Fujitsu představilo škálovatelná úložiště Eternus DX8700 a DX8900 S3

7. 7. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fujitsu)
Fujitsu Eternus DX8700 a DX8900 S3 jsou masivně škálovatelné vlajkové lodě rodiny Eternus DX. Cílí zejména na korporátní klientelu, která požaduje vysoký výkon a velkou kapacitu. Přírůstky do řady Eternus DX s až čtyřmi miliony IOPS tyto požadavky splňují a navrch přidávají spolehlivost a neustálou dostupnost dat.

„Fujitsu přebírá vedení v oblasti podnikových datových úložišť, protože otevírá nové dimenze škálovatelnosti, flexibility, automatizace a kontinuity byznysu. Nové špičkové systémy Eternus DX8700 S3 a Eternus DX8900 S3 jsou efektivnější, napěchované inovacemi a zajistí zákazníkům trvalé platformy pro konsolidaci úložišť v datových centrech,“ řekl senior viceprezident Fujitsu Kenichi Sakai.

Plánování kapacit firemních úložišť je v poslední době stále náročnější. K nárůstu dat nedochází podle plánu a velmi často jde o skokové změny. Společnosti dnes navíc musejí reagovat okamžitě, a proto vyžadují vyšší flexibilitu při škálování úložných systémů. Potřeba vyvážit vyšší nároky na obslužnost korporátních dat při minimalizaci TCO však také vyžaduje novou architekturu úložišť. Fujitsu umožňuje zákazníkům využívat nejflexibilnější obchodní model „pay-as-you-grow“ („investuj podle toho, jak rosteš“), takže mohou systémy zprovoznit včas a nemusejí předem nakupovat zbytečnou kapacitu navíc.

„Firmy v našem regionu napříč všemi odvětvími v současnosti zažívají nepředstavitelný nárůst objemu dat, který je způsoben hlavně růstem počtu připojených zařízení. Jejich počet podle různých odhadů dosáhne v příštích pěti letech dvacet miliard. Pokud se s tímto počtem mají IT oddělení efektivně vypořádat, je potřeba, aby zvolila zcela nový přístup. Ten jim musí poskytnout jak flexibilitu, tak škálovatelnost a spolehlivost. Jsme přesvědčeni, že Eternus DX v kombinaci se službami společnosti Brocade zajistí kompletní řešení pro další generaci datových služeb v datacentrech. Věříme, že bude hrát klíčovou roli v rámci této nové, robustní infrastruktury a poskytne tak zákazníkům výhodu v budoucích letech,“ řekl Marcus Jewell, viceprezident společnosti Brocade pro region EMEA.

Podnikové úložné systémy od Fujitsu se také liší unikátní automatizací a funkcí nulové odstávky (zero-downtime). Představují tak další milník pro kritická úložiště, protože garantují maximální využití systémů a přispívají k rychlejší návratnosti investice. S automatizovanou správou QoS (Quality of Services) může být  výkon alokován přesně podle potřeb a priorit firmy. Technologie může být zároveň využita při správě virtuálních serverů. Nová architektura systému Eternus se také vypořádá s vícečetným selháním komponent, aniž by došlo k výpadku služeb. Spolu s  funkcionalitou Eternus Storage Cluster pro automatický failover pak garantuje non-stop provoz i přes kompletní selhání systému nebo celého datacentra.

Řešení Eternus DX8700 S3 a DX8900 S3 jsou vhodná pro konsolidaci dat do jediného systému. Například pro OLTP, velké databáze, souborové systémy, kritické aplikace a big data. Zároveň poskytují velkou kapacitu pro virtualizační prostředí. Díky svým vlastem jde o řešení vhodná pro kritická data.

Fujitsu Storage Eternus DX8700 S3 a DX8900 S3 budou dostupné od 1. srpna 2015. Ceny se liší podle konfigurace a regionu.

Štítky: 
Úložiště, Fujitsu

Podobné články

Pure Storage přináší novou definici úložišť pro moderní aplikace

18. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Pure Storage)
Nová verze Portworx Enterprise 2.8 přináší úložiště ve formě kódu, řízené jako celek z platformy Kubernetes. Úložiště tak funguje konzistentně v libovolném hybridním prostředí, nezávisle na konkrétní infrastruktuře nebo konkrétním cloudu Čtěte více

Jak COVID-19 (podle výrobců) ovlivnil ukládání a zálohování dat

7. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Jak se události z posledních měsíců promítly do přístupu k ukládání a zálohování dat jsme zjišťovali přímo u poskytovatelů souvisejícího hardwaru, softwaru a služeb. Některé z nastíněných trendů pravděpodobně vytuší každý, řada z nich vás však možná překvapí. Čtěte více

IBM přichází s novými All-Flash diskovými poli z rodiny FlashSystem

6. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Tech Data Distribution)
Rodinu diskových polí řady IBM FlashSystem rozšířily tři nové modely. Jsou jimi nové verze IBM FlashSystem 5015, IBM FlashSystem 5035 a zcela nový produkt IBM FlashSystem 5200. Novinky jsou určeny pro každého, kdo potřebuje rychlý a bezpečný přístup ke svým datům s možností škálovatelnosti. Čtěte více

Kingston: NVMe PCIe SSD NV1

11. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kingston)
Společnost Kingston zahájila prodej NVMe PCIe SSD disků NV1. Novinka je postavena na jednostranné kartě formátu M.2 a díky svým parametrům je ideální základní jednotkou pro majitele notebooků a malých počítačů, kteří chtějí začít využívat výhod NVMe SSD disků. Čtěte více