Microsoft představil Office 2019 a řadu dalších novinek

2. 10. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Na konferenci Ignite 2018 společnost Microsoft představila novou generaci kancelářského balíku Office, novinky v řešení Microsoft 365 a řadu dalších nástrojů a vizí pro moderní pracoviště. Důležitou roli hrají technologie jako umělá inteligence, IoT a nebo edge computing.

Microsoft zdůraznil potřebu vyšší bezpečnosti informačních technologií a vydal řadu bezpečnostních programů a produktů. Například Microsoft Secure Score je dynamická správa, která vyhodnocuje prostředí uživatelů Microsoft 365 a dává doporučení, která mohou až třicetinásobně snížit narušení zákaznického prostředí. Microsoft Authenticator pomáhá pracovníkům zjednodušit bezpečné přihlášení a nabízí například přihlášení bez hesla.

„V dnešní éře inteligentního cloudu a internetu věcí hledají firmy v každém oboru důvěryhodného partnera, který jim pomůže s transformací,“ řekl Satya Nadella, generální ředitel Microsoftu. „Posouváme hranice AI, edge computingu a IoT, zároveň poskytujeme úplné koncové zabezpečení, které umožní každé organizaci vybudovat vlastní digitální dovednosti a v této nové době uspět,“ dodal.

To nejdůležitější z představených novinek

Zpracování dat a umělá inteligence

Microsoft pokračuje ve zpřístupňování produktů a služeb s možnostmi umělé inteligence, které budou prostřednictvím aplikací nové generace, osobních asistenčních služeb nebo prostřednictvím jiných rozhraní dostupné pro miliardy uživatelů. Nové služby umožní firemním zákazníkům získat maximum z jejich dat:

• Uvedením SQL Server 2019 (preview) a neustálým rozvojem služeb Azure SQL Database, Azure Data Explorer a Cosmos DB Microsoft zvyšuje schopnosti moderní datové platformy v oblasti škálovatelnosti, integrace inteligentních služeb a zabezpečení konzistentní zkušenosti při využívaní místní infrastruktury nebo cloudových služeb.

• SQL Server 2019 (preview) přináší nové možnosti do oblasti zpracování velkých dat. Umožňuje uživatelům využít jakýkoliv zdroj dat od OLTP, datových skladů, business intelligence služeb až po služby umělé inteligence a pokročilé analytické služby. S těmito vylepšeními se SQL server stává centrem pro zpracování dat a získávání poznatků bez nutnosti přesouvat nebo kopírovat data z původních zdrojů.

• Služby Azure Machine Learning pomáhají datovým vědcům a vývojářům rychleji budovat a trénovat modely umělé inteligence a následně je jednoduše nasazovat. Součástí aktualizace těchto služeb je také Automated Machine Learning, který identifikuje nejefektivnější algoritmy a optimalizuje výkonnost modelů.

• Nová služba Azure Data Explorer (public preview) výrazně urychluje získávání poznatků z velkého množství dat. Uživatelům umožňuje téměř v reálném čase interaktivně analyzovat data, identifikovat anomálie a typické vzorce nebo určit zdrojové příčiny vývoje. Jde o službu pro ad-hoc zpracování dat, analýzu sběrných záznamů a telemetrických dat z webových stránek, aplikací a IoT zařízení.

Infrastruktura, internet věcí a edge computing

Informační technologie jsou všudypřítomné, zároveň jsou často distribuované napříč vzájemně propojenými zařízeními, koncovými zařízeními, dostupné v různých regionech světa. Zařízení vybavené dovednostmi umělé inteligence dokážou predikovat, učit se, hovořit a ovládají další činnosti. To umožňuje inovovat díky využití inteligentního cloudu a inteligentního internetu věcí. Microsoft zpřístupňuje pokročilé IoT a řešení pro inteligentní internet věcí pro zákazníky, kteří mají zájem aplikovat nové scénáře využití i v oblastech s nestabilním připojením.

• Azure Digital Twins je nové řešení dostupné v IoT platformě, které umožňuje zákazníkům a partnerům vytvářet komplexní digitální modely fyzického prostředí.

• Další novinka, Azure Data Box Edge (public preview), představuje síťové zařízení, které umožňuje předzpracovaní dat „at the edge“ (na koncovém zařízení) s využitím machine learning algoritmů a následně jejich efektivní přenos do cloudu.

• Jedním z klíčových oznámení je připravované uvolnění nové verze Windows Server 2019, která pokračuje v úzké integraci místní infrastruktury s cloudovými službami Microsoft Azure při budovaní hybridních scénářů. Uživatelé využitím vícero vrstev zabezpečení infrastruktury snižují bezpečnostní rizika.

