Lenovo s Nutanixem a Red Hatem nabídnou alternativu k veřejnému cloudu

26. 12. 2015. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: Lenovo)
Lenovo uzavřelo globální partnerství se společností Nutanix a zároveň oznámilo širší spolupráci se společností Red Hat. Nová rodina konvergovaných řešení, která vznikne díky partnerství s Nutanix, pomůže zjednodušit správu datových center a umožní firmám snížit náklady na informační technologie. Tato řešení spojující servery, úložiště a virtualizační služby chtějí nabídnout alternativu k veřejnému cloudu.

Strategickou spoluprací s Red Hatem chce Lenovo zákazníkům nabídnout výkonnou IT infrastrukturu, automatizaci a správu kapacit. Nové portfolio konvergovaných zařízení bude postaveno na podnikových systémech Lenovo a softwaru Nutanix. Tuto kombinaci doplní technologie Intel. Díky své efektivitě a škálovatelnosti si nová zařízení poradí různými typy pracovní zátěže, ať už jde o podnikové aplikace, databáze, virtualizované desktopy nebo analytické nástroje pro práci s big daty.

Hyperkonvergovaná infrastruktura kombinuje software Nutanix se serverovými platformami Lenovo. Díky tomu si mohou firmy vytvořit svá privátní cloudová datová centra, která svou rychlostí, škálovatelností a nízkou spotřebou energie odpovídají veřejnému cloudu. Lenovo tímto způsobem pokračuje v inovacích a nadále rozšiřuje své pole působnosti v oblasti serverových řešení. Do budoucna také společně s firmou Nutanix plánuje významné investice do vývoje dalších platforem a agresivních tržních iniciativ. Společná firemní řešení a zařízení budou v prodeji prostřednictvím prodejních týmů a  globální sítě obchodních partnerů Lenovo.

Strategické partnerství společností Lenovo a Red Hat je založeno na spolupráci při vývoji technologií pro cloudové infrastruktury a související profesionální služby. Jejich snahou je zajistit zákazníkům jednoduché nasazení a snadnou správu cloudového prostředí, aniž by se změny negativně promítly do nákladů firmy. Nasazení softwaru Red Hat CloudForms na servery Lenovo řady ThinkServer nebo System x má vytvořit spolehlivou a bezpečnou platformu, jež změní stávající virtuální infrastruktury na vysoce škálovatelné privátní cloudy.

Architektura Lenovo vytvořená pro platformu Red Hat Enterprise Linux OpenStack umožňuje zákazníkům nasadit virtuální řešení s optimalizovanými konfiguracemi pro hardware, software a cloud. Se stále rostoucími nároky na správu dat, zvyšujícími se bezpečnostními standardy a náročnějšími požadavky na škálovatelnost, tak firmy v dnešní době získají konkurenční výhodu. Nejenže mohou využít výhody softwaru Red Hat Enterprise Linux a Red Hat Enterprise Virtualization při řízení kritických pracovních aplikací, ale zároveň se mohou spolehnout na hardware z portfolia serverů Lenovo.

Štítky: 
Lenovo, Red Hat

Podobné články

Lenovo ThinkPad Akademie – jak prodávat notebooky ThinkPad – 24. díl

1. 4. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Další díl našeho seriálu představí novou generaci 14“ firemních notebooků ThinkPad T450 a T450s. Čtěte více

Lenovo: Yoga Tablet

8. 11. 2013. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Lenovo Yoga Tablet, který bude dostupný s displeji o velikosti 8" a 10", nabídne tři režimy, ve kterých je možné přístroj používat. Zařízení s operačním systémem Android 4.2 dále nabídne až 18hodinovou výdrž na baterii, čtyřjádrový procesor či 5Mpx fotoaparát. Čtěte více
Lenovo IdeaTab S6000

Lenovo: tablet IdeaTab S6000

21. 6. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Lenovo)
IdeaTab S6000, nový tablet s Androidem od společnosti Lenovo, je určen pro všechny, kdo hledají zábavného společníka na cesty. Nabízí tenký profil, velký a jasný displej a rozšířené možnosti připojení. Díky svému elegantnímu vzhledu zaujme i uživatele, kteří mají v oblibě stylová mobilní zařízení. Čtěte více

ThinkPad X1 Carbon optimalizovaný pro Windows 8

19. 6. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Lenovo)
Lenovo představilo ThinkPad X1 Carbon Touch optimalizovaný pro Windows 8, a dodalo tak ultrabooku byznys třídy dotykové rozhraní. Ultrabooky X1 Carbon a X1 Carbon Touch jsou vyrobeny z uhlíkových vláken nejvyšší kvality a mimo odolnosti poskytují i nejvyšší úroveň výkonu. Čtěte více