Cloudové služby zvyšují efektivitu správy IT a úroveň zabezpečení

26. 7. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Podle lokálního průzkumu společnosti Acronis provedeného mezi partnery z České republiky a Slovenska se místní podniky a organizace z cloudové ochrany dat nejvíce zajímají o zálohování. Vedle vyšší úrovně zabezpečení vidí lokální reselleři společnosti Acronis v cloudových službách také velkou příležitost k zefektivnění správy IT u svých zákazníků.

Průzkum ukázal, že počáteční nedůvěra českých a slovenských organizací k umístění firemních dat mimo svou fyzickou lokalitu postupně mizí. Hlavní příčinou jsou úspěšné kybernetické útoky na nedokonale zabezpečené infrastruktury malých a středních podniků a uvědomění si faktu, že poskytovatelé cloudových služeb dokáží ochránit spravovaná dat mnohem lépe. A za druhé, chronický nedostatek IT pracovníků vedoucí k tomu, že přetížení IT administrátoři se starají o stále větší počet uživatelů, řeší podniky přesunem části IT infrastruktury do cloudu.

Nejdůležitější zjištění průzkumu:

  • Největší potenciální zájem v oblasti cloudové ochrany dat je o zálohování (67 % organizací), sdílení firemních souborů (33 %), cloudová úložiště (21 %) a disaster recovery (13 %). O žádné cloudové služby nemá zájem pouze osm procent organizací.
  • Největší výhody cloudových služeb lokální prodejci spatřují ve vyšší úrovni zabezpečení (60 % respondentů), správě více služeb z jednoho místa (45 %), stabilního dodatečného příjmu (26 %) a zvýšení loajality zákazníků (14 %).
  • O více než 50 uživatelů se stará 69 % IT administrátorů (interních i externích), 26 % dokonce o více než 100 uživatelů.

„IT administrátoři aktuálně čelí enormnímu tlaku na zvýšení produktivity, což má za následek stále větší počet spravovaných firemních uživatelů,” řekl Zdeněk Bínek z distribuční společnosti Zebra systems zodpovědné za prodej řešení Acronis na českém a slovenském trhu. „Cloudové služby dnes již poskytují nástroje, které umožnují poskytovat mnoha zákazníkům více služeb z jednoho místa, a tím výrazně zvýšit efektivitu IT administrace. Ve společnosti Acronis jsou proto všechny naše produkty dostupné i v cloudových verzích, u kterých nyní registrujeme vyšší růst poptávky než u tradičních on-premise verzí.”

Podobné články

Výhled IT prodejního kanálu na rok 2024 a dále

11. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eaton)
Navzdory přetrvávajícím problémům vykazuje světový trh s IT po třech letech nepříznivých okolností známky oživení. Předpokládá se, že v roce 2024 vzrostou celosvětové dodávky osobních počítačů o osm procent a o stejné procento se zvýší i výdaje na IT oproti předchozímu roku. Co tedy bude toto oživení trhu znamenat pro IT prodejní kanál v nadcházejících měsících? Čtěte více

CNAPP aneb řízení kybernetické bezpečnosti v době multicloudové

11. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Anect)
Většina firem v Česku již alespoň část svých systémů či aplikací provozuje v cloudu. Ať už jde o kombinaci privátního a veřejného cloudu, nebo více komerčních dodavatelů. Tento trend bude nadále posilovat, vedle mnoha výhod ale zároveň zvyšuje i nároky na komplexní zabezpečení firemního provozu. Proto se v poslední době stále častěji skloňuje zkratka CNAPP. Čtěte více

Hewlett Packard Enterprise integruje GenAI do platformy Aruba Networking Central

4. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Hostované řešení na cloudové platformě HPE GreenLake získává nové funkce využívající velké jazykové modely (LLM) přinášející optimalizaci a predikci síťového provozu, čímž posouvá správu sítí na novou úroveň. O službu HPE Aruba Networking Central již rozšířila svou nabídku např. společnost Verizon Business. Čtěte více

Deset kybernetických nebezpečí roku 2024: Hrozby, trendy a doporučení

25. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eviden)
S každým rokem roste počet a intenzita kybernetických útoků. Do roku 2025 by pak kyberzločinci měli celosvětově způsobit škody za 10,5 bilionu dolarů. Ruku v ruce s tím pak jde rostoucí zájem firem o služby prediktivní bezpečnosti. Vedle „tradičních aktivit“ poroste i závažnost útoků přes kvantové počítače, umělou inteligenci, 5G infrastrukturu nebo virtuální realitu. Čtěte více