Komerční desktopy a all-in-one počítače Lenovo pro závěr roku 2018

15. 10. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Lenovo)
Společnost Lenovo aktualizovala nabídku komerčních stolních a all-in-one počítačů pro druhou polovinu letošního roku. Kromě očekávaného nástupu 8. generace procesorů Intel Core se můžete těšit na řadu dalších inovací včetně zmenšení rozměrů, širšího nasazení USB 3.1 Gen2, vyšší fyzické odolnosti nebo lepšího zabezpečení.

Portfolio (komerčních) stolních a all-in-one počítačů společnosti Lenovo je dnes skutečně široké a zahrnuje různé typy PC od těch nejmenších a nejkompaktnějších až po velké pracovní stanice či all-in-one řešení. To samé samozřejmě platí i o příslušenství, doplňkových službách a také cenových hladinách – vybrat by si tak měl opravdu každý.

Klíčové vlastnosti a inovace nové generace stolních a all-in-one počítačů Lenovo:

  • 8. generace procesorů Intel Core
  • Široká adopce rozhraní USB 3.1 Gen2
  • Lenovo Smart USB Protection (možnost deaktivování portu USB na přenos dat, přičemž myš a klávesnice nadále fungují
  • Military Spec (konstrukce testovaná až na deset specifikací odolnosti)
  • Fyzické zabezpečení (včetně elektronického zámku E-Lock, který uzavírá útroby PC a pracuje na úrovni BIOSu)
  • Dust Shield (doplňkové příslušenství zabraňující penetraci až 50 % prachových částic);
  • Remote Power-On (zapnutí PC prostřednictvím klávesové zkratky ALT+P, hodí se například u modelů nainstalovaných za monitorem/na stěně/v šuplíku);
  • Možnost rozšíření pomocí PCIe karty

Inovované portfolio

V330 a V350

Počítače základní a mainstreamové kategorie, které jsou vhodné do kanceláří, škol či úřadů a samozřejmě i na další místa, se mohou nově pochlubit 8. generací procesorů Intel Core (Coffee Lake), díky čemuž slibují až 45% nárůst procesorového výkonu a až 10% nárůst grafického výkonu. Mezi další důležité novinky patří osazení portu USB 3.1 Gen2 a nového typu RAM pamětí (DDR4 2 666 MHz). Varianta V530s přichází s menšími rozměry, objem aktuálně činí 7,4 l.

ThinkCentre řady M

Prémiová kategorie stolních počítačů nabízející kvalitní výkon, široké možnosti dalšího rozšiřování a vysoký standard zabezpečeni. Součástí dodávky je tříletá on-site záruka s reakcí další pracovní den.

Model M720t kromě nových procesů z dílen Intelu disponuje dále například standardním portem USB typu C s výstupním napětím až 15 W určeným k napájení externích zařízení, porty USB 3.1 Gen2, rychlejší RAM, PCIe slotem, elektronickým zámkem E-Lock, možností zapnutí pomocí klávesnice či zdroji s výkonem až 260W a 92% efektivitou. Podobných vylepšení se dočkala také kompaktnější varianta M720s.

Inovace se samozřejmě nevyhnuly ani sérii M720q. Tiny Desktop je standardně vybaven kombinací HDMI a Display Portu s možností rozšíření o další dva libovolné volitelné porty (DP/HDMI/TypeC+DP/VGA/sériový). Kromě procesorů ve srovnání se svým předchůdcem nabízí výkonnější RAM, širší nabídkou portů (nově jsou nabídnuty například porty USB typu C, USB 3.1 Gen2 či HDMI) nebo možností rozšíření pomocí PCIe modulů.

Pro zákazníky, kteří preferují hardware od AMD, Lenovo připravilo model M725s, ve kterém se představí procesory řady Ryzen v kombinaci s grafikami Vega. Mimo nich budou k dispozici RAM paměti DDR4, porty USB 3.1 Gen2, USB 3.1 Gen1 a volitelně USB typu C nebo HDMI a Display Port. Osazené zdroje nabídnou výkon až 260 W.

Řada M920t pak prošla stejnými inovacemi jako ostatní souputníci – nabízí nové procesory Intel Coffee Lake, port USB typu C s výkonem až 15 W, porty USB 3.1 Gen2, rozšíření PCIe periferiemi, zámek E-Lock či možnost vzdáleného zapnutí Remote KB power-on. Varianta M920s ve srovnání s předchůdci zaujme kromě nových procesorů a širší konektorové nabídky například výkonnějším 260W 92% zdrojem či rychlejšími RAM.

