Dell EMC rozšířil HPC portfolio o cloudové, softwarové a systémové novinky

28. 11. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Společnost Dell EMC představila novinky z portfolia výpočetních clusterů (HPC). Ty se týkají především rozšíření cloudových služeb, softwaru a také v červnu představených HPC systémů. Specializovaný HPC systém pro přírodní vědy byl rozšířen o server Dell PowerEdge C6320p.

Dell EMC HPC System for Life Sciences bude od začátku ledna dostupný se serverem PowerEdge C6320p osazeným procesorem Intel Xeon Phi. Řešení umožní centrům v oboru bioinformatiky rychleji získávat výsledky a určovat procedury v klinicky relevantních lhůtách při zachování ochrany důvěrných dat.

Nové služby od společnosti Cycle Computing budou sloužit pro správu a organizaci cloudů s připojením ke třem největším poskytovatelům veřejných cloudů, Azure, AWS a Googlu. Zákazníkům umožní co nejúčinněji pracovat s jejich soukromými HPC systémy a zároveň v návaznosti na ně využívat další zdroje z veřejných cloudů.

Již v tomto čtvrtletí nabídne Dell EMC svým zákazníkům také softwarový balík Intel HPC Orchestrator, který jim usnadní instalaci, správu a nepřetržitou údržbu HPC systémů. Intel HPC Orchestrator je založen na open sourcovém projektu OpenHPC a pomůže především urychlit získávání výsledků a lépe využívat HPC prostředí.

Další inovace v oblasti HPC systémů

Na konferenci SC16 byly představeny také další novinky. Servery Dell EMC PowerEdge C4130 a R730 jsou nyní k dostání s akcelerátory Nvidia Tesla P100, které pomáhají zvýšit průchodnost a snížit náklady na HPC a škálovaná datová centra a dále tak zlepšovat možnosti aplikace nových technologií v oblasti hlubokého učení a umělé inteligence.

Do rozšířeného portfolia HPC systémů přibyly také produkty Dell EMC Isilon, DSSD, ScaleIO a Elastic Cloud Storage (ECS), které zákazníkům využívajícím HPC pomohou urychlit způsoby ukládání dat a využití cloudů.

Výdaje přesáhnou 30 miliard USD

Dell EMC i nadále pokračuje ve snaze zpřístupňovat HPC systémy podnikům a organizacím všech velikostí a za spolupráce se svými klienty dále optimalizovat své inovace na poli HPC. „Předpovědi globálního trhu HPC pro rok 2016 očekávají objem výdajů za produkty a služby přesahující 30 miliard dolarů, a to včetně serverů, softwaru, úložišť, cloudu a všech dalších kategorií. Dell posílen spojením s EMC vkročí do roku 2017 jako jednička na trhu s HPC s největším podílem celkových tržeb,“ řekl Addison Snell, výkonný ředitel Intersect360 Research.

Dell EMC přispívá k vědeckým objevům

HPC systémy společnosti Dell EMC nacházejí své uplatnění na řadě míst. Například Univerzita v Pise využívá servery Dell EMC PowerEdge C4130 s  akcelerátory P100 a učebním systémem GPU Nvidia DIGITS pro hluboké učení v oblasti sekvenování DNA. Lincolnova laboratoř na MIT si zase zvolila HPC systém od Dell EMC s procesorem Intel Xeon Phi se 648 uzly jako součást tzv. „TX-Green“ systému, který zde pomůže díky výkonu překračujícímu jeden petaFLOPS s výzkumem v oblastech pozorování vesmíru, robotických vozidel, kyberbezpečnosti, strojového učení, elektronických zařízení, bioinformatiky nebo řízení letového provozu.

Štítky: 
HPC, Dell EMC

Podobné články

Nvidia se pouští do dalšího byznysu – kupuje výrobce síťových prvků Mellanox

12. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Nvidia, Bloomberg, Techcrunch)
Izraelská společnost Mellanox je známá díky svým výkonným síťovým prvkům pro datová centra a HPC. Nvidia pak do datových center dodává své optimalizované grafické čipy na první pohled tak jde o logické spojení, které může přinést řadu zajímavých synergií a další posílení pozic Nvidie v tomto segmentu. Čtěte více

Společnost Dell EMC podporuje rozvoj HPC komunity

30. 6. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Společnost Dell EMC oznámila záměr dále rozvíjet řešení HPC. Představila také přírůstky ve svém portfoliu řešení, které pomohou zákazníkům dále optimalizovat projekty HPC. Díky spolupráci s předními výzkumníky a inovátory nabízí řešení HPC od Dell EMC prostředky pro nasazení i v odvětvích, jako jsou výzkum, vědy o živé přírodě nebo výroba. Čtěte více
Aleš Komárek (DNS) a Pavel Bastl (ELI Beamlines) zahajují přednášky

Supercomputing letos čekají změny

16. 1. 2017. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: DCD Publishing)
Společnost DNS ve spolupráci s výzkumným zařízením ELI Beamlines uspořádala již tradiční přednášky o superpočítačích a souvisejících technologiích jako reakci na konferenci Supercomputing (SC16), která se uskutečnila v listopadu loňského roku v Salt Lake City. Čtěte více

SUSE a Intel spolupracují na řešení pro HPC

4. 7. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Suse)
Intel bude distribuovat serverové řešení založené na Linuxu s názvem SUSE Linux Enterprise Server for High Performance Computing jako alternativní možnost pro nasazení nedávno představené platformy HPC Orchestrator. Ta zahrnuje balík softwarových produktů z komunitního projektu OpenHPC a umožňuje jeho správu. Čtěte více