Dell Technologies přichází s novou generací serverů pro AI a edge computing

22. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
S portfoliem 17 nových serverů směřuje Dell Technologies k autonomní infrastruktuře, která nabízí lepší efektivitu IT, podporuje AI a vychází vstříc potřebám IT mimo klasické datové centrum, zejména v oblasti edge computingu.

Autonomní výpočetní systémy zákazníkům umožní v budoucnu plně využívat autonomně zaváděnou, autonomně poskytovanou a autonomně spravovanou infrastrukturu. Dnes je díky automatizaci a Dell EMC OpenManage Enterprise správa serverů a systémů PowerEdge v průměru až o 85 % méně časově náročná a o desítky kroků jednodušší.

Dosud nejvyšší výkon pomáhá firmám dosáhnout cílů rychleji

Nové servery PowerEdge optimálně využívají nejnovější technologie AMD a Intel a dokážou tak poskytovat výpočetní výkon pro nejdůležitější pracovní zátěže a aplikace, jaké zákazníci potřebují provozovat.

  • Servery PowerEdge R6515 s procesory AMD EPYC 3. generace urychlují zpracování dat u velkých databází Hadoop až o 60 % a s tím i získávání důležitých poznatků.
  • Servery PowerEdge R750 s nastupujícími procesory Intel Xeon Scalable 3. generace vykazují až o 43 % vyšší výkon při masivně paralelním řešení soustav lineárních rovnic, a umožňují tak provozovat výpočetně nejnáročnější pracovní zátěže.

Servery PowerEdge jsou nově vybavené sběrnicí PCIe Gen 4.0, která má dvojnásobnou propustnost oproti předchozí generaci, a osazené až šesti akcelerátory na server pro provoz nejnáročnějších datově intenzivních pracovních zátěží. Díky těmto technologiím spolu s autonomní inteligencí jsou nové systémy nejlépe vybavené pro AI z celé dosavadní nabídky serverů PowerEdge a umožňují zákazníkům předvídat a rychleji řešit vznikající potřeby.

Součástí nejnovějšího portfolia jsou dva zcela nové servery optimalizované pro využití akcelerátorů:

  • Server PowerEdge XE8545 je postavený především pro účely umělé inteligence a běží na něm nejnovější HPC ready řešení pro AI a datovou analýzu. To usnadňuje provozování AI, datově analytických a pokročilých výpočetních pracovních zátěží na jednom systému. Dvousocketový server PowerEdge XE8545 v rackovém provedení velikosti 4U může být osazený procesory AMD EPYC 3. generace celkem až se 128 jádry, čtyřmi grafickými jednotkami NVIDIA A100 a je optimalizovaný pro běh NVIDIA vGPU.
  • Server PowerEdge R750xa maximalizuje výkon GPU akcelerace pro účely tréninku strojového učení, inference a AI, a to také díky nedávno oznámenému softwarovému balíčku NVIDIA AI Enterprise, který je dostupný exkluzivně pro VMware vSphere 7 Update 2. Dvousocketový server v rackovém provedení velikosti 2U je osazený procesory Intel Xeon Scalable 3. generace a je možné do něj naistalovat až čtyři grafické karty dvojité šířky, nebo šest grafických karet standardní šířky.

Odolnost a malá hloubka přináší IT do okrajových prostředí

Odolné servery PowerEdge XR11 a XR12 založené na technologii Intel jsou určené k nasazení ve fyzikálně náročných podmínkách a v odloučených lokalitách, kde je požadován vysoký výkon a bezpečnost. Vychází vstříc stoupajícím nárokům pracovních zátěží provozovaných v Edge prostředích – mají robustní šasi s minimálními rozměry vhodné do mělkých serverových skříní a prostor pro zapojení grafických akcelerátorů.

Bezpečnost jako nedílná součást, nikoli nadstavba

Organizace po celém světě jako svoji největší obavu v souvislosti s digitální transformací uvádějí zajištění ochrany dat a kybernetickou bezpečnost. Nové portfolio na to reaguje komplexním přístupem, který je zárukou, že jsou bezpečné po celou dobu své životnosti od výroby přes nasazení i dále. Jsou založené na odolné architektuře a využívají osvědčené zabezpečení Root of Trust na úrovni čipů.

