožňuje rychle vytvořit pokročilý intuitivní captive portál pro klienty, kteří mají zájem připojit se k firemní Wi-Fi síti. Nabízí například možnost přihlášení se k sociálním sítím včetně zobrazení statistik, přizpůsobení reklamy, session management a log storage. Službu lze snadno konfigurovat a přizpůsobovat prostřednictvím všech bezdrátových zařízení od firmy Netgear.

Insight 5.7 dále umožňuje:

  • Vytvářet časové harmonogramy pro jednotlivé SSID napříč více sítěmi; snadné zapnutí a vypnutí SSID.
  • Odstraňovat problémy pomocí rychlostního testu. Uživatelé tak získají rychlost připojení deklarovanou jeho poskytovateli a zároveň budou schopni specifikovat jednotlivé problémy spojené s připojením.
  • Hromadnou registraci/přidání až 50 zařízení současně prostřednictvím nahrání souboru .csv na cloudový portál či naskenování QR/bar kódů těchto zařízení pomocí mobilní aplikace.
  • Přidělit administrátorská oprávnění jednotlivým klientským firmám za kredity za předplatné.
Video : 
Štítky: 

Podobné články

Zabezpečení Netgear Armor je nově součástí produktů s podporou Wi-Fi 6

9. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netgear)
Společnost Netgear nově integrovala bezpečnostní službu Armor do svých síťových produktů s podporou Wi-Fi 6. Kybernetické zabezpečení aktivně chrání domácí síť i veškerá k ní připojená zařízení před online hrozbami, jako jsou typicky viry, spamy, malware, spyware, spyboty, ransomware, phishing či botnety. Čtěte více

Flowmon představil novou generaci řešení pro monitorování a diagnostiku sítí

8. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Flowmon Networks)
Flowmon 11 přichází s vylepšenou ergonomií, která zefektivňuje řešení síťových problémů. Změny v UX umožňují síťovým týmům držet krok s rostoucími nároky na výkon a spolehlivost v digitálních prostředích. Vylepšená viditelnost napříč prostředími, předdefinované dashboardy a intenzivní zaměření na uživatele pomáhají týmům NetOps sladit jejich cíle s neustále se měnícími podmínkami trhu. Čtěte více

Novicom novým řešením ELISA rozšiřuje svou vizi Aktivního SOC

3. 7. 2020. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Novicom)
V úterý 16. června 2020 se uskutečnilo online ohlášení nového produktu české společnosti Novicom. Ke stávajícím klíčovým produktům Novicom ADDNET a Novicom BVS přibyl třetí produkt – ELISA Security Manager, nástroj pro sběr a vyhodnocení kybernetických bezpečnostních událostí. Čtěte více

Flowmon představil řešení pro automatickou analýzu síťového provozu

30. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Flowmon Networks)
Nástroj Flowmon Packet Investigator dokáže díky vysokému stupni automatizace srozumitelně interpretovat zachycený síťový provoz a navrhnout řešení pro úspěšné odstranění problémů. Výrazně tím snižuje čas řešení provozních problémů v síti. Čtěte více