Dell Technologies PowerStore pro ukládání dat zaujme výkonem a flexibilitou

19. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Dell EMC PowerStore je moderní infrastrukturní platforma určená pro náročné požadavky datové éry. Řešení je až sedmkrát rychlejší a vykazuje třikrát kratší odezvu než předchozí midrange storage systém Dell EMC. Zároveň jde o jediné zařízení, na kterém lze díky funkci AppsON provozovat virtualizované workloady VMware a softwarové aplikace přímo na diskovém poli.

„Není pochyb, že žijeme v éře dat. Firmy se soustředí na svou digitální transformaci, nesmí přitom ale zapomínat na zásadní věc, a to vizibilitu dat. PowerStore byl navržen právě pro tuto dobu a tyto požadavky. Poskytuje podnikům datacentrickou, inteligentní a adaptabilní infrastrukturu. Partnerům nabízí PowerStore perfektní příležitost k naskočení do rychle se rozvíjejícího a vysoce lukrativního segmentu trhu s midrange úložišti. Umožní jim podporovat u zákazníků i netradiční požadavky workloadů. Díky jedinečné infrastruktuře PowerStore, ideální pro edge computing, tak mohou naši partneři nyní pomoct zákazníkům například při nasazování IoT zařízení, kde využijí centralizovanou správu, pokročilou replikaci do datových center nebo schopnost ukládat různé typy dat,“ popsal příležitost pro partnery Pavel Halfar, channel sales manager Dell Technologies.

Moderní infrastruktura pro datovou éru

PowerStore s dostupností na úrovni 99,9999 % umožňuje podnikům urychlit rozhodování a přístup k datům a zvýšit výkon aplikací:

 • Libovolný workload – PowerStore zjednodušuje IT infrastrukturu díky podpoře širokého spektra tradičních i moderních workloadů na výkonově i kapacitně rozšiřitelné architektuře pro blokové a souborové ukládání a virtuální svazky VMware vVols.
 • Optimalizovaný výkon – PowerStore je sedmkrát rychlejší a vykazuje třikrát kratší dobu odezvy než předchozí midrange disková pole Dell EMC, a to díky konstrukci založené výhradně na technologii NVMe a podpoře Storage Class Memory jako trvalého úložiště s využitím dvouportových SSD disků Intel Optane.
 • Efektivita bez kompromisů –Zákazníci mohou ušetřit rozpočet na IT a kapacity díky trvale aktivní deduplikaci, kompresi a garantované redukci dat v poměru 4:1.

Strojové učení a inteligentní automatizace umožňují rychlejší poskytování aplikací a služeb, přičemž ušetří až 99 % času, který pracovníci typicky stráví vyvažováním svazků.

 • Programovatelná infrastruktura zjednodušuje vývoj aplikací a zkracuje dobu nutnou k jejich nasazení ze dnů na sekundy, nabízí integraci a VMware podporu předních platforem pro správu a orchestraci včetně Kubernetes, Ansible a VMware vRealize Orchestrator.
 • Autonomní infrastruktura automatizuje díky vestavěnému strojovému učení pracné procesy, jako jsou prvotní rozmístění svazků, přesuny dat, vyvažování zátěže a řešení problémů.
 • Přehled o infrastruktuře zajišťuje software pro monitorování a analýzu úložiště Dell EMC CloudIQ, který využívá kombinaci strojového učení a lidské inteligence k analýze výkonu a kapacity v reálném čase a sledování historie. Tím zajišťuje ucelený pohled na infrastrukturu Dell EMC. Pro ještě lepší přehled zavede Dell Technologies CloudIQ v celém portfoliu svých infrastrukturních řešení.

PowerStore transformuje provoz datového centra a umožňuje podnikům rozvíjet infrastrukturu podle vývoje obchodních potřeb.

