HPE Ezmeral Software zrychluje a zjednodušuje analýzu dat

23. 5. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise představila další vylepšení platformy HPE Ezmeral Software. Zjednodušená platforma nyní nabízí nové uživatelské rozhraní, rozšířený výběr nejoblíbenějších zdrojů dat a open-sourcových nástrojů, interoperabilitu napříč platformou a jejími nástroji a konzistentní prostředí pro provoz cloudu.

Navzdory rostoucí poptávce po nových zdrojích příjmů a zvýšení efektivity využití dat, bylo pouze 24 % podnikových dat vytvořených v roce 2022 využito pro analýzy nebo využito v AI/ML. Způsobeno je to tím, že data jsou rozprostřena napříč cloudy a vyskytují se v různých datových formátech a zdrojích. Podniky se navíc potýkají s analytickými nástroji a úlohami, které musí plnit požadavky nejen na výkon, ale i náklady a dodržování předpisů. V neposlední řadě řešení založená na veřejném cloudu přinášejí omezenou kontrolu dat, nepředvídatelné náklady a riziko závislosti na dodavateli. Open-sourcové nástroje navíc nejsou navrženy pro podnikové IT a dostatečně neplní bezpečnostní požadavky.

HPE Ezmeral Software poskytuje kompletní datovou a analytickou platformu s předvídatelným a transparentním financováním. Organizacím umožňuje inovovat data kdykoli a kdekoli. Vylepšený software poskytuje základní řešení nabízející jednotné federované zobrazení dat určené k nasazení v hybridním a multicloudovým prostředí, takže organizace mohou snadno přistupovat, analyzovat a řídit data po celém světě. Na těchto základech je postaven i nový software HPE Ezmeral Unified Analytics, který vývojářům a profesionálům v oblasti analýzy dat nabízí samoobslužný přístup k plně spravovaným a vybraným open-sourcovým nástrojům umožňující kompletní životní cyklus analýz a úloh pro AI/ML.

  • Software HPE Ezmeral Data Fabric poskytuje přístup k různým zdrojům dat a formátům, zahrnující různé soubory, objekty, tabulky či streamy, a je připraven k nasazení v hybridním cloudovém prostředí. Software je vůbec poprvé k dispozici ve formě SaaS nabídky a s novým intuitivním uživatelským rozhraním. Organizace v něm najdou vylepšené ovládací prvky a automatizovanou správu zásad pro optimalizaci umístění úloh podle výkonu, lokality dat, suverenity, nákladů a dodržování předpisů.
  • HPE Ezmeral Unified Analytics Software obsahuje novou nabídku pro datové inženýrství a vědu a analýzu dat formou SaaS a samoobslužné prostředí. Podniky díky tomu mohou vytvářet datové kanály, vyvíjet, nasazovat a monitorovat modely a vizualizovat data prostřednictvím stále aktuálních moderních nástrojů jako je Apache Airflow, Apache Spark, Apache Superset, Feast, Kubeflow, MLFlow, Presto SQL a Ray. Mezi nově podporované patří Snowflake, MySQL, DeltaLake, Teradata a Oracle. Díky otevřenému a rozšiřitelnému softwaru lze snadno přidávat aplikace a zdroje podle potřeb.

Zatímco konkurenční nabídky často vyžadují, aby zákazníci vynaložili značné náklady na přesun dat k analýze do cloudu, platforma HPE Ezmeral Software je hybridní a lze ji nasadit napříč edge, kolokačními, on-premise a veřejnými cloudovými prostředími. Nezávislé nasazení na umístění minimalizuje náklady na přenos dat tím, že organizacím umožní analýzy spustit tam, kde se nacházejí data a výpočetní možnosti.

V prvním fiskálním kvartále společnosti HPE platforma HPE Ezmeral Software rostla dvouciferným tempem. Zákazníci ji používají k detekci podvodů a rizik ve finančních službách, výzkumu v lékařství a zdravotní péči o pacienty, analýze kvality ve výrobě, monitorování sítí v telekomunikacích a autonomním řízení.

HPE rozšiřuje dynamiku v open-sourcových nástrojích a analýzách

V návaznosti na rostoucí zájem podniků o řízené open-sourcové technologie založila společnost HPE pro platformu HPE Ezmeral Software v dubnu letošního roku v Řecku nové globální centrum excelence (CoE). V něm pracuje více než 30 softwarových inženýrů a vývojářů, kteří mají rozsáhlé dovednosti a zkušenosti s open-source nástroji, včetně platformy MLOps, Kubeflow.

Dostupnost

Software HPE Ezmeral Data Fabric a HPE Ezmeral Unified Analytics jsou již dnes dostupné formou SaaS modelu pro provoz na jakékoliv infrastruktuře nebo veřejném cloudu.

 

Štítky: 
Cloud computing, SaaS, Analytika, Hewlett Packard Enterprise

Podobné články

Red Hat urychluje zavádění generativní AI v hybridním cloudu

2. 6. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Red Hat představil nové možnosti pro Red Hat OpenShift AI. Vylepšení využívají a rozšiřují osvědčené funkce Red Hat OpenShift a Red Hat OpenShift Data Science a vývojářům nabízí jednotné řešení pro školení, obsluhu, monitorování a správu životního cyklu AI/ML modelů a aplikací, od experimentů až po zavedení do produkce. Čtěte více

Novinky v portfoliu Dell APEX

2. 6. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Společnost Dell představil novinky v portfoliu Dell APEX v oblasti cloudových platforem, softwaru pro veřejná cloudová úložiště, klientských zařízení a výpočetních prostředků. Novinky poskytované formou služby a multicloudových řešení zahrnujících datová centra, veřejný cloud a koncová zařízenípomohou podnikům zrychlit běžnou činnost i nasazování inovací díky lepší správě a mobilitě aplikací a dat. Čtěte více

Multicloud přináší problémy se zabezpečením přístupu uživatelů

1. 6. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco systems)
Společnost Cisco zveřejnila studii Global Networking Trends Report, která zkoumala, jak nejlépe poskytnout distribuovaným pracovníkům konzistentní, bezpečné a odkudkoli dostupné připojení k aplikacím v multicloudovém prostředí. Zpráva dále analyzuje, jak organizace nasazují síťové technologie, aby podpořily digitální transformaci. Čtěte více

QNAP se chystá představit řadu novinek včetně QNAP Cloudu

31. 5. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP na veletrhu Computex předvede širokou nabídku nových řešení a produktů, zahrnující inteligentní dozorovací řešení s akcelerátory AI, řešení zálohování do více zařízení a více lokalit, switche určené pro zabezpečení LAN, úložná řešení na úrovni PB, NAS s rozhraním Thunderbolt 4 a nový 100GbE switch. Premiéry se pak dočká představení cloudového úložiště myQNAPcloud One. Čtěte více