Zajištění bezpečnosti začíná již před nasazením. Dell Technologies jako první u serverů nabízí ověření zabezpečených komponent, které je rozšířením procesu kontroly dodavatelského řetězce. Funkce, které nabízí pouze Dell, jako je PowerEdge UEFI Secure Boot Customization, umožňují lépe spravovat bezpečnost při spouštění a chránit stroj proti útokům.

Energeticky úsporné chlazení podle principů trvalé udržitelnosti

Energeticky úsporné produkty jsou důležité pro ochranu životního prostředí i pro zákazníky společnosti Dell. Unikátní design šasi nových serverů, potrubní ventilátory a adaptabilní chlazení zlepšují energetickou účinnost – ta díky tomu vzrostla až o 60 % oproti předchozím generacím. Vícesměrová ventilace dokáže automaticky nasměrovat proud chladicího vzduchu na nejteplejší součást serveru a optimalizovat tak chlazení. Přímé kapalinové chlazení u vybraných modelů serverů je vybavené speciální technologií detekce úniku, která pomáhá rychleji lokalizovat a odstraňovat závady.

Dostupnost:

  • Servery Dell EMC PowerEdge C6525, R7525, R6525, R7515 a R6515 s procesory AMD EPYC 3. generace jsou již celosvětově k dispozici.
  • Servery Dell EMC PowerEdge XE8545 s procesory AMD EPYC 3. generace a grafickými kartami NVIDIA A100 budou podle plánu celosvětově k dispozici od 29. března 2021. 
  • Servery Dell EMC PowerEdge C6520, MX750c, R750, R750xa a R650 s procesory Intel Xeon Scalable 3. generace budou podle plánu celosvětově k dispozici od května 2021.
  • Servery Dell EMC PowerEdge R750xs, R650xs, R550, R450 a odolné servery PowerEdge XR11 a XR12 budou podle plánu k dispozici ve druhém čtvrtletí 2021.
Video : 

Profilová karta firmy

Dell Technologies

Dell Technologies

Již více než 28 let poskytuje společnost Dell státům, komunitám, zákazníkům a uživatelům kdekoli na světě možnost využívat technologii, která splní jejich sny. Zákazníci věří, že jim zajistíme technologická řešení, s jejichž pomocí toho více udělají i zvládnou – přitom nezáleží na tom, zda u nich doma, v práci, ve škole nebo kdekoli jinde.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

EET Group spustil konfigurátor racků pro serverovny a datová centra

15. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: EET Group)
Prostřednictvím nového konfigurátoru racků společnosti EET Group si mohou firmy sestavit vlastní individuální řešení pro nové serverovny nebo datová centra. Nakombinovat si zde lze jednotlivé typy racků, skříní a dalších komponent. Zaručena je i vzájemná použitých prvků. V dubnu navíc mohou uživatelé získat první rack objednaný přes tento konfigurátor s 50% slevou. Čtěte více

GAPP System získal již pátou VMware Master Services Competency certifikaci

28. 12. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: GAPP System)
Společnost GAPP System získala jako první v České republice certifikaci VMware Master Services Competency (MSC) pro oblast VMware Cloud Foundation (VCF). Stala se tak také prvním českým VMware partnerem, který je nositelem pěti MSC certifikací. Čtěte více

Vertiv představil nová řešení na bázi masivního dřeva, která pomohou zvýšit udržitelnost datových center

5. 12. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Vertiv)
Společnost Vertiv představila TimberMod, inovativní variantu svých řad Vertiv Power Module a SmartMod, která u prefabrikovaných modulárních datových center (PFM) využívá jako klíčovou konstrukční komponentu masivní dřevo. Novinka může ve srovnání s ocelovými alternativami výrazně snížit uhlíkovou stopu finálních řešení. Čtěte více

Dell Technologies Forum 2023 se zabývalo (nejenom) umělou inteligencí

30. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Každoroční technologická akce Dell Technologies Forum se letos uskutečnila 22. listopadu v pražském O2 Universu. Akce se zúčastnilo přes tisíc profesionálů i nadšenců, které zajímají nové technologie a jejich využití pro podporu firemního růstu. Čtěte více