HPE Ezmeral Software zrychluje a zjednodušuje analýzu dat

23. 5. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise představila další vylepšení platformy HPE Ezmeral Software. Zjednodušená platforma nyní nabízí nové uživatelské rozhraní, rozšířený výběr nejoblíbenějších zdrojů dat a open-sourcových nástrojů, interoperabilitu napříč platformou a jejími nástroji a konzistentní prostředí pro provoz cloudu.

Navzdory rostoucí poptávce po nových zdrojích příjmů a zvýšení efektivity využití dat, bylo pouze 24 % podnikových dat vytvořených v roce 2022 využito pro analýzy nebo využito v AI/ML. Způsobeno je to tím, že data jsou rozprostřena napříč cloudy a vyskytují se v různých datových formátech a zdrojích. Podniky se navíc potýkají s analytickými nástroji a úlohami, které musí plnit požadavky nejen na výkon, ale i náklady a dodržování předpisů. V neposlední řadě řešení založená na veřejném cloudu přinášejí omezenou kontrolu dat, nepředvídatelné náklady a riziko závislosti na dodavateli. Open-sourcové nástroje navíc nejsou navrženy pro podnikové IT a dostatečně neplní bezpečnostní požadavky.

HPE Ezmeral Software poskytuje kompletní datovou a analytickou platformu s předvídatelným a transparentním financováním. Organizacím umožňuje inovovat data kdykoli a kdekoli. Vylepšený software poskytuje základní řešení nabízející jednotné federované zobrazení dat určené k nasazení v hybridním a multicloudovým prostředí, takže organizace mohou snadno přistupovat, analyzovat a řídit data po celém světě. Na těchto základech je postaven i nový software HPE Ezmeral Unified Analytics, který vývojářům a profesionálům v oblasti analýzy dat nabízí samoobslužný přístup k plně spravovaným a vybraným open-sourcovým nástrojům umožňující kompletní životní cyklus analýz a úloh pro AI/ML.

  • Software HPE Ezmeral Data Fabric poskytuje přístup k různým zdrojům dat a formátům, zahrnující různé soubory, objekty, tabulky či streamy, a je připraven k nasazení v hybridním cloudovém prostředí. Software je vůbec poprvé k dispozici ve formě SaaS nabídky a s novým intuitivním uživatelským rozhraním. Organizace v něm najdou vylepšené ovládací prvky a automatizovanou správu zásad pro optimalizaci umístění úloh podle výkonu, lokality dat, suverenity, nákladů a dodržování předpisů.
  • HPE Ezmeral Unified Analytics Software obsahuje novou nabídku pro datové inženýrství a vědu a analýzu dat formou SaaS a samoobslužné prostředí. Podniky díky tomu mohou vytvářet datové kanály, vyvíjet, nasazovat a monitorovat modely a vizualizovat data prostřednictvím stále aktuálních moderních nástrojů jako je Apache Airflow, Apache Spark, Apache Superset, Feast, Kubeflow, MLFlow, Presto SQL a Ray. Mezi nově podporované patří Snowflake, MySQL, DeltaLake, Teradata a Oracle. Díky otevřenému a rozšiřitelnému softwaru lze snadno přidávat aplikace a zdroje podle potřeb.

Zatímco konkurenční nabídky často vyžadují, aby zákazníci vynaložili značné náklady na přesun dat k analýze do cloudu, platforma HPE Ezmeral Software je hybridní a lze ji nasadit napříč edge, kolokačními, on-premise a veřejnými cloudovými prostředími. Nezávislé nasazení na umístění minimalizuje náklady na přenos dat tím, že organizacím umožní analýzy spustit tam, kde se nacházejí data a výpočetní možnosti.

V prvním fiskálním kvartále společnosti HPE platforma HPE Ezmeral Software rostla dvouciferným tempem. Zákazníci ji používají k detekci podvodů a rizik ve finančních službách, výzkumu v lékařství a zdravotní péči o pacienty, analýze kvality ve výrobě, monitorování sítí v telekomunikacích a autonomním řízení.

HPE rozšiřuje dynamiku v open-sourcových nástrojích a analýzách

V návaznosti na rostoucí zájem podniků o řízené open-sourcové technologie založila společnost HPE pro platformu HPE Ezmeral Software v dubnu letošního roku v Řecku nové globální centrum excelence (CoE). V něm pracuje více než 30 softwarových inženýrů a vývojářů, kteří mají rozsáhlé dovednosti a zkušenosti s open-source nástroji, včetně platformy MLOps, Kubeflow.

Dostupnost

Software HPE Ezmeral Data Fabric a HPE Ezmeral Unified Analytics jsou již dnes dostupné formou SaaS modelu pro provoz na jakékoliv infrastruktuře nebo veřejném cloudu.

 

Štítky: 
Cloud computing, SaaS, Analytika, Hewlett Packard Enterprise

Podobné články

Firemní komunikace na cloudu? Šest z deseti IT manažerů chce mít uložená data v ČR (nebo EU)

26. 6. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IceWarp )
Kontrolu nad firemními daty, která ukládají do cloudu v preferované komunikační platformě, chce mít většina IT manažerů českých společností. Pro víc než pětinu z nich (21,3 %) je zcela zásadní, aby se tato data ukládala v datových centrech na území České republiky nebo alespoň v Evropské unii. Dalších 41 % takové řešení upřednostňuje. Čtěte více

Více než polovina IT profesionálů plánuje úplnou či částečnou migraci na Kubernetes

18. 6. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Pure Storage)
Průzkum společnosti Pure Storage odhalil nárůst zájmu o zavádění nativně cloudových řešení pro urychlení dodávek kritických podnikových aplikací. Čtěte více

Téměř polovina českých firem už pracuje nebo experimentuje s AI

13. 6. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Deloitte )
Rychlý nástup využívání generativní umělé inteligence (GenAI) je nepopiratelným trendem v českém podnikatelském sektoru. Tři pětiny firem považují tuto technologii za klíčovou pro své obchodní strategie a 42 % s ní aktivně pracuje nebo experimentuje. Téměř polovina z nich očekává jako hlavní přínos zavedení GenAI snížení nákladů. Čtěte více

T-Cloud splnil nároky na zařazení do katalogu cloudových služeb pro e-government

10. 6. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: T-Mobile)
Služba virtuálního datového centra T-Cloud společnosti T-Mobile splnila veškeré požadavky stanovené vyhláškou č. 316/2021 Sb. na cloudové služby bezpečnostní úrovně 2 a díky tomu byla Digitální a informační agenturou (DIA) zapsána do katalogu dodavatelů cloudových služeb pro státní správu. Čtěte více