Hanwha Vision představil bispektrální kameru pro rychlé určování teploty a vizuální identifikaci

14. 7. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hanwha Vision)
Společnost Hanwha Vision uvedla na trh novou řadu bispektrálních kamer poskytujících optické a termální zobrazování sledované oblasti. Modely TNM-C4940TD, TNM-C4950TD a TNM-C4960TD používají po dvou objektivech ke generování termo obrazu v rozlišení VGA a optického obrazu ve 4K.

Termo objektiv nových kamer podporuje perimetrické odhalování podezřelých aktivit i při slabém osvětlení a za nepříznivých klimatických podmínek, či dokonce zakrytí sledované oblasti nějakou optickou překážkou, jako např. listím. Optický objektiv zprostředkuje detaily pro potřeby identifikace, tedy určení toho, zda podezřelou aktivitu nezpůsobil např. narušitel. Je tak zajištěna detekce a rychlá identifikace bez nutnosti instalovat dvě samostatná zařízení – s úsporou času, hardwaru i průběžných nákladů na údržbu – tedy při nižších celkových nákladech spojených s vlastnictvím.

Kamery disponují algoritmy hlubokého učení pro detekci a klasifikaci objektů. Rozpoznávání objektů s podporou AI redukuje výskyt falešných poplachů a slouží provozovatelům jako spolehlivý zdroj informací. Funkce pro přesnou klasifikaci objektů zvyšují provozní efektivitu s ohledem na mimořádnou účinnost forenzního zkoumání. Kamery dokáží rozpoznávat lidské tváře a identifikovat konkrétní vozidla nebo registrační značky, zatímco ignorují nevýznamné pohyby, jako např. stromy rozpohybované větrem, stíny, náhodné objekty nebo zvířata v zorném poli.

Uvedená řada kamer s podporou funkcí AI může dále sloužit např. ke sledování dopravy a generování výstrah v případě zastavování vozidel, kdy hrozí riziko vytvoření dopravní zácpy. Za slabého osvětlení nebo nepříznivých klimatických podmínek lzes sledovat vozidla na dálku pomocí termo objektivu, zatímco optický objektiv 4K zprostředkuje klíčové informace poté, co se objekt dostane blíže ke kameře (např. registrační značku nebo typ vozidla – osobní/nákladní/autobus/jízdní kolo/motocykl). Obsluha též může přepínat mezi různými barevnými paletami termo zobrazení k odhalení dalších podrobností scény.

V průmyslovém prostředí dokáže termo objektiv rychle detekovat náhlé změny teploty, které mohou ukazovat na poruchu zařízení nebo potrubí. Systém může automaticky zasílat upozornění obsluze s přesným zobrazením problematického místa. Obsluha pak může přes objektiv 4K vyhodnotit aktuální situaci a nasměrovat pozemní personál k danému místu, aby se předešlo dalším problémům, rizikům či výpadkům výroby.

Model TNM-C4940TD nabízí optické zorné pole (FoV) 50° a termální zorné pole 37°; model TNM-C4950TD pak 31,9°, resp. 24,2°; a TNM-C4960TD pak 17,4° a 13,1° – zákazník tak může zvolit optimální řešení pro různé případy užití.

Obrazová galerie:

Podobné články

Axis: panoramatické IP kamery řady P37

2. 12. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis Communications)
Pro příznivce efektivních řešení uvádí společnost Axis Communications tři nové panoramatické kamery řady AXIS P37, které nabízejí čtyři streamy v rozlišení až 4K na kanál a poskytují tak vynikající panoramatický přehled i detailní záběry. Jsou určené k dohledu nad rozsáhlými oblastmi a disponují ostrým obrazem se všemi detaily i při nízkém osvětlení nebo díky 360° IR přísvitu také v úplné tmě. Čtěte více

Michal Šotek (Konica Minolta): Chytré kamery nabízejí neomezené možnosti

1. 12. 2023. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing a Konica Minolta)
Michala Šotka, ředitele divize Video Solution Services ve společnosti Konica Minolta, jsme se zeptali, jaký je současný vývoj a možnosti využití chytrých kamer. Čím se liší kamerová řešení Konica Minolta, jak je to s GDPR a kde vidí příležitosti pro resellery a integrátory? Čtěte více

Domácí kamery TP-Link Tapo C212 a C211

24. 11. 2023. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: TP-Link)
Nové domácí Wi-Fi kamery Tapo C212, jež disponují ethernetovým portem, a Tapo C211, první Tapo kamera v černé barvě, v sobě ukrývají osvědčené funkce zabezpečení, ale nabízejí i další vychytávky, které oceníte v každodenních situacích. Čtěte více

TP-Link: domácí Wi-Fi kamera Tapo C212

18. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Dohledová kamera Tapo C212 od TP-Linku nabízí velkorysé prostorové vidění, kvalitní obraz, noční režim nebo možnost obousměrné komunikace, což ocení nejen rodiny s dětmi, ale i ostatní zájemci o zabezpečení bytu či domu. Díky možnosti připojení přes Wi-Fi síť i ethernetový port se z kamery stává univerzální řešení pro ochranu vnitřních prostor. Čtěte více