HP vloni zabavilo 1,9 milionu falešných tiskových kazet

19. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Jako jeden z nejúspěšnějších mohou uplynulý rok hodnotit členové specializovaného týmu společnosti HP pro boj s padělky a podvody (ACF). Během dvanácti měsíců, od listopadu 2018 do října 2019, se jim podařilo odhalit a zabavit celkem 1,9 milionu falešných tiskových kazet na území více než třiceti států v Evropě, na Středním východě a v Africe.

Rovněž se zvýšil počet partnerů, kteří žádají o podporu v boji proti falzifikátům. Tento trend odpovídá celosvětovému rozmachu obchodu s padělaným zbožím.

Výroba a prodej padělaného zboží představují celosvětový problém, jenž neustále narůstá. Podle zprávy Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) za rok 2019 tvoří současný obchod s padělky 3,3 % celosvětového obchodu. Specializovaný tým společnosti HP pro boj s padělky a podvody (ACF) tedy čelí velké výzvě – odhalit a odstranit falešný spotřební materiál z trhu. Během roku 2019 provedli více než 5 000 kontrol.

V uplynulých pěti letech se členůmspecializovanémutýmu společnosti HP pro boj s padělky a podvody (ACF) podařilo ve spolupráci s místními orgány vypátrat a zabavit více než 12 milionů falešných tiskových kazetve více než šedesáti zemích v Evropě, na Středním východě a v Africe.

„V zemích Evropy, Středního východu a Afriky se padělatelé stále pokoušejí zneužít dobré pověsti originálních produktů společnosti HP a vyrábějí nelegální kopie. Zákaznící a partneři mohou získávat dojem, že kupují originální výrobky HP. Nárůst online prodejů dává padělatelům nové příležitosti, jak oklamat zákazníky a nabízet jim falešné zboží. Společnost HP si je však této hrozby vědoma a aktivně na ni reaguje,“ řekl Glenn Jones, ředitel globálního programu společnosti HP pro boj proti padělkům. „Jsme hrdí na trvalé partnerství s místními úřady, což nám pomáhá ochránit naše zákazníky před nákupem falešných produktů.“

Úspěchy týmu společnosti HP pro boj s padělky a podvody (ACF) v roce 2019:

  • Nárůst počtu ásahů v Evropě o 697 % a na Středním východě o 49 % (v porovnání s rokem 2018). Zvýšený počet kontrol potvrzuje odhodlání společnosti HP odstraňovat padělané tiskové zboží z trhu.
  • V Africe byl zaznamenán 2% pokles případů obchodu s padělanými výrobky, což je dokladem probíhajícího programu týmu společnosti HP pro boj s padělky a podvody (ACF).
  • Odstranění 44 000 podezřelých nabídek údajně originálního tiskového spotřebního materiálu HP z internetových obchodů eBay a Amazon.
  • Rozšíření ochranných auditů prodejních partnerů (CPPA) a kontrol zakoupeného zboží u zákazniků (CDI); 50% růst v obou případech dokládá zesílení partnerství se zainteresovanými stranami.
  • 13% meziroční nárůst účasti na speciálních vzdělávacích a preventivních aktivitách společnosti HP ukazuje, že zákazníci a partneři jsou si stále více vědomi problémů způsobených padělky.

Profilová karta firmy

HP Inc.

HP Inc.

Naší vizí je vytvořit technologii, která každému změní život k lepšímu – každému člověku, každé organizaci a každé komunitě na celém světě – a to kdekoli. To nás motivuje a inspiruje dělat to, co děláme. A vyrábět to, co vyrábíme. Objevovat a znovuobjevovat. Vytvářet technologie, které ohromují. Nepřestáváme jít energicky za svým, protože ani vy nepřestáváte. Také znovuobjevujete způsob, jakým pracujete. Jakým si hrajete. Jakým žijete. Díky našim technologiím znovuobjevíte svět.

To je naše poslání. To je společnost HP v novém kabátě.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Lama Plus se stala autorizovaným distributorem Brother na Slovensku

22. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lama Plus)
Společnost Lama Plus rozšířila spolupráci se společností Brother a stala se autorizovaným distributorem spotřebního materiálu Brother také na Slovensku. Čtěte více

Canon varuje před levnými tonery do tiskáren

19. 6. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Nepůvodní tonerové kazety do tiskáren mohou být pro uživatele zdravotním rizikem. Vyplývá to z nedávných testů v Německu, které prokázaly, že tyto produkty při vysokých teplotách vznikajících při tisku uvolňují do ovzduší mnohem větší množství toxických látek, než dovolují předepsané normy. Česká inspekce životního prostředí proto zahájila u neoriginálních tonerových kazet kontroly. Společnost Canon doporučuje, aby uživatelé dávali přednost originálním produktům a nabízí řadu důvodů. Čtěte více

IDC: Prodej spotřebního materiálu pro tiskárny v regionu CEMA v roce 2018 stagnoval

10. 4. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: ICD)
Prodej spotřebního materiálu pro tiskárny a multifunkce v regionu CEMA (střední Evropa, Blízký východ a Afrika) podle IDC v loňském roce meziročně klesl o 3,2 % v objemu a vzrostl o 0,1 % v tržbách výrobců. Čtěte více

eD system nejlepším distributorem „spotřebáku“ HP v regionu CEMA

25. 4. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: eD system)
Distributor eD system získal další cenu za rok 2017. Na Maltě jej v březnu ocenila společnost HP předáním titulu Nejlepší distributor spotřebního materiálu HP v regionu střední a východní Evropy, Středního východu a Afriky. Čtěte více