HP pokračuje v rozvoji 3D tisku a posiluje související partnerský ekosystém

25. 11. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP na veletrhu Formnext, největší světové akci zaměřené na aditivní výrobu, informovala o připravenosti oslovit nové zákazníky a rozšířit partnerské programy i ekosystém. HP navázalo spolupráci s největším světovým výrobcem kosmetiky, firmou L’Oréal, s níž se hodlá zaměřit na nasazení aditivní výroby v masovém měřítku a na zkoumání možností zcela nových kosmetických obalů a dalších inovací.

HP dále představilo inovativní výrobní aplikace vyvinuté s využitím platforem pro 3D tisk Multi Jet Fusion a Metal Jet. Aby HP uspokojilo rostoucí poptávku po flexibilnější 3D výrobě a masové personalizaci napříč průmyslovými odvětvími, rozšiřuje také síť dodavatelů zařazených do platformy Digital Manufacturing Network (DMN).

„3D tisk přináší nové úrovně personalizace, flexibility v podnikání a udržitelnosti,“ řekl Didier Deltort, prezident divize Personalization and 3D Printing ve společnosti HP Inc. „S našimi partnery a zákazníky budeme i nadále dláždit cestu k masové výrobě vylepšováním našich tiskových platforem Multi Jet Fusion a HP Metal Jet, a stejně tak pomocí investic do softwaru či služeb.“

Společnosti L’Oréal a HP jsou odhodlány spolupracovat na transformaci kosmetického průmyslu

Spolupráce mezi společnostmi HP a L’Oréal umožní zvýšit flexibilitu výroby, vytvářet inovativní obaly a nabídnout spotřebitelům novou zákaznickou zkušenost. L’Oréal se rozhodl využít technologii HP Multi Jet Fusion, aby mohl rychleji reagovat na změny ve výrobních procesech a na výrobních linkách. Obě firmy společně vyvinuly systém pro rychlý návrh a výrobu tzv. „puků“ (kulatých krabiček s kosmetickými přípravky), které společnosti L’Oréal usnadní a urychlí přepravu, plnění i etiketování produktů při výrobě, což přinese 33% úsporu nákladů a 66% úsporu času. Možnost snadno upravit design obalů se osvědčila i v průběhu pandemie covidu-19, kdy díky této technologii dokázalal L’Oréal pružněji reagovat na změny v nákupním chování spotřebitelů. L’Oréal plánuje využít platformu HP Digital Manufacturing Network k rozšíření výroby kulatých obalů na celý svůj globální dodavatelský řetězec a dále také k naplnění svých cílů v oblasti udržitelnosti, neboť tak bude moci jednotlivé díly efektivně vyrábět na místě a v čase, kdy jsou zapotřebí.

Společnosti L’Oréal a HP představila na veletrhu Formnext příklady na míru navržených „puků“ a také jedinečné textury pro luxusní kosmetiku, které je možné vytvořit pouze díky 3D tiskovým řešením HP. Obě firmy zkoumají nové možnosti v oblasti designu i dalších inovací, které se nabízejí díky pokročilým schopnostem platformy HP Multi Jet Fusion. Výsledkem spolupráce mezi společnostmi L’Oréal a HP a Komisí pro alternativní a atomovou energii (le Commissariat à l'énergie atomique et aux énergies altertatives, CEA) navázané v loňském roce je například návrh jedinečných textur a inovativních mřížkových obalů.

Cesta k výrobě: dodavatelé dílů využívají výhod poskytovaných služeb, předplatného, softwaru a automatizace

Společnost HP rozšiřuje svou globální síť Digital Manufacturing Network o nové certifikované dodavatele dílů, a zaručuje tak nejvyšší standardy kvality a spolehlivosti, protože poptávka po výrobě s využitím technologie Multi Jet Fusion roste.

Partneři sítě HP Digital Manufacturing Network a dodavatelé dílů, jako jsou společnosti Forecast 3D, Jawstec, Weerga ZiggZagg, využívají portfolio HP pro aditivní výrobu včetně 3D Factory Services, softwarových řešení, jako jsou HP 3D API a HP 3D Center, a hardwarových řešení, jako je HP Automatic Unpacking Station, k usnadnění správy a automatizace komplexních pracovních postupů 3D tisku a souborů zařízení pro masovou aditivní výrobu. ZiggZagg je také nejnovějším partnerem, který využívá obchodní model 3D jako služba (3DaaS) společnosti HP zajišťující větší kapitálovou flexibilitu a vyšší obchodní agilitu k rychlejšímu rozšiřování výroby. Ukázalo se, že tento model přináší v nestálém období pandemie covidu-19 obrovské výhody, a zákazníci HP na něj stále častěji přecházejí.

