Lenovo představilo ThinkPad X1 Tablet a řadu dalších zajímavých novinek

8. 1. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo představila rozšířené portfolio zařízení řady X1. Produktová řada se rozrostla o takové modely, jako je adaptabilní ThinkPad X1 Tablet s modulárním designem, konvertibilní notebook ThinkPad X1 Yoga s OLED displejem či all in one počítač ThinkCentre X1.

Modulární konstrukce ThinkPad X1 Tablet umožňuje přidávání funkcí prostřednictvím volitelných modulů. Díky nim je tak možné prodloužit výdrž na celkových patnáct hodin, doplnit projektor a HDMI port či rozšířit výbavu tabletu o kameru s podporou Intel RealSense. ThinkPad klávesnice s tlačítkem TrackPoint disponuje třemi nastavitelnými úhly psaní. Tablet společně s klávesnicí váží 1,27 kg. Jde také o první tablet s operačním systémem Windows s podporou LTE Advanced. Odnímatelný zadní kryt zjednoduší případné servisní zásahy a další vylepšování.

Konvertibilní notebook ThinkPad X1 Yoga (tloušťkanecelých 17 mm a váha 1,27 kg) zaujme zejména volitelným Samsung OLED displejem. Kromě patentované klávesnice Lift and Lock, která v režimu tabletu stáhne klávesy do těla zařízení, má X1 Yoga také aktivní pero pro práci s dokumenty a psaní poznámek.

Inovacemi prošel také populární model ThinkPad X1 Carbon, který je nyní opět o něco lehčí, kompaktnější a zároveň výkonnější. Oproti předchozím generacím nabízí více operační paměti i větší úložiště, více možností připojení a také široký výběr volitelných displejů.

Nová řada produktů ThinkPad X1 dále nabízí:

  • až 1TB PCIe SSD úložiště Samsung NVMe, které v porovnání s běžným SATA SSD diskem nabízí až dvojnásobnou rychlost zápisu;
  • modem Qualcomm Snapdragon X7 LTE s rychlostí stahování až 300Mb/s;
  • bezdrátové dokování WiGig;
  • dotykovou čtečku otisků prstů a bezpečností čip Trusted Platform Module (TPM);
  • konstrukci, vyzkoušenou více než dvěma stovkami zátěžových testů Lenovo.

Řada produktů ThinkPad X1 zahrnuje také příslušenství. Mezi ně patří například myš ThinkPad X1 Wireless Touch Mouse, kterou lze díky duálnímu režimu používat jako klasickou myš, nebo ji otočit a využít integrovaný touchpad (například při prezentování).

Sluchátka ThinkPad X1 In­‑Ear Headphones byla optimalizována společností Dolby. Sluchátka jsou vybavena duálními řadiči s cílem zlepšit kvalitu telefonických hovorů, přehrávané hudby a filmů. Pro přenášení notebooku X1 Carbon či X1 Yoga se bude hodit pouzdro X1 Sleeve s vnitřní úpravou soft­‑touch a magnetickými klapkami. Společníka na cesty může notebookům řady X1 dělat také síťový adaptér ThinkPad 65W Micro Adapter, který je o 58 procent menší a o 50 procent lehčí, než standardní napájecí adaptér.

All-in-one počítač ThinkCentre X1 nabízí rámeček s šířkou 11mm a přestavuje jeden z nejtenčích stolních počítačů vůbec. Antireflexní displej má úhlopříčku 23,8 palců. I přes své tenké tělo je ThinkCentre X1 zkonstruován tak, aby odolal nánosům prachu, což je nejčastější příčina selhání hardwaru u stolních počítačů. ThinkCentre X1 obstál v osmihodinovém testu v prachové komoře simulující deset let pobytu v kancelářském prostředí.

Monitor ThinkVision X1 s tloušťkou 7,5 mm jako jeden z prvních monitorů na světě získal certifikaci TUV Eye­‑Comfort. Kromě 27palcového bezrámového UltraHD antireflexního displeje nabízí ThinkVision X1 široké možnosti připojení, jako je například USB port typu C, který se doplňuje s tabletem ThinkPad X1.

Ceny a dostupnost

ThinkPad X1 Tablet bude na českém trhu dostupný od poloviny února 2016 za cenu od 49 990 Kč včetně DPH.

Notebook ThinkPad X1 Yoga bude dostupný od poloviny února 2016 za cenu začínající na 53 990 Kč včetně DPH. Model s OLED displejem bude dostupný v průběhu druhého čtvrtletí roku 2016, jeho cena zatím nebyla stanovena.

Ultrabook ThinkPad X1 Carbon bude na českém trhu dostupný od poloviny února 2016 za cenu od 42 990 Kč včetně DPH.

Stolní počítač ThinkCentre X1 AIO bude na našem trhu dostupný od poloviny února 2016 za cenu začínající na 31 290 Kč s DPH. Monitor ThinkVision X1 bude dostupný v průběhu druhého čtvrtletí roku 2016, jeho cena zatím nebyla stanovena.

Fotogalerie: 

Podobné články

Dell: notebooky Alienware m15 a m17

6. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Alienware má soutěživost v krvi. Chce být neustále na špičce, a proto ve všech produktech využívá nejmodernější technologie. Výjimkou není ani nová řada herních sestav, která staví na osvědčených principech, designu a výkonu Alienware, a posouvá je na novou úroveň. Jedním z jejích představitelů jsou i inovované modely modely m15 a m17. Čtěte více

HP přináší novinky připravené pro kancelářskou práci z domova

3. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP představila nové přírůstky v portfoliu osobních počítačů, které byly navrženy s ohledem na zachování produktivity práce – ať už uživatelé budou pokračovat v práci z domova nebo se připravují na návrat do kanceláře. Čtěte více

Gartner: Prodej počítačů, tabletů a mobilů letos klesne až o 14 %

1. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Celosvětový prodej zařízení (tedy počítačů, tabletů a mobilních telefonů) by letos mohl podle Gartneru ve srovnání s předchozím rokem klesnout až o téměř 14 %. Znamenalo by to, letos bude prodáno 1,9 miliardy zařízení. Čtěte více

Dell představil nové notebooky XPS 15 a XPS 17

25. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Společnost Dell uvedla na trh nové notebooky z populární série XPS v podobě přepracovaného 15" modelu a zbrusu nové 17" varianty. Novinky se pyšní inovovaným designem i nasazením nejnovějších technologií. Čtěte více