Dell představil inovované monitory UltraSharp a monitory pro videokonference

27. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Nové monitory UltraSharp a monitory pro videokonference jsou navrženy tak, aby podpořily produktivitu, zefektivnily spolupráci, zvýšily celkový komfort pro oči a umožnily bezproblémovou práci všeho druhu.

Společnost Dell představila první monitory na světě s pětihvězdičkovou certifikací pro zrakový komfort – monitor Dell UltraSharp 27 s rozbočovačem Thunderbolt (U2724DE) a monitor Dell UltraSharp 27(U2724D) - které jsou určeny pro profesionály pracující v kanceláři nebo doma.

Jde o nový standard pro pohodlí zraku, který vyvinul ústav TUV Rheinland, jeden z předních světových poskytovatelů nezávislých odborných zkušebních služeb. Společnost Dell je první výrobce, který na trh uvádí monitory s touto nejvyšší pětihvězdičkovou certifikací. Nové monitory nabízejí vylepšené funkce a vlastnosti, které zlepšují vizuální komfort a snižují namáhání očí uživatelů, včetně:

 • Zdvojnásobení obnovovací frekvence oproti současným monitorům UltraSharp na 120 Hz, která zajišťuje plynulejší a ostřejší zobrazení pohybu.
 • Vylepšené technologie ComfortView Plus, která výrazně snižuje množství vyzářeného škodlivého modré světla, a to na méně než 35 % oproti 50 % u modelů předchozí generace.
 • Vestavěného snímače, který detekuje okolní světelné podmínky a automaticky upravuje jas a nastavení barevné tonality obrazu.

Tyto nové funkce jsou důležité, protože nedávná studie ukázala, že monitor, který upravuje svůj jas při různých úrovních okolního osvětlení, může snížit četnost příznaků únavy očí o 7 až 17 %. Jiná studie odhalila, že monitor s funkcí redukce modrého světla pomáhá snížit známky únavy očí o 8 % po 50 minutách provádění vyhledávacího úkolu.

Další nové monitory Dell UltraSharp 24 s rozbočovačem USB-C (U2424HE) a Dell UltraSharp 24 (U2424H) mají o něco menší rozměry a jsou rovněž vybaveny novými funkcemi pro zlepšení vizuálního komfortu. Kromě toho všechny čtyři nově uvedené modely nabízí:

 • Široké možnosti připojení pro vyšší produktivitu: Rozsáhlé možnosti připojení monitoru Dell UltraSharp 27 Thunderbolt a monitoru Dell UltraSharp 24 USB-C zahrnují rozhraní Thunderbolt, respektive USB-C, které umožňuje napájení s výkonem až 90 W a přenos datového a video signálu, a dále konektor RJ45, který poskytuje rychlé a stabilní síťové připojení až 2,5 GbE. Všechny čtyři monitory jsou vybaveny rozhraními HDMI a DP 1.4.
 • Udržitelnost: Monitory mají certifikace EPEAT Gold, TCO Edge, ENERGYSTAR a FSC. Společnost Dell velmi dbá na klimatické dopady svých produktů a ze všech výrobců na trhu nabízí nejširší portfolio monitorů, které získaly označení EPEAT Climate+, včetně nových modelů UltraSharp 24 a 27 (U2424H/HE a U2724D/DE). To znamená, že tyto výrobky se řídí nejlepší praxí v oblasti dekarbonizace.


Zakřivený videokonferenční monitor Dell 34 (P3424WEB)

Společnost Dell také představila nové monitory pro videokonference – komfortnější a nabízející funkce pro multitasking na vyšší úrovni. Jde o první 23,8", 27" a 34" videokonferenční monitory na světě certifikované pro aplikace Microsoft Teams i Zoom. Monitory mají integrovanou kameru, reproduktory a mikrofony, čímž šetří místo na pracovním stole.

Vylepšená inteligentní QHD kamera nabízí automatickou kompozici obrazu s využitím AI, digitální HDR a podporu redukce šumu u videa. Vyšší úroveň zabezpečení a možnost pohotové spolupráce zajišťuje funkce Dell ExpressSign-in, která rozpozná přítomnost uživatele a podle toho buď uzamkne zařízení, nebo jej přihlásí pomocí funkce Windows Hello. Ochranu soukromí zvyšuje zabudovaná mechanická krytka objektivu kamery.

Ceny a dostupnost

 • Monitor Dell UltraSharp 24 (U2424H) je k dispozici od 9. listopadu za ceny od 379,99 USD
 • Monitor Dell UltraSharp 24 USB-C s rozbočovačem (U2424HE) je k dispozici od9. listopadu za ceny od 459,99 USD
 • Monitor Dell UltraSharp 27 (U2724D) je k dispozici od 9. listopadu za ceny od 479,99 USD
 • Monitor Dell UltraSharp 27 Thunderbolt s rozbočovačem (U2724DE) je k dispozici od 9. listopadu za ceny od 649,99 USD.
 • Zakřivený monitor Dell 34 pro videokonference (P3424WEB) je k dispozici za ceny od 949,99 USD
 • Monitor Dell 24 pro videokonference (P2424HEB) bude k dispozici od 30. listopadu za ceny od 509,99 USD
 • Monitor Dell 27 pro videokonference (P2724DEB) bude k dispozici od 7. prosince za ceny od 699,99 USD

Profilová karta firmy

Dell Technologies

Dell Technologies

Již více než 28 let poskytuje společnost Dell státům, komunitám, zákazníkům a uživatelům kdekoli na světě možnost využívat technologii, která splní jejich sny. Zákazníci věří, že jim zajistíme technologická řešení, s jejichž pomocí toho více udělají i zvládnou – přitom nezáleží na tom, zda u nich doma, v práci, ve škole nebo kdekoli jinde.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

AOC: kancelářské monitory řady B3

25. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: AOC)
Společnost AOC uvedla na trh novou řadu základních B2C monitorů určených pro moderní domácí a kancelářská prostředí. Nová série B3 přichází na trh s 23,8" a 27" Full HD IPS monitory, které kromě designu s tenkými rámečky zajmou např. 100Hz obnovovací frekvencí nebo rozhraním USB-C s podporou USB Power Delivery o výkonu 65 W. Čtěte více

AOC rozšířilo nabídku řady Agon o 27" QHD monitor s frekvencí 180 Hz

19. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: AOC)
Monitor AOC GAMING Q27G4X se 27" obrazovkou je vybaven panelem Fast IPS s rozlišením QHD (2 560 × 1 440), vysokou obnovovací frekvencí 180 Hz a technologií Adaptive-Sync. V kombinaci s elegantním designem tak všestranná řada G4 zaujme uživatele, kteří hledají monitor pro na hraní i další běžné každodenní aktivity. Čtěte více

Philips 49B2U6900CH nabízí velkou pracovní plochu, KVM i webkameru s automatickým rámováním

2. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Philips)
Novinka od Philipsu přináší velké množství nových funkcí, které usnadňují týmovou práci na moderním pracovišti. Model 49B2U6900CH na první pohled zaujme velkou obrazovkou s úhlopříčkou 48,8" a rozlišením 5 120 × 1 440, přidává však i řadu dalších špičkových funkcí a vlastností. Čtěte více

Nabídka monitorů Philips řady E1 se rozšiřuje o čtyři nové modely

24. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Philips)
Produktovou řadu monitorů Philips E1 v lednu doplní čtyři všestranné modely vhodné pro moderní profesionály pracující v hybridním pracovním prostředí. Čtěte více