„Nejžravějším“ aplikacím pro Android dominuje Facebook

10. 11. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: AVG)
Zpráva společnosti AVG ukázala „prstem” na nejžravější aplikace pro platformu Android. Nejnáročnějšími mobilními aplikacemi jsou dle zprávy vedle her a sociálních sítí i zpravodajské aplikace a dokonce i předinstalované programy od výrobců.

Studie je založena na analýze anonymních dat více než milionu uživatelů aplikací pro Android a určuje, které programy v celosvětovém měřítku nejvíce ovlivňují výkon zařízení ve smyslu spotřeby mobilních dat, úložného prostoru a energie baterie.

„Vítězem“ se ukázala být aplikace pro Facebook, a to zejména díky neustálým kontrolám upozornění, které jsou aktivní i v době, kdy aplikace není otevřena.

Aplikace sociálních sítí jsou ve zprávě zastoupeny hojně, přičemž i Path a Instagram se dostaly do první pětky nejnáročnějších aplikací. V tabulkách se také objevuje značné množství aplikací, přinášejících zprávy v reálném čase. Mezi aplikacemi nejvíce spotřebovávajícími prostor úložiště je New York Times Breaking News, která ukládá přečtené články do mezipaměti telefonu, v čemž je náročnější než Facebook a Spotify. Mobilní data nejvíce využívají aplikace CNN Breaking US & World News a Daily Mail.   

„Aplikace Facebook, Instagram, Spotify, 8 Ball Pool a Farm Heroes Saga jsou skvělým zdrojem zábavy, ale pokud nám v dnešním přetechnizovaném světě dojde energie nebo místo v paměti, je to vždy velice frustrující. Proto jsou informace ze zprávy App Trend Tracker Report velmi důležité,” dodal Yuval Ben-Itzhak, technologický ředitel společnosti AVG.

Další zjištění studie:

  • Někteří výrobci telefonů „vysávají“ svá vlastní zařízení. AVG například identifikovalo tři předinstalované aplikace Samsung (AllShare Cast Dongle, ChatON a WatchON), které se dostaly do prvních deseti aplikací nejvíce spotřebovávajících energii baterie (mimo her).
  • Tři datově „nejhladovější“ aplikace pro každodenní použití pocházejí od společnosti Google. A Google Now/Search, Google Text-to-Speech a Google Translate jsou mezi prvními pěti. Mobilní prohlížeč Chrome se také dostal do prvních deseti „žroutů úložiště“.
  • Energii baterie tradičně velmi výrazně spotřebovávají hry. Čtyři z deseti nejnáročnějších her pocházejí od vydavatele King, který stojí za sérií Saga.
Štítky: 
Android, AVG

Podobné články

Google Find My Device umožní lokalizovat ztracenou elektroniku

10. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Google)
Společnost Google spustila dlouho očekávanou funkci Find My Device, kterou poprvé ohlásila již na své loňské vývojářské konferenci. Technologie využívá sdílenou síť tvořenou miliardami zařízení se systémem Android a funkčně odpovídá možnostem podobných služeb společností Apple a Tile. Aktuálně je služba dostupná v USA a Kanadě, zbytek světa by měl brzy následovat. Čtěte více

Na chytré telefony se opět nejvíce zaměřil adware

1. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Nejčastěji detekovaným škodlivým kódem na platformě Android v Česku byl v lednu adware Andreed. Doplnily ho tentokrát trojské koně rodin Hiddad a Triada, které útočníci podobně jako adware šíří prostřednictvím falešných verzí oblíbených volnočasových aplikací. V lednu se mezi takovými aplikacemi objevila nejen populární hra, ale také fitness tracker nebo aplikace určená ke čtení z dlaně. Čtěte více

Jaké novinky přináší první vývojářská verze Androidu 15?

23. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Google)
Google se chce v Androidu 15 zaměřit na funkce a vlastnosti, které pomůžou uživatelům zvýšit produktivitu a zároveň poskytnou nové možnosti při tvorbě multimédií, minimalizují dopad na baterii, zvýší výkon aplikací a posílí ochranu soukromí a zabezpečení. Čtěte více

Letos lze očekávat útoky za použití AI, růst hrozeb pro Android i pokračující útoky ransomwarem

10. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Bezpečnostní experti z českých poboček společnosti ESET komentují vývoj hrozeb ve druhé polovině roku 2023 a nabízejí výhled v aktuálních kyberbezpečnostních tématech pro následující měsíce roku 2024. Čtěte více