Netgear představil firemní mesh řešení s cloudovou správou

30. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netgear)
Kalifornská společnost Netgear přichází na trh s další verzí své služby Insight, tentokrát s číselným označením 5.7. Verze přináší podporu cloudově konfigurovatelné mesh sítě, vytváření časových harmonogramů Wi-Fi, snadnou tvorbu captive portálů a hromadnou registraci až padesáti zařízení současně.

Insight představuje řešení v podobě mobilní aplikace či cloudového portálu, které umožňuje jednoduše a rychle nakonfigurovat více firemních zařízení současně. Ty lze následně monitorovat a spravovat odkudkoli na světě v dosahu internetového připojení v nepřetržitém režimu. Rozšíření této služby přináší uživatelům řadu dalších užitečných funkcí, včetně možnosti používat tuto službu pro provoz až dvaadvaceti vybraných firemních produktů, jako jsou přepínače, přístupové body a další síťová zařízení.

Řešení Insight Instant Mesh v sobě snoubí dvě technologie – patentované třípásmové mesh Wi-Fi a platformu pro vzdálenou správu. Zajišťuje tak spolehlivé a rychlé připojení se širokým pokrytím a nepřetržitou správou. Přitom je kompatibilní až s pěti přístupovými body WAC540 a WAC564. Zařízení lze libovolně kombinovat, přičemž jedno z nich slouží jako zdroj, zbývající zařízení plní funkci extenderů. Funkce pro jednotlivé přístupové body si uživatel může nastavit sám, nebo jejich výběr nechá automaticky na samotné službě.

Další funkcí je Instant Captive Portal, který umožňuje rychle vytvořit pokročilý intuitivní captive portál pro klienty, kteří mají zájem připojit se k firemní Wi-Fi síti. Nabízí například možnost přihlášení se k sociálním sítím včetně zobrazení statistik, přizpůsobení reklamy, session management a log storage. Službu lze snadno konfigurovat a přizpůsobovat prostřednictvím všech bezdrátových zařízení od firmy Netgear.

Insight 5.7 dále umožňuje:

  • Vytvářet časové harmonogramy pro jednotlivé SSID napříč více sítěmi; snadné zapnutí a vypnutí SSID.
  • Odstraňovat problémy pomocí rychlostního testu. Uživatelé tak získají rychlost připojení deklarovanou jeho poskytovateli a zároveň budou schopni specifikovat jednotlivé problémy spojené s připojením.
  • Hromadnou registraci/přidání až 50 zařízení současně prostřednictvím nahrání souboru .csv na cloudový portál či naskenování QR/bar kódů těchto zařízení pomocí mobilní aplikace.
  • Přidělit administrátorská oprávnění jednotlivým klientským firmám za kredity za předplatné.
Video : 
Štítky: 

Podobné články

Výrobce optických síťových modulů MicroOptics se slučuje se značkou Lanview

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: EET Group)
Skupina EET Group oznámila sloučení dvou předních poskytovatelů kompletních řešení strukturovaných sítí pro firemní zákazníky, společností MicroOptics a Lanview. Pod hlavičkou skupiny EET Group tak vzniká komplexní poskytovatel optických transceiverů, řešení pro bezdrátovou komunikaci, přenosové sítě, sítě datových center a cloud computing. Čtěte více

Budoucnost bezdrátové konektivity v pojetí společnosti LANCOM

8. 4. 2024. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Annex Net)
Během Světového mobilního kongresu MWC, který se odehrál letos v únoru v Barceloně, představila společnost LANCOM Systems svůj pohled na budoucnost bezdrátové konektivity. Stěžejní roli zde bude hrát nový standard Wi-Fi 7 (IEEE 802.11be), který přinese vyšší datovou hustotu, větší šířky komunikačních kanálů a díky tomu i mnohem vyšší přenosové rychlosti. Čtěte více

Huawei v Berlíně představil špičková řešení pro oblast optických sítí

8. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Jaká proměna čeká internetové připojení v příštích letech? To si mohli prohlédnout návštěvníci konference FTTH 2024 v Berlíně, která představila internet budoucnosti jako zelený, ultraširokopásmový a inteligentní. Inovativní řešení, která mají uspokojit stále náročnější požadavky na internetové připojení, představila na konferenci také společnost Huawei. Čtěte více

Cisco s Microsoftem dosáhly při přenosu dat podmořským kabelem rychlosti 800 Gbps

1. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco systems)
Společnosti Cisco a Microsoft dokázaly prostřednictvím transatlantického podmořského kabelu přenášet data rychlostí 800 Gbps na vzdálenost přes 6 000 kilometrů. Vysokorychlostní přenos demonstruje další potenciál v rozvoji síťové infrastruktury a otevírá další příležitosti pro špičkové aplikace a nasazení umělé inteligence. Čtěte více