Interact od Philips Lighting přináší IoT prostřednictvím osvětlení

27. 4. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Philips Lighting)
Philips Lighting představil novou IoT platformu s názvem Interact, která poskytne zákazníkům z profesionálního prostředí využití potenciálu propojeného osvětlení skrze IoT. Platforma podporuje strategii společnosti rozšířit své dosavadní portfolio zahrnující světelné produkty a systémy propojeného osvětlení o služby založené na datech.

Společnost Philips Lighting nainstalovala zatím po celém světě 29 milionů propojených světel. Jejím cílem je, aby každý nový LED výrobek z produkce Philips Lighting byl do roku 2020 z kategorie propojeného osvětlení. IoT platforma Interact je navržena tak, aby shromažďovala a zpracovávala data z tohoto rostoucího počtu připojených světelných bodů, senzorů, zařízení a systémů. Zabezpečená škálovatelná platforma založená na cloudu využívá sofistikovanou, moderní správu společně se způsoby zpracování dat včetně strojového učení tak, aby dodala všem datům smysl a nabídla zákazníkům služby založené na datech a přinesla jim díky tomu další benefity nad rámec samotného osvětlení.

Typickým příkladem takové služby jsou údaje o obsazenosti z různých budov, kombinované a analyzované, které pomáhají manažerům pochopit a předvídat, jak lidé využívají kancelářské prostory. Tyto informace mohou přispět k dosažení úspor tím, že optimalizují využití stávajících kancelářských prostor a služeb a podpoří tak lepší návrh a efektivnost kancelářských budov.

Kromě toho může platforma Interact pracovat s údaji od autorizovaných třetích stran. Například města mohou analyzovat novinové články nebo příspěvky na sociálních sítích reagující na nově instalované osvětlení mostu a na základě těchto dat analyzujících sociální dopad získat informaci o veřejném mínění.

„Zaměřovali jsme se nejprve na oblast energeticky úsporného LED osvětlení a následně i systémů propojeného osvětlení tak, abychom všem našim zákazníkům dokázali usnadnit provoz. V současné chvíli, kdy jsou světelné body dostatečně inteligentní a mohou shromažďovat údaje jak o výkonu, tak i okolním prostředí, chceme jít o krok dále. Našim cílem je prostřednictvím analýzy dat vycházejících z propojeného osvětlení, zařízení a systémů poskytnout našim zákazníkům služby založené na datech, které jim umožní získat nové možnosti a znalosti,“ uvedl Harsh Chitale, ředitel oddělení Professional Business společnosti Philips Lighting.

Platforma Interact je určena i k podpoře inovací od vývojářů třetích stran, partnerů a zákazníků. Rovněž zahrnuje vývojářský portál a rostoucí sadu licencovaných API, aby bylo možné vyvíjet různé služby založené na datech.

Propojený systém osvětlení Interact

Interact je také název propojených světelných systémů, které pomohou zákazníkům nejenom zlepšit kvalitu jejich osvětlení, ale současně budou generovat a nahrávat data do IoT platformy Interact. Tyto systémy propojeného osvětlení, nabízející ucelený uživatelský zážitek, jsou vybaveny aplikacemi specifickými pro konkrétní odvětví. Nyní jsou dispozici ve variantách:

  • Interact City pro osvětlování veřejného prostoru, silnic, pěších zón, parků a veřejných prostranství;
  • Ineract Landmark pro osvětlení architektury;
  • Interact Office pro kancelářské a komerční budovy;
  • Interact Retail pro velké obchody a potravinové řetězce;
  • Interact Sports pro stadiony.

Společnost Philips Lighting v letošním roce představí i systémy Interact Industry, které budou zaměřeny na specifické potřeby osvětlení továren, skladů a logistických center. Další světelné systémy Interact specifické pro konkrétní odvětví budou do portfolia postupně zařazovány.

Chcete-li se dozvědět více o tom, jaké našla uplatnění IoT platforma Interact  nebo systémy osvětlení Interact u zákazníků z celého světa, navštivte adresu: Interact-lighting.com.

Bezproblémový přechod

Stávající zákazníci používající systém propojeného osvětlení Philips Lighting čeká výhoda ve formě plynulého přechodu do systému propojeného osvětlení Interact prostřednictvím aktualizace softwaru. Dosavadní funkce zůstanou automaticky zachovány a navíc získají přístup k softwarovému prostředí Interact.

Podobné články

Fujitsu Forum 2019: Vstříc důvěryhodné budoucnosti

18. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fujitsu a DCD Publishing)
Na začátku listopadu proběhl v Mnichově další ročník konference Fujitsu Forum určené pro partnery a zákazníky z celého regionu. Hlavním tématem letošního ročníku byla digitální transformace a využití technologií a dat pro vytvoření reálných, užitečných a inovativních produktů a služeb uplatnitelných napříč všemi segmenty lidské činnosti. Čtěte více

České Radiokomunikace vstupují do segmentu Business Inteligence a Big Data

29. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: České Radiokomunikace)
České Radiokomunikace (CRA) zahajují spolupráci se společností Dataddo a navazují na své současné aktivity v oblasti internetu věcí. V partnerské spolupráci nabízejí řešení, díky němuž je možné propojit CRA IoT Cloud s platformami a aplikacemi Business Inteligence (BI) a Big Data, jako jsou Microsoft Power BI, Google Data studio, Klipfolio, Tableau a další. Čtěte více

IoT pod náporem kyberútoků

17. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Technologie společnosti Kaspersky v průběhu prvního pololetí zaznamenaly 105 milionů útoků na zařízení internetu věcí, které pocházely z 276 000 unikátních IP adres. Jde o sedmkrát větší množství, než jaké bylo detekováno za stejný časový úsek minulý rok. Čtěte více

Česká softwarová IoT platforma miotiq pokrývá většinu důležitých zemí Evropy a Ameriky

10. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: M2MC)
Integrační platforma miotiq představuje nástroj pro propojení koncových zařízení s aplikacemi, které dokáží zpracovávat data přímo ze senzorů. Miotiq dokáže využívat NB-IoT sítě mobilních operátorů po celém světě (v evropském a tuzemském prostředí např. síť Vodafonu). Čtěte více