Microsoft představil nové služby a produkty

25. 7. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Microsoft)
Společnost Microsoft představila na akci Microsoft Worldwide Partner Conference několik novinek ze svého portfolia. Mezi ty patří nově uvolněný online portál Microsoft AppSource, služba Azure Information Protection či oficiální termín uvedení Windows Server 2016.

Microsoft AppSource je nově uvolněným online portálem s firemními aplikacemi a rozšířeními, který jednoduše umožňuje najít tu správnou firemní aplikaci a vyzkoušet ji. AppSource nabízí různé metody vyhledávání (kategorie použití, firemní vertikály a samozřejmě i typu produktu) a na portálu je možné najít nejen samotné aplikace od Microsoftu i třetích stran, ale také různá rozšíření k existujícím produktům, jako jsou Dynamics nebo Power BI.

Několik novinek bylo představeno i v oblasti bezpečnosti. Služba Azure Information Protection umožňuje chránit firemní data prostřednictvím jejich správné klasifikace a šifrování. Následně umožňuje tato data bezpečně sdílet s vybranými uživateli a řídit dostupnost takto sdílených dat. Služba vznikla kombinací stávajících Azure služeb a integrací s firmou Secure Islands, kterou Microsoft akvíroval v loňském roce.

Uvedeny byly též novinky v produktu Microsoft Intune, zejména v oblasti správy mobilních aplikací. Klíčovým licenčním balíčkem pro zajištění bezpečnosti byl doposud Enterprise Mobility Suite, jenž byl z důvodu posilující složky bezpečnosti přejmenován na Enterprise Mobility + Security a který bude, kromě změny jména, obsahovat rovněž zmíněnou službu Azure Information Protection a jako celek bude dostupný ve dvou různých verzích označených jako E3 a E5.

Azure Stack je produktem, který umožňuje nasadit cloud služby ve vlastním datovém centru a případně je propojit s veřejnými službami Microsoft Azure v jeden hybridní cloud. Azure Stack nebude vydáván jako samostatný softwarový produkt, nýbrž jako ucelené řešení společně s certifikovaným hardwarem. Microsoft bude tedy pokračovat ve spolupráci s hardwarovými partnery jako jsou DELL, HPE nebo Lenovo při dodávce systémů na klíč pod názvem Cloud Platform System.

Na WPC došlo rovněž k oznámení termínu oficiálního uvedení Windows Server 2016 a System Center Server 2016, které proběhne v rámci podzimní konference Ignite. Zájemci mohou očekávat množství nových funkcí, inspirovaných zejména možnostmi cloud platformy Microsoft Azure.

V neposlední řadě byla ohlášena řada novinek v oblasti zpracování a analýz různorodých dat. Například v rámci cloudové služby Power BI byla do všeobecné dostupnosti uvedena možnost vkládat živé interaktivní reporty do webových aplikací a s tím související licenční podmínky, v rámci Azure služeb pak možnost provozovat datový sklad nad SQL databází v Azure, dostupnost analytického R Serveru pro Linux virtuální stroje či rozšíření jedinečných kognitivních rozhraní, které dnes umožnují například rozpoznávání tváří, textu, hlasu a mnoho dalšího.

Vedle produktových ohlášení byla oznámena i strategická partnerství, jako například úzká spolupráce mezi Microsoftem a GE propojující GE Predix platformu s Microsoft Azure službami s cílem nabídnout komplexní řešení pro využití internetu věcí v průmyslovém odvětví.

Podobné články

Češi vyvinuli globální e-learningovou platformu pro Microsoft 365

2. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Mainstream Technologies)
Příchod koronaviru ve většině společností urychlil digitalizaci a přechod do cloudu. Překotný vývoj způsobil, že nestačí pouze nasadit nové technologie. Daleko důležitější je zaměstnance naučit moderní technologie správně a efektivně využívat. Čtěte více

Kaspersky přidává zabezpečení SharePoint Online a Microsoft Teams

1. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Nová verze bezpečnostního produktu Kaspersky Security for Microsoft Office 365 rozšiřuje ochranu na aplikace pro spolupráci zaměstnanců. Již stávající ochranu nástrojů Exchange Online a OneDrive tak doplňuje zabezpečení SharePoint Online a bezpečné sdílení souborů přes Microsoft Teams. Čtěte více

Microsoft koupil GitHub, vývojáři se mají na co těšit

26. 6. 2018. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Na začátku června informovalo několik zpravodajských serverů, že Microsoft usiluje o portál GitHub. Záhy se ukázalo, že nejde jen o námluvy – potvrdilo se, že softwarový gigant rozšiřuje své portfolio o GitHub. Hodnota celého obchodu vyšla na 7,5 miliardy dolarů v akciích. Čtěte více

Soukromá zařízení v práci si razí cestu českým byznysem. Polovina firem využívá BYOD

2. 8. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Microsoft)
Z průzkumu Náskok díky technologiím, který si nechala zpracovat společnost Microsoft, se počet firem, které mají pravidla pro tzv. BYOD, za poslední dva roky víc než zdvojnásobil. Česko se díky tomu vyšvihlo nad evropský průměr. Čtěte více