HP vloni zabavilo 1,9 milionu falešných tiskových kazet

19. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Jako jeden z nejúspěšnějších mohou uplynulý rok hodnotit členové specializovaného týmu společnosti HP pro boj s padělky a podvody (ACF). Během dvanácti měsíců, od listopadu 2018 do října 2019, se jim podařilo odhalit a zabavit celkem 1,9 milionu falešných tiskových kazet na území více než třiceti států v Evropě, na Středním východě a v Africe.

Rovněž se zvýšil počet partnerů, kteří žádají o podporu v boji proti falzifikátům. Tento trend odpovídá celosvětovému rozmachu obchodu s padělaným zbožím.

Výroba a prodej padělaného zboží představují celosvětový problém, jenž neustále narůstá. Podle zprávy Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) za rok 2019 tvoří současný obchod s padělky 3,3 % celosvětového obchodu. Specializovaný tým společnosti HP pro boj s padělky a podvody (ACF) tedy čelí velké výzvě – odhalit a odstranit falešný spotřební materiál z trhu. Během roku 2019 provedli více než 5 000 kontrol.

V uplynulých pěti letech se členůmspecializovanémutýmu společnosti HP pro boj s padělky a podvody (ACF) podařilo ve spolupráci s místními orgány vypátrat a zabavit více než 12 milionů falešných tiskových kazetve více než šedesáti zemích v Evropě, na Středním východě a v Africe.

„V zemích Evropy, Středního východu a Afriky se padělatelé stále pokoušejí zneužít dobré pověsti originálních produktů společnosti HP a vyrábějí nelegální kopie. Zákaznící a partneři mohou získávat dojem, že kupují originální výrobky HP. Nárůst online prodejů dává padělatelům nové příležitosti, jak oklamat zákazníky a nabízet jim falešné zboží. Společnost HP si je však této hrozby vědoma a aktivně na ni reaguje,“ řekl Glenn Jones, ředitel globálního programu společnosti HP pro boj proti padělkům. „Jsme hrdí na trvalé partnerství s místními úřady, což nám pomáhá ochránit naše zákazníky před nákupem falešných produktů.“

Úspěchy týmu společnosti HP pro boj s padělky a podvody (ACF) v roce 2019:

  • Nárůst počtu ásahů v Evropě o 697 % a na Středním východě o 49 % (v porovnání s rokem 2018). Zvýšený počet kontrol potvrzuje odhodlání společnosti HP odstraňovat padělané tiskové zboží z trhu.
  • V Africe byl zaznamenán 2% pokles případů obchodu s padělanými výrobky, což je dokladem probíhajícího programu týmu společnosti HP pro boj s padělky a podvody (ACF).
  • Odstranění 44 000 podezřelých nabídek údajně originálního tiskového spotřebního materiálu HP z internetových obchodů eBay a Amazon.
  • Rozšíření ochranných auditů prodejních partnerů (CPPA) a kontrol zakoupeného zboží u zákazniků (CDI); 50% růst v obou případech dokládá zesílení partnerství se zainteresovanými stranami.
  • 13% meziroční nárůst účasti na speciálních vzdělávacích a preventivních aktivitách společnosti HP ukazuje, že zákazníci a partneři jsou si stále více vědomi problémů způsobených padělky.

Profilová karta firmy

HP Inc.

HP Inc.

Naší vizí je vytvořit technologii, která každému změní život k lepšímu – každému člověku, každé organizaci a každé komunitě na celém světě – a to kdekoli. To nás motivuje a inspiruje dělat to, co děláme. A vyrábět to, co vyrábíme. Objevovat a znovuobjevovat. Vytvářet technologie, které ohromují. Nepřestáváme jít energicky za svým, protože ani vy nepřestáváte. Také znovuobjevujete způsob, jakým pracujete. Jakým si hrajete. Jakým žijete. Díky našim technologiím znovuobjevíte svět.

To je naše poslání. To je společnost HP v novém kabátě.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

ALSO se stalo distributorem spotřebního materiálu HP pro ČR a SR

2. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: ALSO)
Společnost ALSO v České republice a na Slovensku rozšířila svoji nabídku o spotřební materiál společnosti HP. Dohoda se vztahuje na kompletní portfolio spotřebního materiály, tedy na inkousty, tonery i papír. Čtěte více

HP Instant Ink přináší domácnostem tisk formou služby za měsíční poplatek

28. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Služba Instant Ink nabízí jednotlivcům a rodinám jistotu vždy dostupného tisku. Nabídka se vztahuje na laserové i inkoustové tiskárny a zákazníkům umožňuje vybírat z různých tarifů podle jejich potřeb. Řešení zároveň zajistí doručení nového spotřebního materiálu v momentě, kdy začne docházet. Čtěte více

HP vloni celosvětově zabavilo miliony tiskových padělků

9. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Zboží bylo zabaveno v období od listopadu 2019 do října 2020, tedy v době, kdy byl boj proti padělanému spotřebnímu materiálu pro tisk po celém světě z důvodu pandemie covidu-19 mimořádně náročný. Zároveň bylo odhaleno a odstraněno Velké množství nezákonných nabídek na inkoustové a tonerové kazety. Čtěte více

Padělky spotřebního materiálu považuje 90 % zákazníků za závažný problém

15. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Podle průzkumu společnosti HP považuje více než 97 % respondentů možnost kontroly zakoupeného zboží u zákazníka (CDI), nabízenou společností HP, za cennou službu pro své podnikání. Celých 96 % respondentů se domnívá, že je tato služba chrání před tím, aby se stali obětí podvodníků. Čtěte více