Inovace společnosti HP a jejích zákazníků:

  • Společnosti BASF 3D Printing Solutions Oechsler: vyvinuly plně zakázkové celoskořepinové automobilové sedadlo pro 3D tisk pomocí technologie Multi Jet Fusion a prášku BASF ULTRASINT TPU01. Firma Oechsler vyvinula jedinečnou strukturu elastomerové mřížky, která je ideální pro sedadla luxusních a sportovních vozů a vysoce individuální prvky.
  • Impress: největší evropský technologický řetězec v oblasti ortodoncie využívá řešení HP Jet Fusion 5210 k rozšíření výroby čirých zubních rovnátek v novém výrobním závodě ve Španělsku.
  • Finalisté soutěže Pumundus Challenge 2021: Technologii Multi Jet Fusion využili k vývoji aplikací oceněných v letošním ročníku soutěže Pumundus Challenge následující zákazníci. Výherci budou vyhlášeni na veletrhu Formnext.
    • ATHOS: připravuje komerční uvedení zcela na míru šité lezecké obuvi, která zajišťuje bezkonkurenční pohodlí a vyšší výkonnost.
    • Glaze Prosthetics: odolnost, nízká hmotnost a možnost personalizace aktivní ruky Symbious předčily očekávání pacientů s amputovanou horní končetinou.
    • Odisei Music: tento cestovní saxofon je nejmenší a nejlehčí elektronický saxofon na světě a pořídilo si jej více než 1 200 uživatelů po celém světě.

Převrat ve výrobě kovových dílů díky technologii HP Metal Jet

HP na veletrhu Formnext představilo i nové trendy v oblasti platformy Metal Jet včetně nových dílů a pokroku ve spolupráci s partnery, jako jsou GKN a Volkswagen. Volkswagen integruje finální díly vyrobené technologií HP Metal Jet do sloupku A modelu T-Roc Cabriolet. Konstrukční díly prošly certifikací pro nárazové zkoušky a váží téměř o 50 % méně než běžné komponenty.

HP pokračuje v ověřování výrobních aplikací u partnerů a zákazníků a směřuje k širší komerční dostupnosti technologie Metal Jet v roce 2022.

Našimi partnery jsou například společnosti GKN, Parmatech, Volkswagen, Cobra Golf, které již technologii Metal Jet využívají a úspěšně demonstrují výhody masové výroby kovů,“ prohlásil Ramon Pastor, globální ředitel divize Metals Business v HP Inc. „Díky tomu, že pokračujeme ve zdokonalování našich technologií, můžeme vše směřovat k uvedení našich produktů na trh v roce 2022. Těšíme se na to, že našim zákazníkům poskytneme špičkovou efektivitu, úsporu nákladu a volnost v oblasti designu, abychom pomohli urychlit a rozšířit digitální výrobu.“

Profilová karta firmy

HP Inc.

HP Inc.

Naší vizí je vytvořit technologii, která každému změní život k lepšímu – každému člověku, každé organizaci a každé komunitě na celém světě – a to kdekoli. To nás motivuje a inspiruje dělat to, co děláme. A vyrábět to, co vyrábíme. Objevovat a znovuobjevovat. Vytvářet technologie, které ohromují. Nepřestáváme jít energicky za svým, protože ani vy nepřestáváte. Také znovuobjevujete způsob, jakým pracujete. Jakým si hrajete. Jakým žijete. Díky našim technologiím znovuobjevíte svět.

To je naše poslání. To je společnost HP v novém kabátě.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Elvira rozšířila pražský showroom 3D technologií

27. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Elvira)
Dodavatel 3D technologií a provozovatel portálu Abc3D, společnost Elvira, otevřela ve svém sídle Praze 5 - Hlubočepích showroom zaměřený na prezentaci a praktické ukázky 3D technologií. Cílem společnosti je představit stávajícím i potenciálním zákazníkům kompletní cyklus aditivní výroby, který umožňuje změnit zaběhnutou praxi a zvýšit efektivitu vývojových a výrobních procesů. Čtěte více

Peter Halmo (Xerox): Naše nabídka vždy reaguje na aktuální dění

25. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Xerox)
Xerox vyrostl na tisku a kopírování. Již dlouho však expanduje i do řady dalších odvětví včetně 3D tisku, umělé inteligence, rozšířené reality nebo třeba IoT. Na otázky o aktuálním dění ve společnosti a jejím směřování v blízké budoucnosti nám odpovídal generální ředitel pro ČR a SR Peter Halmo. Čtěte více

Elvira představila novou řadu 3D tiskáren Phenom s technologií MSLA

18. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Elvira)
Společnost Elvira | Abc3D oznámila dostupnost cenově dostupné velkoformátové 3D tiskové technologie MSLA od výrobce Peopoly. 3D tiskárny řady Phenom nabízejí vysokou kvalitu povrchu, detailu a mimořádnou velikost tištěných dílů z materiálů na bázi pryskyřice/resinu. Čtěte více

3Dwiser hlásí rekordní zájem o 3D tisk

15. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: 3Dwiser)
Podniky během celosvětové pandemie ocenily výhody aditivní výroby. Dokážou díky ní rychleji a pružněji reagovat na měnící se poptávku. Oproti jarnímu propadu ke konci roku 2020 tak začaly firmy do 3D tisku rekordně investovat. Čtěte více