CorelDRAW přináší řadu novinek včetně verze pro Mac a webového editoru

18. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Corel a DCD Publishing)
Sada CorelDRAW Graphics Suite 2019 byla doplněna o novou verzi pro Windows a zcela novou sadou pro tvorbu grafických návrhů vytvořenou specificky pro macOS. Oba balíčky zahrnují i novou aplikaci CorelDRAW.app pro snadnou tvorbu grafických návrhů na cestách.
Klaus Vossen, hlavní produktový manažer CorelDRAW

Profesionální grafici, i ti, kteří se jimi teprve stanou, mají nyní přístup ke špičkovému softwaru pro tvorbu vektorové grafiky, profesionálním nástrojům pro úpravu fotografií, bezkonkurenčním možnostem výstupu a nástrojům pro kreslení využívajícím umělou inteligenci. Designéři mohou s aplikací CorelDRAW.app navíc svou práci prezentovat nebo k ní přidávat poznámky i na cestách nebo rychle vytvářet nové projekty prakticky odkudkoli. Sada CorelDRAW Graphics Suite 2019 poskytuje uživatelům kontrolu nad jejich jedinečnou kreativitou a nabízí jim možnost se odlišit.

„Software CorelDRAW má pověst prvotřídní grafické sady, která se zaměřuje na profesionální výsledky, výstup a snadné ovládání,“ uvedl Klaus Vossen, hlavní produktový manažer CorelDRAW. „Pokud mají návrháři stabilně dodávat vynikající projekty, zaslouží si mít skutečnou volbu. S verzí 2019 aplikujeme výkon CorelDRAW i na Mac a nabízíme špičkové nástroje, které profesionálové potřebují.“

„Díky nedávné akvizici společnosti Parallels a zcela nové sadě CorelDRAW Graphics Suite pro Mac si společnost Corel upevnila pozici poskytovatele výjimečného softwaru, který splňuje potřeby současných profesionálů napříč odvětvími, úrovněmi dovedností a platformami,“ poznamenal Gérard Métrailler, výkonný viceprezident pro globální produkty ve společnosti Corel.

Zcela nová sada CorelDRAW Graphics Suite 2019 pro Mac

Sada CorelDRAW Graphics Suite 2019 nabízí celou podstatu CorelDRAW v novém prostředí navrženém specificky pro počítače Mac.

  • Komplexní a profesionální návrhářská sada nástrojů: Zahrnuje širokou sadu všestranných intuitivních aplikací, které pomohou vyjádřit jedinečný styl a zaujmout klienty. Aplikace CorelDRAW poslouží pro vektorové grafické návrhy, ilustrace a sazbu, aplikaci Corel PHOTO-PAINT pro úpravu fotografií, Corel Font Manager pro indexování a organizaci knihoven písem, AfterShot 3 HDR pro zpracovávání souborů ve formátu RAW, novou aplikaci CorelDRAW.app pro vzdálený přístup ke grafickým nástrojům a mnoho dalšího.
  • Špičkové technologie: Prostředí pro vektorové kreslení navozuje stejné pocity jako při kreslení na papír, v aplikaci LiveSketch – prvním nástroji pro vektorovou grafiku v oboru, který využívá neuronové sítě. Nabízí inteligentní interpretaci tahů při kreslení od ruky, jejich úpravu a kombinování se stávajícími vektorovými křivkami. Díky tomu je skicování a kreslení složitých vektorových tvarů přímo na zařízení s perem hračka.
  • Prostředí pro macOS: Sada CorelDRAW Graphics Suite 2019 pro Mac obsahuje prvky, které uživatelé na oblíbené platformě oceňují, včetně menu, oken a náhledů, polí a štítků i tlačítek. Sada zahrnuje podporu tmavého režimu macOS Mojave a Touch Baru na MacBooku Pro.
  • Snadné ovládání a použití: sada aplikací je plná intuitivních nástrojů, výukových materiálů a ukázkových projektů, které vám pomohou rychle se pustit do práce a brzy slavit úspěchy.

