Microsoft rozšířil řadu Surface a zpřístupnil ji i pro české „koncáky“

5. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Společnost Microsoft rozšířila rodinu zařízení Surface o nový notebook Laptop Go a zároveň přidala do nabídky i nové konfigurace zařízení Pro X. Vedle nových počítačů bylo představeno i několik kousků příslušenství. Nově budou přístroje dostupné českým i slovenským koncovým zákazníkům.

Již nějakou dobu Microsoft v tuzemsku dodával zařízení řady Surface firemním zákazníkům. Nově budou v České republice i na Slovensku prostřednictvím vybraných partnerů dostupná i koncovým zákazníkům a plánem je nabídnou je i prostřednictvím e-shopu výrobce.

Microsoft Surface Laptop Go

Model Laptop Go s cenou s cenami začínajícími na úrovni 649 eur (tedy asi 17 500 korun) přináší rovnováhu stylu, výkonu a výdrže baterie jako doposud nejlehčí a cenově nejdostupnější notebook řady Surface. Nabízí 12,4" dotykový displej PixelSense, trackpad a klávesnici plné velikosti s 1,3mm zdvihem kláves. Elegantní design doplňuje odolná a lehká konstrukce s kovovou povrchovou úpravou.

Vybrané konfigurace mají vypínač se čtečkou otisků prstů a umožňují tak rychlé a bezpečné přihlášení jedním dotykem prostřednictvím technologie Windows Hello. Přihlášení jedním dotykem poskytuje také rychlý a zabezpečený přístup k souborům v osobním trezoru OneDrive a dalším funkcím.

Surface Laptop Go je vybaven čtyřjádrovým procesorem Core i5 10. generace, až 16 GB paměti RAM a 256GB úložištěm. Výdrž baterie až 13 hodin spolu s rychlým nabíjením znamená, že tento notebook s vámi udrží krok po celý den.

Surface Laptop Go disponuje kamerou s rozlišením 720p a mikrofony se studiovou kvalitou. Ozvučení mají na starosti reproduktory Omnisonic s technologií Dolby Audio. Konektivita je umožněna díky portům Připojení usnadňuje přítomnost portů USB-A a USB-C, audio jacku a konektoru Surface.

Nové konfigurace Surface Pro X

Nové konfigurace zařízení Surface Pro X dále vylepšují díky využití na míru vyvinutého procesoru SQ 2 vlastního návrhu výkon i výdrž při práci na baterii. Microsoft zároveň vytvořil nové verze aplikací Microsoft Edge a Microsoft Teams optimalizované pro architekturu Windows on ARM, které jsou rychlejší a šetří kapacitu baterie. Zařízení Surface Pro X teď v obou konfiguracích nabízí výdrž baterie až 15 hodin. Novinka nabízí také ultrarychlé gigabitové LTE připojení.

Zároveň Microsoft oznámil i plány na rozšíření podpory x64 aplikací právě na zařízeních založených na platformě ARM. Pro usnadnění práce vývojářů byl také aktualizován kód sady Visual Studio a optimalizován pro architekturu Windows on ARM.

Zařízení budou dostupná také s novou platinovou povrchovou úpravou a hned se třemi novými barvami klávesnice Signature Keyboard (platinové, ledově modré a zářivě červené). Všechny mají stejnou přihrádku pro uložení a bezdrátové nabíjení pera Surface Slim Pen.

Nové příslušenství

Microsoft Designer Compact Keyboard je útlá a úzká elegantní klávesnice optimalizovaná pro moderní produktivní práci. Nabízí přepínání připojení přes Bluetooth mezi třemi zařízeními a výdrž baterie dva roky. Dodávána je ve dvou barvách.

Jednoduché propojení Windows počítače s velkou obrazovkou umožňuje Microsoft 4K Wireless Display Adapter. K dalšímu nově představenému příslušenství patří Microsoft Number Pad (numerická klávesnice s Bluetooth připojením) a myš Microsoft Bluetooth Ergonomic Mouse, která je opět dodávána v několika barevných provedeních a nabízí měkkou opěrku palce, lehký a odolný design a dvě programovatelná tlačítka. Je dodávána v několika barvách.

Novinky by měly být v prodeji od 13. října 2020.

Video : 
Štítky: 

Podobné články

Nová verze Acronis Cyber Infrastructure přináší o 50 % vyšší výkon a přidává funkce

19. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis představil významnou aktualizaci svého řešení softwarově definované infrastruktury Acronis Cyber Infrastructure 4.0. Nová verze řešení přináší vyšší úroveň dostupnosti, bezpečnosti a jednodušší správu. Čtěte více

Jednoduché a cenově dostupné úložiště nové generace pro SMB sektor od HPE

19. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise uvedla na trh šestou generaci HPE Modular Smart Array (MSA). Malým a středním podnikům s napjatými rozpočty pomáhá v akceleraci podnikání, a nabízí řešení datového úložiště základní úrovně, které poskytuje výkon, automatizaci a hybridní-flash pole. Čtěte více

Buďte v „IT obraze“ s ATC webináři – 43. týden

19. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
ATC pro vás neustále sleduje IT svět a v tomto týdnu vám opět přinese souhrn toho nejzajímavějšího, co se událo a co se chystá. Své novinky na samostatných webinářích odprezentují ve středu a ve čtvrtek i zástupci výrobců Epson, Acer a Turris. Čtěte více

Huawei představila novou generaci chytrého kancelářského ekosystému

15. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Inteligentní technologická novinka IdeaHub je navržena tak, aby usnadnila týmovou spolupráci v moderním pracovním prostředí, a spojuje v sobě funkce interaktivní tabule s nástroji umožňujícími videokonference, multi-screen spolupráci mezi mobilním a PC zařízením, vzdálený přístup i inteligentní psaní založené na dotykové technologii. Čtěte více