Uživatelé modelů ThinkCentre M920q/x se mohou (samozřejmě opět kromě nových procesorů) těšit na podstatně širší konektorovou výbavu (např. kombinaci HDMI a Display Portu či novou generaci portů USB typu C) nebo možnost rozšiřování výbavy pomocí PCIe modulů.

Podporované počítače řady ThinkCentre lze rozšiřovat značkovými PCIe kartami Lenovo. V případě potřeby tak lze doplnit například modul se dvěma porty Thunderbolt, modul se čtyřmi Ethernet porty či kartu s COM portem. Do vybraných počítačů lze dále osadit také grafickou kartu se čtyřmi výstupy typu Display Port.

All-in-one počítače

Důležitými inovacemi prošla i nabídka počítačů typu „vše v jednom“. Je vzhledově čistá a konzistentní s novým bezrámečkovým designem. Například řada V330 nově přináší kromě procesorů Intel Core 8. generace a USB portů 3.1 Gen2 také vylepšené vedení kabelů, dva USB porty a audio konektor vyvedené na čelní stranu.

Hlavní řada V530 zaujme například volitelnou diskrétní grafickou kartu AMD 530, RGBIR kamerou s podporou Windows Hello (rovněž volitelnou), vylepšeným „managementem kabelů“, podporou USB 3.1 Gen2 a hodit se může i HDMI vstup/výstup. Počítač je dostupný ve 22" a 24" variantě a v obou případech na první pohled zaujme tenkými rámečky okolo tří stran obrazovky. Větší z modelů pak disponuje i podporou modulů Intel Optane.

Provedením s tenkými rámečky obrazovky se může nově pochlubit také ThinkCentre M820z. Toto PC dále zaujme i devíti specifikacemi MIL-SPEC, režimem „Komfortního čtení“ nebo flexibilním stojanem. Model M920z přidává například i RGBIR kameru s podporou Windows Hello.

ThinkSmart Hub 500

Nabídku společnosti Lenovo pro komerční sektor doplňuje i videokonferenční řešení ThinkSmart Hub 500 pro moderní zasedací místnosti. Zařízení prostřednictvím služby Skype dokáže jednoduše propojit účastníky firemní porady s jejich kolegy, kteří se nemohou účastnit porady osobně, a umožňuje jim tak vzájemně sdílet obsah. Díky zařízení už nikdo nemusí zažívat nepříjemnosti spojené se sdílením obrazovky vlastního notebooku nebo s rozplétáním změti kabelů. ThinkSmart Hub 500 je zařízení typu „vše v jednom“ s displejem o úhlopříčce 11,6 palců. Displej je otočný o 360 stupňů, přístroj disponuje operačním systémem Microsoft Windows 10 IoT Enterprise a je optimalizovaný pro platformu Skype for Business.

 Více informací zde.

Video : 

Podobné články

IDC: Prodej počítačů a tabletů bude nadále klesat

23. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej osobních počítačových zařízení, kam dle třídění IDC patří stolní i přenosné počítače a pracovní stanice, konvertibilní zařízení a tablety, klesne dle údajů této analytické agentury mezi lety 2019 až 2023 o 2,4 %. Na druhou stranu můžeme na trhu sledovat i pozitivní jevy – například předpokládaný pětiprocentní růst prodeje zařízení typu 2 v 1 a ultramobilních notebooků. Čtěte více

Dell představil flexibilní modulární počítač s minimálními nároky na prostor

3. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Společnost Dell Technologies uvedla stolní počítač OptiPlex 7070 Ultra v kompaktním provedení, který je orientovaný vertikálně a výbavu skrývá uvnitř tenkého a lehkého stojánku monitoru. Novinka vyniká elegantním vzhledem, je prostorově úsporná a nevytváří žádnou změť kabelů. Přitom je plně modulární a konfigurovatelná dle potřeb uživatelů. Čtěte více

Dell a Alienware představily svůj ekosystém pro hraní her na počítačích

2. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Značky Dell a Alienware si přichystaly nové technologie, které uspokojí potřeby všech typů hráčů: notebooky, stolní počítače, monitory, headsety, klávesnice a myši – tedy kompletní herní ekosystém. Na českém trhu budou novinky dostupné v průběhu září 2019. Čtěte více

Apple představil supervýkonný Mac Pro a špičkový XDR Display

6. 6. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Apple)
Společnost Apple potěšila všechny své fanoušky a kromě řady softwarových novinek v předchozích dnech představila i zcela nový hardware – výkonnou, kompletně přepracovanou modulární pracovní stanici Mac Pro a špičkový 6K displej s podporou XDR zobrazení. Čtěte více