 • Architektura založená na kontejnerech: PowerStoreOS, softwarová architektura systému založená na kontejnerech, umožňuje přenositelnost funkcí, standardizaci a rychlé zavádění nových schopností.
 • Jediné úložiště s vestavěným hypervizorem VMware ESXi: Dell Technologies představuje AppsON díky kterému je možné nasazovat aplikace flexibilněji přímo na úložišti. Funkce AppsON – první svého druhu na trhu – je ideální pro datově náročné workloady v centrálních i edge lokalitách a pro infrastrukturní aplikace.
 • Snadná migrace: Nové nativní nástroje průvodce PowerStore Manager umožňují automatizovat celé migrace na méně než deset kliknutí. Zákazníci mohou využít řadu možností bezproblémové migrace ze stávajících úložišť jako Unity, SC, PS Series, VNX nebo XtremIO.

Program Dell EMC Future-Proof umožňuje kdykoli navýšit výkon či kapacitu

Na úložiště PowerStore se vztahuje program Dell EMC Future-Proof, který nabízí větší možnosti volby, předvídatelnost a ochranu investic díky možnosti kdykoli navýšit výkon a kapacitu. Představuje tak nejflexibilnější program modernizace zařízení na trhu.

Na rozdíl od jiných programů modernizace kontrolérů mohou zákazníci rozšířit kapacitu či zvýšit výkon po 180 dnech. Spojení těchto možností modernizace s adaptabilní architekturou úložiště Dell EMC PowerStore fakticky znamená konec náročných přechodů na nové platformy.

Cloudová flexibilita

Zákazníci mohou nasadit PowerStore způsobem, jaký nejlépe vyhovuje jejich cloudové strategii a obchodním potřebám:

 • Ověřenými způsoby implementace PowerStore pro cloud (Dell Technologies Cloud Validated Designs), které poskytují flexibilitu pro provozování náročných workloadů v hybridních cloudových prostředích.
 • Pomocí služeb Dell EMC Cloud Storage lze úložiště PowerStore propojit přímo se všemi významnými veřejnými cloudy včetně Amazon Web Services (AWS), Azure a Google Cloud jako řízenou službu. Služby Cloud Storage umožňují obnovu dat ve formě služby (DRaaS) do cloudu VMware na AWS.
 • PowerStore lze nasadit jako úložiště v rámci autonomní infrastruktury Dell EMC PowerOne, která urychluje přechod na cloudový způsob fungování.
Video : 

Profilová karta firmy

Dell EMC

Dell EMC

Již více než 28 let poskytuje společnost Dell státům, komunitám, zákazníkům a uživatelům kdekoli na světě možnost využívat technologii, která splní jejich sny. Zákazníci věří, že jim zajistíme technologická řešení, s jejichž pomocí toho více udělají i zvládnou – přitom nezáleží na tom, zda u nich doma, v práci, ve škole nebo kdekoli jinde.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Top trendy v oblasti infrastruktury a provozu v roce 2021

22. 12. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Gartner identifikoval top trendy v oblasti infrastruktury a provozu pro rok 2021 - klíčová bude schopnost provozovat podnikové systémy a aplikace kdekoliv, na optimální infrastruktuře a co nejodolnějším způsobem. Čtěte více

Symbióza na poli infrastrukturního, výkonnostního a bezpečnostního monitoringu

18. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Flowmon Networks)
Společnost Flowmon Networks uzavřela alianci se specialistou na IT monitoring Paessler AG. Společné řešení kombinuje přednosti obou platforem – široký záběr infrastrukturálního monitoringu s vysokým výkonem a bezpečnostní analytikou. Čtěte více

Dell Technologies představil autonomní infrastrukturu

5. 12. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Autonomní infrastruktura Dell EMC PowerOne zjednodušuje implementaci řízení i využívání IT zdrojů. Platforma integruje servery PowerEdge, úložiště PowerMax, síťová zařízení PowerSwitch a virtualizaci VMware do jediného systému kombinovaného s inteligentním enginem pro automatizaci manuálních úkonů. Čtěte více

Lenovo nabízí zákazníkům využití infrastruktury jako služby

26. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Služba Lenovo TruScale Infrastructure Services je založená na pronájmu zařízení – avšak instalovaném u zákazníka nebo na jím určeném místě. Infrastruktura jako služba poskytuje flexibilnější využívání prostředků, rychlou implementaci a téměř neomezený výkon a zákazník zaplatí pouze za využívané prostředky, podobně jako by používal cloud. Čtěte více