Kybernetická bezpečnost

Společnosti věnují neustále čas a zdroje na to, aby se ochránily (případně zotavily) z kybernetických útoků. Provozují množství komplexních, oddělených nástrojů, což ve výsledku může poskytovat další prostor útočníkům, kteří se navíc neustále vyvíjejí. Microsoft nabízí jedinečnou příležitost pomoci a představuje řešení, která umožňují IT oddělením rozšířit svoje bezpečnostní schopnosti o využití inteligentního cloudu. Pro úspěšnou podporu zákazníků se společnost Microsoft zaměřuje na tři oblasti:

• Využití globální škály při zajištění bezpečnosti: Více než 3 500 bezpečnostních odborníků využívají každý den technologie umělé inteligence pro analyzování více než 6,5 bilionu signálů z celého světa. Kromě globální infrastruktury chránící zákazníky po celém světě, Microsoft provozuje i dvě unikátní centra Cyber Defense Operations Center a Digital Crimes Unit, která pomáhají zvyšovat kybernetickou bezpečnost.

• Vyspělé bezpečnostní technologie: Zákazníci mají možnost využít technologie pro end-to-end ochranu, detekci a řešení ohrožení, které představuje Microsoft Threat Protection. Ten pracuje napříč emailem, PC, identitou a infrastrukturou v řešení Microsoft 365. Zároveň je zákazníkům umožněno nastavit přihlašování bez použití hesla s využitím aplikace Microsoft Authenticator. V neposlední řadě mohou také využít reportů Microsoft Secure Score pro zhodnocení stávajícího stavu a získání doporučení pro zvýšení bezpečnosti.

• Partnerství pro kybernetickou bezpečnost: V oblasti bezpečnosti nejde pouze o technologie a jejich provozování, a proto Microsoft spolupracuje s technologickými společnostmi, vládními organizacemi a demokratickými institucemi.

Microsoft 365

Je to již více než rok od oficiálního představení balíku služeb Microsoft 365. Na konferenci byla oznámena řada novinek, které zákazníkům přinášejí další možnosti využití.

• Windows Virtual Desktop: Cloudová služba využívající platformu Azure, která poskytuje víceuživatelské řešení s Windows 10 optimalizované pro Office 365 ProPlus. S Windows Virtual Desktop lze nasadit Windows a Office na Azure během několika minut.

• Rozšíření možností Microsoft Teams: Oznámené novinky se týkají nových možností schůzek, integrace funkcí z řešení StaffHub, dostupnosti různých typů zařízení podporujících Teams, rozšířené možnosti správy a mnoha dalšího.

• Využití funkcí umělé inteligence (AI): Byl představen Microsoft Search – technologie měnící způsob, kterým organizace vyhledávající informace napříč jimi využívanými aplikacemi – od Outlooku, přes PowerPoint, Excel, Sway, Microsoft Teams, Office.com, až po Sharepoint. Dalšími funkcemi jsou Rozostření pozadí v Teams meetings, které používá technologie Face recognition, AI funkce v Excelu nebo funkce Ideas v Office. 

Office 2019 je všeobecně dostupný pro Windows a Mac

V pondělí 24. září bylo také oznámeno uvedení Office 2019 pro Windows a Mac na trh. Office 2019 představuje nové verze lokálně instalovaných produktů Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Project, Visio, Access a Publisher.

Pro zákazníky, kteří nejsou připraveni pro nasazení cloudu, poskytuje Office 2019 nové možnosti a vylepšení pro koncové uživatele i pro správce IT. Nové možnosti jsou výběrem ze seznamu vlastností, které byly přidány do Office 365 ProPlus v průběhu minulých tří let. Office 2019 je trvalou licencí a do budoucna nebude rozšiřován o nové funkce a vlastnosti.

Štítky: 

Podobné články

Kaspersky přidává zabezpečení SharePoint Online a Microsoft Teams

1. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Nová verze bezpečnostního produktu Kaspersky Security for Microsoft Office 365 rozšiřuje ochranu na aplikace pro spolupráci zaměstnanců. Již stávající ochranu nástrojů Exchange Online a OneDrive tak doplňuje zabezpečení SharePoint Online a bezpečné sdílení souborů přes Microsoft Teams. Čtěte více

Microsoft představil novinky z konference Ignite 2019

8. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Na konferenci Ignite 2019 představila společnost Microsoft širokou škálu nástrojů a služeb, které společnostem a jednotlivcům pomohou lépe využívat data, zaměstnancům firem pomohou rychle získat expertízu a využít klíčových nástrojů Azure bez ohledu na to, jakého poskytovatele cloudových služeb mají. Čtěte více

Kaspersky nyní chrání i OneDrive

9. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Bezpečnostní řešení Kaspersky Security for Microsoft Office 365 nově chrání i službu OneDrive. Produkt brání malwaru, aby se do služby naboural a rozšířil se tak napříč korporátní sítí. Vyšší ochrana je zaručena několika vrstvami zabezpečení, které jsou doplněné o heuristickou a behaviorální analýzu. Čtěte více

Microsoft Teams s vylepšeními a nově v bezplatné verzi

17. 7. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Před rokem bylo představeno řešení Microsoft 365 jako ucelený nástroj pro organizace, který zaměstnancům umožňuje bezpečně spolupracovat díky integraci Office 365, Windows 10 a Enterprise Mobility a Security. Nyní Microsoft přináší několik novinek a využití umělé inteligence. Čtěte více