LG odhalilo nové televizory v čele s 8K OLED modely a NanoCell TV

19. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: LG)
V čele nových televizorů stojí 14 OLED modelů včetně uměním inspirované série GX Gallery, Real 8K ZX modelů a 4K Ultra HD televizorů. Novinky startují tento měsíc v Jižní Koreji a Spojených státech, po kterých bude následovat evropský trh a další regiony.

V roce 2020 ocení spotřebitelé sofistikovaný design televizorů. Potěší i jejich schopnost splynutí s jakýmkoli prostorem, kde přispívají k celkovému dojmu z prostředí.

Technologie samosvítícího displeje umožňuje ovládat světlo na úrovni jednotlivých pixelů, a dosahovat tak hluboké černé, realistických barev a vysokého kontrastu.

Jako v umělecké galerii

Tři nové modely série GX Gallery (55, 65 a 77 palců) demonstrují priority společnosti LG při tvorbě designu. Ten by nebyl možný bez technologie OLED, která nevyžaduje podsvícení. Díky tomu televizor integruje kvalitní obraz do ultra-tenkého těla – 65" model má tloušťku 20 mm, přičemž nepotřebuje externí ovládací panel ani konektorový box. Televizor se jednoduše “zavěsí” na stěnu.

Kvalitní obraz lze očekávat také od LG OLED ZX Real 8K (modely 88 OLED ZX a 77 OLED ZX). Díky svému rozlišení poskytují televizory čtyřnásobné rozlišení obrazovky 4K a 16násobek rozlišení Full HD. Aby byl zaručen nejlepší výsledek v rozlišení 8K, televizory LG nejen splňují, ale dokonce překračují obecně danou definici pro televizory s rozlišením 8K Ultra HD, jak ji definuje Sdružení spotřebitelských technologií (Consumer Technology Association). Tím se řadí mezi první modely, které se mohou pyšnit logem CTA 8K Ultra HD.

V roce 2020 uvádí společnost LG na trh také úplně nové 4K OLED televizory (modely CX a BX s velikostí 77, 65 a 55 palců). Každý z nich poskytuje vynikající kvalitu, kterou je technologie LG OLED známá. Později v průběhu roku se objeví i zcela nová velikost modelu OLED CX, a to 48 palců.

Prémiová sestava LCD modelů LG NanoCell bude obohacena o šest nových modelů Real 8K (75 a 65 palců Nano99, Nano97 a 65 a 55 palců Nano95), přičemž všechny tyto modely získaly logo CTA 8K UHD, stejně jako jejich OLED sourozenci.

Ve většině televizorů LG OLED a 8K NanoCell pro rok 2020 je nový procesor α (Alpha) 9 Gen 3 AI. Procesor třetí generace z vlastní produkce staví na schopnostech svých předchůdců, využívá „deep learning“ algoritmy za účelem dalšího zvýšení kvality obrazu a zvuku. α9 Gen 3 přináší celou řadu nových funkcí navrhnutých pro zlepšení zážitku ze sledování filmů, sportu, hraní her a dalšího obsahu.

Skvělý vizuální a zvukový výkon

Letošní modely také podporují nejnovější specifikaci HDMI, včetně eARC a ALLM pro kvalitnější zvuk a plynulý výkon bez sekání. 8K LG modely dokážou přehrávat nativní obsah 8K z digitálních vstupů HDMI a USB a podporují širokou škálu kodeků včetně HEVC, VP9 a AV1, kodeku preferovaného službou YouTube a dalšími streamingovými platformami. LG 8K modely podporují také streamování v rozlišení 8K při 60 FPS a jsou certifikované pro poskytování rozlišení 8K 60P skrze HDMI.

Technologie LG OLED, známá pro svoji schopnost věrně reprodukovat barvy a vize filmových tvůrců, opět posouvá standard pro skutečný filmový zážitek v obývacím pokoji.

Nejnovější modely získaly ocenění Excellence in Engineering Award od profesionálního sdružení Hollywood Professional Association a jsou prvními televizory, které dodávají integrovaný kalibrační software na hardwarové úrovni. S podporou systému Dolby Vision IQ a Filmmaker Mode UHD Alliance zobrazují OLED modely filmy přesně tak, jak jejich tvůrci zamýšleli

Nové televizory OLED a NanoCell poskytují přístup k obsahu prostřednictvím aplikací a služeb jako Apple TV, Disney + a Netflix.

Na své si přijdou i hráči

Letošní modely LG televizí jsou ideální volbou také pro náročné hráče – celkem 12 nových modelů OLED TV je totiž oficiálně kompatibilních s NVIDIA G-SYNC. Modely LG OLED a NanoCell od roku 2020 podporují také funkcí HDMI VRR, kterou uživatelé využití při propojení s počítači a herními konzolemi.

Ty nejlepší sportovní zážitky

LG OLED televizory přinášejí do obývacích pokojů obnovovací frekvenci 120 Hz i zajímavé funkce. Například Sports Alert umožňuje uživatelům sledovat jejich oblíbené týmy, informuje o skóre v reálném čase, aktuálních plánech a dalších informacích napříč řadou sportů.

Video : 
Štítky: 
Televizory, Televize, LG Electronics

Podobné články

LG začíná nabízet OLED televizory s podporou G-Sync

10. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: LG)
Role televizorů se v posledních letech posouvá. Neslouží již jen k sledování filmů, seriálů nebo třeba sportovních přenosů, ale jejich využití se rozšířilo i do herní komunity. Z televizorů se tak stává běžná herní výbava, na což jejich výrobci reagují rozšiřováním jejich výbavy o nezbytné funkce a vlastnosti. Čtěte více

„Stovka“ se stala distributorem televizorů Strong

2. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: 100Mega Distribution)
Brněnská „100 Mega“ se stala oficiálním distributorem televizorů značky Strong. Distribuce je platná od května letošního roku, výrobce aktuálně nabízí devět modelů a postupně bude přidávat další. Čtěte více

TCL přináší na český trh nové QLED televize C81 a C71

13. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: TCL)
Společnost TCL Electronics představila v evropské premiéře své dvě zcela nové produktové řady QLED televizorů TCL C71 a C81. Nové produktové jsou navrženy s využitím nejpokročilejších technologií a jsou cenově dostupné. Produktová řada C81 je dodávána ve velikostech 75, 65 a 55, řada C71 pak 65, 55 a 50 palců. Čtěte více

Philips se „vypalování“ nebojí – k vybraným OLED TV dává 5letou záruku

30. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Philips TV)
Společnost TP Vision, výrobce televizorů Philips, se rozhodla dát českému trhu a potenciálním zákazníkům jasně najevo, že při běžném používání není nutné se obávat trvalého poškození OLED televizorů v souvislosti se zbytkovým obrazem, často nepřesně nazývaném jako „vypálení obrazu“. Čtěte více