Novinky v sadě CorelDRAW Graphics Suite 2019 pro Windows

Nejnovější sada CorelDRAW Graphics Suite nabízí širokou škálu nových funkcí, které pomohou vytvářet vektorové návrhy s ještě větší přesností a kreativní svobodou. Mezi hlavní novinky patří:

  • Ukotvitelný panel Objekty: Zcela přepracovaný ukotvitelný panel Objekty nabízí přímou kontrolu nad strukturou dokumentu a rychlý přístup k jeho prvkům umožňující zrychlení projektů.
  • Nedestruktivní efekty: V aplikaci CorelDRAW lze používat a upravovat efekty a experimentovat s nimi u vektorových i rastrových objektů, a to vše beze změn původního obrázku nebo objektu.
  • Pracovní postupy přesné na pixel: Umožňuje pixelovou mřížku zarovnat k okraji stránky, aby exportovaná grafika měla ostré okraje.
  • Moderní šablony: Díky široké škále nových profesionálně navržených šablon dostupných v přepracovaném dialogovém okně Nový ze šablony lze vytvářet profesionální výsledky.
  • Vzhled, pocit a výkon: Vylepšené rozhraní pro snazší navigaci, větší konzistenci a zvýšenou produktivitu. Uživatelé získají vylepšení výkonu zaměřená na zpracování textu, dobu spouštění, dobu nahrávání dokumentů, vykreslování grafiky a další.

Nová webová aplikace umožňuje pracovat odkudkoli

Aplikace CorelDRAW.app zahrnutá v sadách pro Windows i Mac umožňuje být produktivní a kreativní i na cestách. Novou webovou aplikaci, která doplňuje pracovní postupy při tvorbě grafických návrhů, lze díky inovativním nástrojům podporujícím kreativitu a vynikající výsledky použít pro přístup k souborům CorelDRAW uloženým v cloudu, přidávání poznámek a prvků návrhu nebo pro zahájení nového projektu na libovolném zařízení. Vylepšete webové prostředí aplikace CorelDRAW.app s předplatným, které vám poskytne ještě více profesionálních návrhářských možností.

Dostupnost a ceny

Sady CorelDRAW Graphics Suite 2019 pro Windows a CorelDRAW Graphics Suite 2019 pro Mac jsou nyní dostupné v češtině i dalších jazycích. Doporučená maloobchodní cena za plnou verzi každé ze sad je 19 000 Kč. Registrovaní uživatelé kterékoli předchozí verze sady CorelDRAW Graphics Suite mohou získat upgrade na sadu pro Windows za 9 500 Kč (neplatí pro verze NFR, OEM a Academic). Předplatné činí 6 626 Kč za rok.

Přístup k aplikaci CorelDRAW.app je součástí nákupu sady CorelDRAW Graphics Suite 2019.

Podnikoví klienti mohou využít možností objemových licencí a údržby, které nabízejí výhody včetně síťového nasazení a virtualizace.

Software CorelDRAW 2019 pro sazbu a vektorové ilustrace bude dostupný také jako samostatná aplikace prostřednictvím předplatného v obchodu Apple AppStore pro macOS a Microsoft Store pro Windows.

Další informace a bezplatnou 15denní zkušební verzi ke stažení (bez nutnosti uvést platební údaje) najdete na adrese www.coreldraw.com.

Vybraný sortiment

Distribuce ČR: 
Amos Software , AT Computers , eD system a.s. , SWS
Video : 
Štítky: 
Fotogalerie: 

Podobné články

Alternativa k Office přináší ověřování dat a digitální podpisy

30. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Onlyoffice )
Vývojáři kancelářského balíčku s otevřeným zdrojovým kódem Onlyoffice vydali verzi 6.2. Nové funkce umožňují generovat seznam obrázků, přináší systém ochrany dokumentů a výrazně rozšiřují možnosti práce s tabulkami. Dokumenty Onlyoffice jsou kancelářskou sadou s bezplatnou komunitní verzí i placenou variantou s profesionálními funkcemi. Čtěte více

CorelDRAW Graphics Suite 2021 se soustředí na spolupráci a produktivitu

10. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Corel)
Nová produktová řada CorelDRAW 2021 zahrnuje profesionální grafický software CorelDRAW Graphics Suite 2021. Sada je k dispozici pro Windows a Mac a s ohledem na neustále se měnící pracoviště je nyní aplikace CorelDRAW.app optimalizována i pro dotykové ovládání a nově dostupná pro iPad. Čtěte více

Cleverlance vstupuje na světový softwarový trh

3. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cleverlance)
Česká technologická společnost Cleverlance zabodovala v každoroční studii globální poradenské společnosti Zinnov, která se zaměřuje na oblast managementu a strategie. V kategorii Zinnov Zones for ER&D Services - 2020 byla Cleverlance umístěna do „breakout“ zóny pro trh podnikového softwaru, což znamená, že se začíná prosazovat na globálním trhu. Čtěte více

Firmy stále podceňují aktualizace softwarů

13. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Mnoho firem se domnívá, že pro zabezpečení práce na dálku stačí nasadit VPN. Jak ale dokládá průzkum společnosti GFI Software, je třeba se zaměřit také na pravidelnou aktualizaci softwaru – 80 % kybernetických útoků v první polovině letošního roku totiž využívalo zranitelností starých tři roky a déle. Čtěte více