Dell a Aerohive nabízejí řešení pro datová centra a velké areály

17. 5. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell)
Společnost Dell představila nové možnosti pro správu kabelové i bezdrátové infrastruktury v datových centrech a velkých areálech. Součástí je také nový cloudový nástroj od Dellu a Aerohive. K dalším novinkám se řadí možnost nasazení OS10 (Operating System 10) v nových projektech a in-rack platformy pro datová centra.

Dell Networking ve spolupráci s Aerohive integroval své switche N-series a Aerohive přístupové body do nové generace jednotné správy cloudového prostředí skrze HiveManager NG od Aerohive. Integrace sjednocuje správu kabelové i bezdrátové infrastruktury do jediné konzole. HiveManager NG nastavuje nový standard konvergence pro oba druhy sítí také díky správě na podnikové úrovni i pro veřejný nebo soukromý cloud. Uživatelské prostředí, které si může uživatel nebo organizace přizpůsobit vlastním potřebám, nabízí vytvoření přehledu mezi všemi zařízeními Dell a Aerohive včetně aplikací, uživatelů, správy zásad a stavu portů na switchi. Dell navíc pro zjednodušení správy nabízí také službu ProSupport s technologií SupportAssist.

Prostředí pro komunitní Open Networking

S Operating System 10 (OS10) přináší Dell rozvoj v podobě funkcí komunitního budování a integrací projektů, jako jsou Open Compute Project (OCP), Software for Open Networking in Cloud (SONiC) a také partnerů, jako je Ansible, F5 a Silverpeak.

 • Dell OS10 a OCP SONiC – Dell se ve spojení s Microsoft Azure a dalšími podílel na projektu SONiC. Jeho cílem je otevřený software pro všechny komponenty potřebné k sestavení plně funkčního síťového softwaru. SONiC je balíček softwaru a modulů, jež lze instalovat na síťový hardware s Linuxem, který z něj vytvoří plnohodnotný funkční router. Dell úspěšně integroval svůj základní software OS10, který bude sloužit jako základní prvek pro SONiC.
 • Ansible – Ansible Tower Red Hat přináší firmám automatizaci díky funkcím kontroly, zabezpečení nebo delegování.
 • F5 – F5 společně s OS10 vyvažuje zátěž při zapojení clusterů v active-active režimu napříč všemi síťovými službami pro škálování obsazenosti.
 • Silver Peak – Silver Peak poskytuje optimalizované SD-WAN propojení mezi datovým centrem a pobočkami napříč veřejnými i privátními cloudy.

Nové 10G in-rack switche pro datová centra

Nové in-rack platformy jsou optimalizované pro rychlejší nasazení 10G. Dell Networking switche S4048T-ON a S6010-ON jsou určené pro různé potřeby, ale sdílí společné vlastnosti:

 • Splňují výpočetní požadavky pro podnikové, středné velké a vysoce výkonné prostředí
 • Jsou kompatibilní s ONIE (Open Network Install Environment), aby poskytly cloud a Web 2.0 zákazníkům v Open Networking prostředí s plně testovanými a ověřenými operačními systémy třetích stran
 • Pokročilé funkce pro VXLAN, větší tabulky a rozšířená vyrovnávací paměť ve srovnání s ostatními modely Dellu
 • Oba switche budou v České republice dostupné od druhé poloviny května

S4048T

 • Dell Networking S4048T je 10GBase-T switch pro server na bázi mědi a připojení úložiště, které nabízí zákazníkům ochranu investic.
 • Switch podporuje připojení několika portů s vysokokapacitní konfigurací v kompaktním 1RU provedení.

S6010

 • Dell Networking S6010-ON je určen pro prostředí datových center a poskytuje optimální hustotu a cenovou hladinu.
 • Dell S6010-ON dodává platformu pro datový dok bez blokování portu při komunikaci, zlepšuje ukládání paketů do vyrovnávací paměti a snižuje míru obsazenosti na jednotlivých portech, které jsou využívány více prvky v síti najednou.

Podobné články

TP-Link: switch TL-SL1311MP

4. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Společnost TP-Link představila stolní switch (přepínač) TP-Link TL-SL1311MP, jenž disponuje bohatou nabídkou portů a slotů, mimo jiné osmi porty 10/100 Mbit/s, dvěma gigabitovými porty RJ45 či osmi porty PoE+. Čtěte více

Routery Turris umožňují nově ovládat řadu funkcí z mobilu či notebooku i bez síťového rozhraní

1. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: CZ.NIC)
Zabezpečené open-source routery Turris dostaly novou aktualizaci svého operačního systému, která přináší například možnost úvodního nastavení i bez připojení síťovým kabelem a také nové uživatelské prostředí, které je lépe dostupné z mobilních zařízení. Aktualizace se zaměřuje i na zabezpečení před prolomením hesla a usnadňuje práci s připojenými externími disky. Čtěte více

Netgear: přepínače MS510TXM a MS510TXUP

16. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netgear)
Společnost Netgear rozšířila své portfolio firemních přepínačů Smart Managed Pro o dva osmiportové modely. Novinky s označením MS510TXM a MS510TXUP nabízejí pokročilé přepínací funkce na 2. a 3. vrstvě ISO/OSI, vzdálenou správu Netgear Insight i doživotní záruku. Čtěte více

D-Link: přepínače série DXS-3610

14. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: D-Link)
Společnost D-Link rozšířila své portfolio multi-Gigabitových přepínačů o 10G manažovatelné stohovatelné Layer 3 switche série DXS-3610. Nová série nabízí vysoký výkon, velmi nízkou odezvu a škálovatelnost pro podnikové nebo univerzitní sítě a poskytovatele služeb. Čtěte více