Microsoft Teams s vylepšeními a nově v bezplatné verzi

17. 7. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Před rokem bylo představeno řešení Microsoft 365 jako ucelený nástroj pro organizace, který zaměstnancům umožňuje bezpečně spolupracovat díky integraci Office 365, Windows 10 a Enterprise Mobility a Security. Nyní Microsoft přináší několik novinek a využití umělé inteligence.

Podnikovou verzi Office 365 každý měsíc používá více než 135 milionů uživatelů, Windows 10 běží na více než 200 milionech komerčních zařízení a platforma Enterprise Mobility + Security má přes 65 milionů uživatelů.

Microsoft 365 byl navržen tak, aby pomohl jakémukoli zaměstnanci, od pracovníků v první linii po manažery velké organizace, změnit styl a být efektivnější v prostředí, které stále více klade důraz na týmovou práci napříč lokalitami a časovými zónami.

Nové možnosti Microsoft 365

Microsoft Teams nyní i v bezplatné verzi

Počínaje dnešním dnem jsou Microsoft Teams celosvětově k dispozici i v bezplatné verzi ve 40 jazycích.

Bezplatná verze nabízí následující funkce pro tým až 300 lidí:

  • neomezené chatování a vyhledávání;
  • integrované audio a video schůzky mezi jednotlivci, skupinami a možnost propojení celého týmu;
  • týmové úložiště o velikosti 10 GB plus úložiště pro každého jednotlivce o velikosti 2 GB.
  • integrovaný Office Online pro tvorbu obsahu v reálném čase zahrnující nástroje Word, Excel, PowerPoint a OneNote.
  • neomezené propojení s dalšími aplikacemi s výběrem více než 140 podnikových aplikací včetně Adobe, Evernote a Trello.
  • možnost komunikovat a spolupracovat s kýmkoliv uvnitř i vně organizace, a to v prostředí globální zabezpečené infrastruktury Microsoftu.

Toto řešení nabízí způsob, jak se seznámit s Microsoft 365. Teams, které jsou součástí Microsoft 365, zahrnují vše, co je v bezplatné verzi, a navíc mají větší úložiště, nástroje pro zajištění bezpečnosti a souladu s předpisy pro potřeby velkých organizací a mohou být využity pro celou organizaci bez ohledu na její velikost.

Využití analýzy ke zlepšení pracovních návyků a spolupráce

Workplace Analytics, analytický nástroj pro týmy a organizace, využívá poznatky o spolupráci z Microsoft Graph. Workplace Analytics umožní zefektivnit schůzky, získat více času pro kreativní a soustředěnou práci a udržet rovnováhu pracovního a soukromého života. Organizace mohou používat agregovaná data ve službě Workplace Analytics ke zlepšení spolupráce, porozumění pracovním návykům a zlepšení práce týmů.

MyAnalytics v Microsoft 365 nověprostřednictvím Outlookunabízí také tipy na změnu návyků, jako např. upozornění, že posíláte emaily svým spolupracovníkům mimo pracovní dobu, nebo návrh, abyste si vytvořili prostor pro soustředěnou práci.

Nové inteligentní funkce Microsoft 365 pro tvorbu on-line událostí

Další nové funkce v Microsoft 365 umožňují zaměstnancům vytvářet a sdílet on-line akce (konference, workshopy a podobné události). Události mohou být sledovány v reálném čase nebo zpětně přehrány, s videem ve vysokém rozlišení (HD) a s možností interaktivní diskuse. Služby založené na umělé inteligenci zvyšují zážitek z události sledované na vyžádání díky:

  • Časové ose mluvčích využívající rozpoznávání obličejů k identifikaci mluvčího, aby bylo možné snadno přeskočit na konkrétního mluvčího v rámci události.
  • Přepisu mluveného slova do textu, časovému kódování a vyhledávání přepisu, aby bylo v záznamu možné rychle dohledat požadovanou sekvenci.
  • Titulkům (přepisu zvukové složky), aby událost byla přístupnější všem

Typ akce záleží na rozhodnutí autora – mohou to být jednoduché workshopy i komplexnější konference. Lze využít webovou kameru, sdílet obsah a obrazovku při neformální prezentaci nebo streamovat z profesionálních zařízení.

Spolupráce na sdíleném digitálním flipchartu Microsoft Whiteboard

Neomezený digitální flipchart Microsoft Whiteboard je nyní k dispozici pro Windows 10, brzy bude i pro iOS a v předprodukční verzi pro web. Ať už se pracovníci setkají osobně, nebo ve virtuálním prostředí, potřebují mít možnost spolupracovat v reálném čase. Nová aplikace Whiteboard jim to umožňuje, a to i na více zařízeních. Pomocí pera, dotyku a klávesnice lze zaznamenávat poznámky, vytvářet tabulky, diagramy a obrázky i vyhledávat a vkládat obrázky z webu.

Štítky: 

Podobné články

Nové logo i firemní identita: česká IT legenda Software602 mění svoji tvář

10. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Software602)
Tvůrce prvního českého textového editoru T602 chce naučit české firmy a úřady, jak digitalizovat a urychlit interní procesy a oběhy dokumentů. Firemní identitu mění po 10 letech a nezůstane jen u ní. Čtěte více

Zyxel představil platformu Circle pro jednodušší správu licencí

7. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zyxel)
Nová platforma pro centralizovanou správu licencí a předplatného k produktům Zyxel přináší obchodním partnerům úsporu času a dlouhodobý zdroj příjmů. Čtěte více

Díky AT Computers a SumUp může platby kartou přijímat skutečně každý

5. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
Společnost AT Computers zařadila do prodeje oblíbený platební terminál značky SumUp již na podzim 2020. Nově je však toto řešení k dispozici nejen pro podnikatele, ale i pro nefiremní uživatele. Čtěte více

Urychlená digitální transformace dělá IT složitějším

4. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: AppDynamics)
Zpráva firmy AppDynamics poukazuje na dramatický nárůst komplexity způsobený naléhavou potřebou inovací, což může vést k rychlému a nekontrolovanému rozbujení technologií. Výzkum rovněž potvrzuje nutnost úplného přehledu o celém IT prostředí včetně obchodního kontextu, který pomůže rozlišit datový „šum“ od toho, co je pro podnik skutečně důležité. Čtěte více