HPE Ezmeral Software zrychluje a zjednodušuje analýzu dat

23. 5. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise představila další vylepšení platformy HPE Ezmeral Software. Zjednodušená platforma nyní nabízí nové uživatelské rozhraní, rozšířený výběr nejoblíbenějších zdrojů dat a open-sourcových nástrojů, interoperabilitu napříč platformou a jejími nástroji a konzistentní prostředí pro provoz cloudu.

Navzdory rostoucí poptávce po nových zdrojích příjmů a zvýšení efektivity využití dat, bylo pouze 24 % podnikových dat vytvořených v roce 2022 využito pro analýzy nebo využito v AI/ML. Způsobeno je to tím, že data jsou rozprostřena napříč cloudy a vyskytují se v různých datových formátech a zdrojích. Podniky se navíc potýkají s analytickými nástroji a úlohami, které musí plnit požadavky nejen na výkon, ale i náklady a dodržování předpisů. V neposlední řadě řešení založená na veřejném cloudu přinášejí omezenou kontrolu dat, nepředvídatelné náklady a riziko závislosti na dodavateli. Open-sourcové nástroje navíc nejsou navrženy pro podnikové IT a dostatečně neplní bezpečnostní požadavky.

HPE Ezmeral Software poskytuje kompletní datovou a analytickou platformu s předvídatelným a transparentním financováním. Organizacím umožňuje inovovat data kdykoli a kdekoli. Vylepšený software poskytuje základní řešení nabízející jednotné federované zobrazení dat určené k nasazení v hybridním a multicloudovým prostředí, takže organizace mohou snadno přistupovat, analyzovat a řídit data po celém světě. Na těchto základech je postaven i nový software HPE Ezmeral Unified Analytics, který vývojářům a profesionálům v oblasti analýzy dat nabízí samoobslužný přístup k plně spravovaným a vybraným open-sourcovým nástrojům umožňující kompletní životní cyklus analýz a úloh pro AI/ML.

  • Software HPE Ezmeral Data Fabric poskytuje přístup k různým zdrojům dat a formátům, zahrnující různé soubory, objekty, tabulky či streamy, a je připraven k nasazení v hybridním cloudovém prostředí. Software je vůbec poprvé k dispozici ve formě SaaS nabídky a s novým intuitivním uživatelským rozhraním. Organizace v něm najdou vylepšené ovládací prvky a automatizovanou správu zásad pro optimalizaci umístění úloh podle výkonu, lokality dat, suverenity, nákladů a dodržování předpisů.
  • HPE Ezmeral Unified Analytics Software obsahuje novou nabídku pro datové inženýrství a vědu a analýzu dat formou SaaS a samoobslužné prostředí. Podniky díky tomu mohou vytvářet datové kanály, vyvíjet, nasazovat a monitorovat modely a vizualizovat data prostřednictvím stále aktuálních moderních nástrojů jako je Apache Airflow, Apache Spark, Apache Superset, Feast, Kubeflow, MLFlow, Presto SQL a Ray. Mezi nově podporované patří Snowflake, MySQL, DeltaLake, Teradata a Oracle. Díky otevřenému a rozšiřitelnému softwaru lze snadno přidávat aplikace a zdroje podle potřeb.

Zatímco konkurenční nabídky často vyžadují, aby zákazníci vynaložili značné náklady na přesun dat k analýze do cloudu, platforma HPE Ezmeral Software je hybridní a lze ji nasadit napříč edge, kolokačními, on-premise a veřejnými cloudovými prostředími. Nezávislé nasazení na umístění minimalizuje náklady na přenos dat tím, že organizacím umožní analýzy spustit tam, kde se nacházejí data a výpočetní možnosti.

V prvním fiskálním kvartále společnosti HPE platforma HPE Ezmeral Software rostla dvouciferným tempem. Zákazníci ji používají k detekci podvodů a rizik ve finančních službách, výzkumu v lékařství a zdravotní péči o pacienty, analýze kvality ve výrobě, monitorování sítí v telekomunikacích a autonomním řízení.

HPE rozšiřuje dynamiku v open-sourcových nástrojích a analýzách

V návaznosti na rostoucí zájem podniků o řízené open-sourcové technologie založila společnost HPE pro platformu HPE Ezmeral Software v dubnu letošního roku v Řecku nové globální centrum excelence (CoE). V něm pracuje více než 30 softwarových inženýrů a vývojářů, kteří mají rozsáhlé dovednosti a zkušenosti s open-source nástroji, včetně platformy MLOps, Kubeflow.

Dostupnost

Software HPE Ezmeral Data Fabric a HPE Ezmeral Unified Analytics jsou již dnes dostupné formou SaaS modelu pro provoz na jakékoliv infrastruktuře nebo veřejném cloudu.

 

Štítky: 
Cloud computing, SaaS, Analytika, Hewlett Packard Enterprise

Podobné články

CRA kupují technologického poskytovatele Cloud4com a DC Lužice

3. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: CRA)
Společnost České Radiokomunikace (CRA) kupuje od ARICOMA Group firmu Cloud4com (C4C) spolu s datovým centrem Lužice. Cena se bude z části odvíjet od výsledků příštího roku a v sumě by měla přesáhnout miliardu korun. Čtěte více

Amazon Web Services má řadu novinek včetně genAI nástroje pro IT i marketing

29. 12. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Amazon Web Services)
AWS re:Invent 2023, společnosti největší cloudové událost roku, v Las Vegas, Nevada, nabídla klíčové prezentace, diskuse o inovacích, laboratoře pro vývojáře, workshopy, ukázky technologií a udržitelnosti. Mezi ty nejvýraznější patří nový generativní AI asistent – Amazon Q pro firmy i zaměstnance, nebo serverové čipy nové generace. Čtěte více

GAPP System získal již pátou VMware Master Services Competency certifikaci

28. 12. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: GAPP System)
Společnost GAPP System získala jako první v České republice certifikaci VMware Master Services Competency (MSC) pro oblast VMware Cloud Foundation (VCF). Stala se tak také prvním českým VMware partnerem, který je nositelem pěti MSC certifikací. Čtěte více

SAP jako první v ČR zařadil do katalogu cloud computingu řešení typu SaaS

22. 12. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: SAP)
Řešení SAP Analytics Cloud se stalo první službou typu Software as a Service (SaaS) zapsanou v novém katalogu cloud computingu podle novely zákona o informačních systémech veřejné správy. Více než dva roky od přijetí novely se tak nachází v katalogu celkem tři služby. Čtěte více