Cisco a VMware uvedly virtuální switch

23. 4. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
Cisco a VMware ohlásily, že virtuální switch Cisco Nexus 1000V bude podporován technologií VMware vSphere 4. Společné řešení zjednodušuje virtualizaci a řízení síťových služeb v prostředí cloudů.

VMware vSphere 4 je operační systém, který jako první na světě dokáže vytvářet interní cloudy a umožňuje poskytovat IT jako výkonnou, pružnou a spolehlivou službu. Pomáhá tak podstatně snižovat náklady na IT a naopak zvyšovat dostupnost IT služeb.
Společné řešení Cisco a VMware ohlásil prezident a generální ředitel společnosti Cisco John Chambers přímo při oficiálním představení nové virtualizační technologie VMware vSphere 4, které se konalo předevčírem kalifornském Palo Alto za účasti šéfů VMware v čele s Paulem Maritzem a dalších zvučných jmen IT průmyslu, jako je Michael Dell, Joe Tucci z EMC nebo Pat Gelsinger z Intelu.
VMware bude distribuovat virtuální switche Cisco Nexus 1000V zároveň s technologií Virtual Network Link (VN-Link) integrovanou ve VMware vSphere 4. VMware vSphere 4 je první virtualizační platformou, která umožní switchům Nexus 1000V vstoupit do dynamického prostředí VMware cloudů a posílí v nich zabezpečení, vymáhání nastavených pravidel, automatickou distribuci a možnosti diagnostiky.
Virtuální switch Cisco Nexus 1000V je společně s technologií VN-Link určen k vytváření logické síťové infrastruktury, která díky umožňuje sítím, virtualizaci a serverům efektivní činnost v následujících oblastech:
o Nastavení a dodržování zásad konektivity pro každý virtuální stroj datového centra zvlášť.
o Dynamické a velmi jednoduché nastavení konfigurace a efektivní provoz síťových služebno každý virtuální stroj.
o Získávání přesných dat v reálném čase pro potřeb spolupráce v oblasti monitoringu a řešení závad.
o Jednoduché řízení konektivity virtuálních strojů napříč fyzickým serverům v průběhu rutinní údržby hardwaru nebo při vyrovnávání zatížení serverů kvůli dosažení optimálního výkonu a dostupnosti.