Kaspersky vylepšuje ochranu vzdálených pracovišť a šedého IT

21. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Nová generace bezpečnostního řešení Kaspersky Endpoint Security Cloud přináší firmám větší kontrolu nad šedým IT. Díky nové funkci detekce v cloudu může správce IT lépe dohlížet na dodržování zásad firemní bezpečnosti. Toho docílí kontrolou neoprávněného používání potenciálně nebezpečných aplikací a webů ze strany zaměstnanců.

Kontrola cloudových služeb pomáhá organizacím minimalizovat rizika spojená s únikem citlivých dat a zároveň umožňuje zaměstnancům pracovat odkudkoliv.

Podle reportu „Vztah k práci z domova“ by bezmála každý zaměstnanec (99 %) někdy rád pracoval vzdáleně. Současná situace toto přání změnila v realitu. V uplynulém měsíci spousta předních světových společností jako je General Motors, Apple, JP Morgan i nespočet dalších menších firem přesunuly své zaměstnance kvůli pandemii COVID-19 na tzv. home officy.

V této situaci je pro firemní administrátory nejdůležitější zabezpečit jak korporátní, tak i zaměstnanecká data. Díky SaaS mohou podniky i zaměstnanci pružně reagovat na vývoj situace a v případě potřeby pracovat mimo kancelář. Kromě autorizovaných firemních služeb ale mohou zaměstnanci používat i další aplikace. Ať už z vlastní iniciativy nebo kvůli mizející hranici mezi prací a soukromím vytvářejí takzvané šedé IT. Může jít o messengery, různé úschovny, nebo jednotlivé nástroje pro pracovní ale i soukromé záležitosti. Úroveň jejich zabezpečení je vždy velkým otazníkem. I když je zaměstnanci využívají v dobré víře, mělo by o nich vědět IT oddělení. V opačném případě může dojít k nabourání firemní sítě, úniku dat nebo dokonce malwarové infekci, což by se negativně podepsalo na firemní reputaci.

Prostřednictvím Kaspersky Endpoint Security Cloud nyní IT administrátoři získají lepší kontrolu nad korporátním IT. Řešení jim také pomůže zajistit, že budou používány pouze důvěryhodné cloudové služby. Funkce detekce v cloudu jim umožňuje vytvořit seznam autorizovaných cloudových služeb, které splňují korporátní bezpečnostní normy. Bude tak mnohem jednodušší dohlížet na používání ověřených nástrojů. Data o využívání jednotlivých kategorií služeb a aplikací budou dostupná na hlavním ovládacím panelu, kde správce může upravovat každému uživatelskému profilu přístupová práva.

Aby mohly firmy lépe chránit své e-mailové schránky a nástroje pro spolupráci, zahrnuje nyní řešení Kaspersky Endpoint Security Cloud také Kaspersky Security for Microsoft Office 365. Toto řešení chrání všechny aplikace kancelářského balíčku MS Office 365 včetně Exchange Online, OneDrive, SharePoint Online a chrání sdílení dokumentů prostřednictvím Microsoft Teams. Ochrany před e-mailovými hrozbami je dosaženo díky neuronové síti antiphishingového modulu, který využívá více než tisíc kritérií pro detekci phishingových e-mailů a škodlivých URL adres. Řešení také zahrnuje anti-spoofing technologii a preventivní nástroje proti nabourání firemních e-mailů. Bezpečnostní scan nahrávaných složek do SharePoint Online, OneDrive a Microsoft Teams zajišťuje, že neobsahují malware, který by se mohl dále šířit mezi zařízeními.

Více informací se o vylepšeném řešení dozvíte na této stránce.

Štítky: 

Podobné články

Tři čtvrtiny Čechů již chtěly z internetu odstranit své osobní údaje

2. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Nový průzkum společnosti Kaspersky ukázal, že čeští uživatelé chtějí mít větší kontrolu nad svým soukromím na internetu a lépe své údaje chránit. Podle reportu „Ochrana digitálního soukromí“ si stále více zákazníků uvědomuje, kde všude jsou jejich osobní data dostupná online. Čtěte více

GFI Unlimited uvádí nabídku kompletního zabezpečení práce na dálku pro SMB firmy

1. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Dodavatel řešení bezpečnosti v podnikových sítích GFI Software představil nabídku cenově dostupného komplexního řešení IT bezpečnosti a spolupráce pro SMB firmy. Prostřednictvím licenčního modelu GFI Unlimited mohou nyní firmy získat kompletní sadu aplikací za méně než 40 USD na rok a uživatele. Čtěte více

Firmy i státní instituce se potýkají s tisícovkami škodlivých emailových zpráv denně

28. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: České Radiokomunikace)
S masivním nárůstem práce z domova je infrastruktura společností vystavena odlišným bezpečnostním rizikům, než kterým čelí obvykle. Útočníci do firemních infrastruktur pronikají prostřednictvím zneužití lidského faktoru. Středně velká společnost přitom podle Českých Radiokomunikací čelí několika tisícům e-mailům se škodlivým obsahem denně. Čtěte více

Evropští IT prodejci generují z řízených služeb již čtvrtinu svého obratu

27. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: SolarWinds MSP)
Podle průzkumu společnosti průzkumu SolarWinds MSP 2019 Trends in Managed Services průměrný IT prodejce v Evropě generuje již čtvrtinu svého obratu z řízených služeb. Průzkum tak potvrdil další nárůst podílu IT služeb s pravidelným příjmem na úkor tradičního obchodního modelu, kdy se jednorázově platí za odstranění problémů s IT infrastrukturou. Čtěte více