Embarcadero od TwoDesk Software získalo nástroje Castalia a Usertility

23. 1. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Embarcadero)
Společnost Embarcadero Technologies odkoupila nástroje Castalia for Delphi a Usertility od firmy TwoDesk Software. Embarcadero zabuduje nástroje Castalia pro zvyšování vývojářské produktivity do integrovaného vývojového prostředí (IDE) produktu RAD Studio.

Po dokončení integrace se zvýší pohodlí zápisu kódu a optimalizují se kódy v jazyce Object Pascal i C++. Produkt RAD Studio bude dále obohacen o možnost využít nástroj Usertility, tedy snadno zabudovatelnou, avšak velice výkonnou službu sledování četnosti využívání softwaru. Akvizice je dalším potvrzením, že Embarcadero plní svůj závazek zvyšovat produktivitu vývojářů. Uživatelům produktu RAD Studio umožní získat podporu pro tato dvě řešení od nezávislého dodavatele, která bude nadále prodávána a podporována přímo společností Embarcadero.

„Nástroj Castalia měl trvalé místo mezi těmi nejpopulárnějšími doplňky od nezávislých dodavatelů pro vylepšení produktivity prostředí Delphi a editoru kódu. Nyní začne být ještě těsněji integrován, rozšiřován a podporován v produktu RAD Studio,“ řekl Michael Swindell, starší viceprezident pro produkty u společnosti Embarcadero Technologies. „Zahrnutí analytických možností nástroje Usertility pro sledování aplikací pomůže firmám zabudovat do aplikací sledování četnosti využívání s dosud nenabízenou úrovní granularity, aniž by byl třeba zápis jakéhokoli kódu – a navíc pod různými operačními systémy a formáty zařízení.“

Castalia je hlavním zásuvným modulem pro zvyšování produktivity zápisu kódu v prostředí RAD Studio. Produkt disponuje funkcemi pro vylepšení IDE, a proto je již dlouho upřednostňovaným nástrojem pro vývojáře v Delphi. Zásuvný modul poskytuje pokročilé vlastnosti a vylepšení IDE, které zjednodušují a zrychlují návrh i zápis zdrojového kódu aplikací. Hlavní vlastnosti nabízejí zvýrazňování syntaxe, navigaci kódem, analýzu kódu, refaktoring, šablony a mnoho dalších pokročilých vlastností pro úpravy kódu.

Usertility je použitelná komponenta pro knihovny VCL i FireMonkey, jež vývojářům dovolí sledovat a analyzovat používání aplikací. Nástroj obsahuje metriky jako počet uživatelů, platformy, počet otevření aplikace a se kterými prvky uživatelského rozhraní uživatel aplikace pracuje. Obsahuje propojení se vzdálenou službou vybavenou grafickým rozhraním, která zobrazuje data a výsledky analýz. Tím, že vývojář prostě připojí komponentu Usertility do své aplikace, ji bez nutnosti zápisu jakéhokoli kódu okamžitě vybaví analytickými možnostmi. Embarcadero zamýšlí tyto vlastnosti rozšířit a poskytnout stejnou funkčnost na mobilních platformách jako Android, iOS a dalších.

Nástroj Castalia pro Delphi je dostupný s nákupem RAD Studia XE7. Usertility bude k dispozici novým zákazníkům později.

Štítky: 

Podobné články

Tomáš Kubica, HP

Odborný seminář Networking 2014

11. 6. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Společnost DCD Publishing uspořádala odborný seminář věnovaný networkingu, sjednocené komunikaci, trendu Bring Your Own Device a mobilním službám. Partnery akce byly společnosti HP, Invea-Tech, AutoCont, Embarcadero a Novell. Čtěte více