Microsoft Teams s vylepšeními a nově v bezplatné verzi

17. 7. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Před rokem bylo představeno řešení Microsoft 365 jako ucelený nástroj pro organizace, který zaměstnancům umožňuje bezpečně spolupracovat díky integraci Office 365, Windows 10 a Enterprise Mobility a Security. Nyní Microsoft přináší několik novinek a využití umělé inteligence.

Podnikovou verzi Office 365 každý měsíc používá více než 135 milionů uživatelů, Windows 10 běží na více než 200 milionech komerčních zařízení a platforma Enterprise Mobility + Security má přes 65 milionů uživatelů.

Microsoft 365 byl navržen tak, aby pomohl jakémukoli zaměstnanci, od pracovníků v první linii po manažery velké organizace, změnit styl a být efektivnější v prostředí, které stále více klade důraz na týmovou práci napříč lokalitami a časovými zónami.

Nové možnosti Microsoft 365

Microsoft Teams nyní i v bezplatné verzi

Počínaje dnešním dnem jsou Microsoft Teams celosvětově k dispozici i v bezplatné verzi ve 40 jazycích.

Bezplatná verze nabízí následující funkce pro tým až 300 lidí:

  • neomezené chatování a vyhledávání;
  • integrované audio a video schůzky mezi jednotlivci, skupinami a možnost propojení celého týmu;
  • týmové úložiště o velikosti 10 GB plus úložiště pro každého jednotlivce o velikosti 2 GB.
  • integrovaný Office Online pro tvorbu obsahu v reálném čase zahrnující nástroje Word, Excel, PowerPoint a OneNote.
  • neomezené propojení s dalšími aplikacemi s výběrem více než 140 podnikových aplikací včetně Adobe, Evernote a Trello.
  • možnost komunikovat a spolupracovat s kýmkoliv uvnitř i vně organizace, a to v prostředí globální zabezpečené infrastruktury Microsoftu.

Toto řešení nabízí způsob, jak se seznámit s Microsoft 365. Teams, které jsou součástí Microsoft 365, zahrnují vše, co je v bezplatné verzi, a navíc mají větší úložiště, nástroje pro zajištění bezpečnosti a souladu s předpisy pro potřeby velkých organizací a mohou být využity pro celou organizaci bez ohledu na její velikost.

Využití analýzy ke zlepšení pracovních návyků a spolupráce

Workplace Analytics, analytický nástroj pro týmy a organizace, využívá poznatky o spolupráci z Microsoft Graph. Workplace Analytics umožní zefektivnit schůzky, získat více času pro kreativní a soustředěnou práci a udržet rovnováhu pracovního a soukromého života. Organizace mohou používat agregovaná data ve službě Workplace Analytics ke zlepšení spolupráce, porozumění pracovním návykům a zlepšení práce týmů.

MyAnalytics v Microsoft 365 nověprostřednictvím Outlookunabízí také tipy na změnu návyků, jako např. upozornění, že posíláte emaily svým spolupracovníkům mimo pracovní dobu, nebo návrh, abyste si vytvořili prostor pro soustředěnou práci.

Nové inteligentní funkce Microsoft 365 pro tvorbu on-line událostí

Další nové funkce v Microsoft 365 umožňují zaměstnancům vytvářet a sdílet on-line akce (konference, workshopy a podobné události). Události mohou být sledovány v reálném čase nebo zpětně přehrány, s videem ve vysokém rozlišení (HD) a s možností interaktivní diskuse. Služby založené na umělé inteligenci zvyšují zážitek z události sledované na vyžádání díky:

  • Časové ose mluvčích využívající rozpoznávání obličejů k identifikaci mluvčího, aby bylo možné snadno přeskočit na konkrétního mluvčího v rámci události.
  • Přepisu mluveného slova do textu, časovému kódování a vyhledávání přepisu, aby bylo v záznamu možné rychle dohledat požadovanou sekvenci.
  • Titulkům (přepisu zvukové složky), aby událost byla přístupnější všem

Typ akce záleží na rozhodnutí autora – mohou to být jednoduché workshopy i komplexnější konference. Lze využít webovou kameru, sdílet obsah a obrazovku při neformální prezentaci nebo streamovat z profesionálních zařízení.

Spolupráce na sdíleném digitálním flipchartu Microsoft Whiteboard

Neomezený digitální flipchart Microsoft Whiteboard je nyní k dispozici pro Windows 10, brzy bude i pro iOS a v předprodukční verzi pro web. Ať už se pracovníci setkají osobně, nebo ve virtuálním prostředí, potřebují mít možnost spolupracovat v reálném čase. Nová aplikace Whiteboard jim to umožňuje, a to i na více zařízeních. Pomocí pera, dotyku a klávesnice lze zaznamenávat poznámky, vytvářet tabulky, diagramy a obrázky i vyhledávat a vkládat obrázky z webu.

Štítky: 

Podobné články

Canon díky cashbacku vrátí peníze za nákup fotoaparátů i objektivů

2. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Společnost Canon přichystala pro své zákazníky v České republice zajímavou akci na podporu prodeje: při nákupu vybraných produktů jim vrátí až 7 700 korun. Akce potrvá od dubna do konce srpna. Čtěte více

NTT certifikovaným partnerem Amazon Web Services

1. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: NTT)
Společnost NTT se stala certifikovaným dodavatelem technologií AWS. Součástí poradenství a kompletní dodávky služeb bude i řešení AWS Outposts, což je plně spravovatelná služba, která rozšiřuje infrastrukturu a služby AWS a umožňuje vytvořit konzistentní hybridní prostředí. Čtěte více

Běžně za peníze, aktuálně zadarmo

1. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Řada společností se rozhodla své produkty a služby kvůli šíření koronavirové nákazy a aktuální povinné karanténě dočasně nabídnout zdarma. Pojďme si některé z těch, které by mohly vám nebo vašim zákazníkům pomoci, přiblížit. Čtěte více

Netgear Smart Managed Pro: vzdálená cloudová správa a doživotní záruka

31. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netgear)
Společnost Netgear přidala možnost vzdáleného nastavení a správy vybraných firemních přepínačů řady Smart Managed Pro prostřednictvím služby Netgear Insight. Dosud bylo možné tato zařízení skrze službu pouze zaregistrovat a monitorovat. Nové funkce a doživotní záruku získají majitelé zmíněných přepínačů po jejich registraci. Čtěte více