CZ.NIC představil hardwarový open source firewall Turris Shield

4. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: CZ.NIC)
Sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, představilo jedinečný firewall z rodiny open source produktů značky Turris. Novinka s názvem Turris Shield nabídne uživatelům unikátní systém zabezpečení všech zařízení v domácnosti, která jsou připojena k internetu. Uživatelé přitom nemusí být IT odborníci nebo zkušení síťaři.

Turris Shield stačí zapojit před běžný domácí Wi-Fi router, díky čemuž dojde k zabezpečení celé domácnosti či kanceláře. Majitelé routerů s integrovaným modemem mohou Turris Shield použít za routerem a doplnit pak libovolné Wi-Fi AP. Po prvním spuštění je třeba nastavit jen administrátorské heslo, jehož zranitelnost Turris Shield také okamžitě otestuje, a od té chvíle je síť chráněna. Adaptivní firewall je schopen na nově zjištěné hrozby reagovat v řádu vteřin. Turris Shield dále disponuje podporou Open VPN, která usnadní práci z domova a zvýší bezpečnost na cestách.

V průměru dochází každý měsíc k více než třem tisícům útoků na každý router či server na světě. Některé útoky jsou díky aktuálnímu a dobře zabezpečenému softwaru odvráceny, ale mnoho z nich je bohužel úspěšných. V tomto případě přebírá útočník kontrolu nad zařízením a snadno získává přístup k uživatelským datům, heslům a často i finančním prostředkům.

Běžné routery spoléhají na instalaci aktualizací ze strany uživatelů, kteří však zpravidla nechávají tento proces bez povšimnutí, a to proto, že se o nových verzích často ani nedozví. Jinak je tomu u routerů Turris Omnia, Turris MOX a nyní i firewallu Turris Shield. Ty se o bezpečnostní aktualizace postarají zcela samy. Celosvětová síť zařízení Turris navíc spolupracuje na odhalování a potlačování nových internetových hrozeb a díky systému Sentinel dokáže zareagovat během dvou vteřin. Zaznamenaný útok na zařízení Turris v Austrálii tak zajistí okamžité zabezpečení všech Turrisů na světě. Z toho mohou nyní těžit i majitelé běžných routerů, kteří je snadno doplní o unikátní český firewall Turris Shield.

Virtuální privátní síť pro každého

Adaptivní firewall není jedinou bezpečností funkcí, kterou Turris Shield nabízí. Disponuje také schopností provozovat Open VPN (Virtual Private Network) v režimu serveru i klienta. Díky tomu lze například zpřístupnit webové stránky, které jinak uživatele diskriminují na základě geografické polohy, nebo naopak povolit bezpečný přístup do domácí sítě odkudkoli. Tuto funkci ocení i podnikatelé a firmy, kteří se potřebují připojit ke své síti na cestách či domácí kanceláře. Díky šifrováné VPN zajistí Turris Shield ve všech případech anonymitu a žádoucí zabezpečení.

Neviditelní hrdinové projektu Turris

Jedním ze základních kamenů, na kterých stojí bezpečnost všech routerů a zařízení Turris, je komunita jeho uživatelů zapojených do tohoto projektu. Ti zprostředkovávají centrále projektu Turris neocenitelná data, která umožňují pružně reagovat na nejrůznější síťové hrozby a chránit tak všechny zapojené uživatele.

Koncová cena firewallufirewallu Turris Shield byla stanovena na 2 900 korun.

Podobné články

SWS distributorem značky Turris

15. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: SWS)
Společnost SWS se od září stala autorizovaným distributorem síťových zařízení Turris, které jsou vyvíjeny a vyráběny v České republice. Routery Turris jsou vyvíjeny specialisty z CZ.NICu, správce domény .CZ, jsou vhodným řešením pro firmy jakékoliv velikosti i pokročilejší uživatele. Čtěte více

Novinky u SonicWall: firewally, cloud-native management i lokální analýza hrozeb

9. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Entec Solutions)
SonicWall uvedl na trh firewally nové generace, cloud-native management a lokální analýzu hrozeb (tzv. sandboxing). To vše za asistence inovovaného SonicOS 7.0. zajišťuje bezpečnost pro moderní firmy. Čtěte více

Barracuda CloudGen Firewall nabízí nové funkce

15. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gesto Communications)
Stále více firem a organizací přechází na moderní flexibilní infrastrukturu SD-WAN, o jejíž bezpečnost se může starat např. nástroj Barracuda CloudGen Firewall. Jeho funkční možnosti byly aktuálně rozšířeny díky spolupráci Barracuda Networks s dánskou firmou Steinwurf ApS. Čtěte více

10 důvodů pro upgrade na firewall nové generace od společnosti SonicWall

8. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Reseller Magazine OnLine)
Firewally jsou hlavním nástrojem zabezpečení sítě a jsou obzvlášť úspěšné při eliminaci pokročilých hrozeb, jako je malware, ransomware a šifrované hrozby. Musí být však pravidelně aktualizovány, aby byly v předstihu před počítačovými útočníky. Zde je 10 důvodů pro upgrade na nejnovější SonicWall firewall. Čtěte více